A közlemény egyúttal emlékeztet rá, hogy a lakossági energiahatékonysági fejlesztéseket támogató, a CO2-kvóta értékesítési bevételből finanszírozott, program eddig több mint 300 ezer háztartás korszerűsítését segítette elő 36 milliárd forint keretösszegben. A támogatások csökkentik a családok anyagi terheit, az energiafelhasználás és a károsanyag-kibocsátás mérséklésével hozzájárulnak a fenntarthatósági célok eléréséhez.
Az Otthon Melege Programban korábban a fűtéskorszerűsítési (kazán és konvektorcsere), illetve háztartási kis-, illetve nagygép cseréjével (hűtő, fagyasztó, mosó- és szárítógép) kapcsolatos alprogramok is voltak. A legutolsó program három hete, május 22-én indult el, és olyan erős volt az érdeklődés a konvektorcsere iránt, hogy az első héten beérkezett a támogatási keret felére igény: Az utóbbi évekbeli alprogramokat rendszerint úgy rakták össze, hogy az egyes megyékben, térségekben néhány napig lehetett pályázni (az nfsi.hu oldalán keresztül) egy előre meghatározott menetrend szerint, részben a lakosságszám alapján allokált keretre.
A tavaly őszi háztartási nagygép cserés pályázatnál például az energiaosztály alapján eltérő támogatási összegeket határoztak meg, ezzel ösztönözve a jobb energiahatékonysági gépek beszerzését, és a pályázat alapján kiállított támogatási okirattal lehetett menni a boltba megvenni az árcsökkentett gépet. A lakossági érdeklődés nagyon erős volt, jócskán túligényelték a keretet és akkor egy kormánydöntés arról szólt, hogy végül minden beadott, jogosult pályázó megkapta a támogatást: Címlapkép forrása: MTI Fotó Bruzák Noémi