A Portfolio minden évben szokásos vidéki rendezvénysorozata idén kétszer is megrendezésre kerül, hiszen a tavaszi négy állomásos eseményünk után (Győr, Debrecen, Szeged, Kecskemét) a következő hetekben Miskolcra, Debrecenbe és Székesfehérvárra látogatunk. A célunk most is az, mint mindig: ezeken az ingyenes, de regisztrációköteles eseményeken színvonalas, aktuális gazdasági és pénzügyi információkkal segítsük a helyi vállalatokat a megalapozott üzleti döntéshozatalban, ezáltal versenyképességük növelésében.
Az esemény időszerűségét az adja, hogy legutóbbi elemzésünk szerint az országnak 7 évre járó EU-források több mint 100%-ára írtak már ki uniós pályázatokat, és közel 70%-át már el is osztották, illetve a Magyar Fejlesztési Bank augusztusi jelzése szerint a vállalkozások számára meghirdetett, európai uniós hitelprogramokra benyújtott és befogadott hitelkérelmek közel 87%-át tette már ki a rendelkezésre álló keretösszegnek, azaz már csak korlátozott lehetőség áll a cégek előtt. Közben a lakosságnak szóló 0%-os uniós energiahatékonysági hitel Pest megyei lábát forráskimerülés miatt fel is függesztették, így már csak az ország többi részének szóló pályázat van nyitva, igaz annál érdemben tovább lazítottak a szabályokon.
A céges visszatérítendő források között egyelőre még elérhető például a KKV Technológia Hitelprogram (GINOP-8.3.5-18), illetve a digitális termék- és szolgáltatás-fejlesztést célzó Digitális Jólét Pénzügyi Program Hitelprogram (GINOP-8.2.6-18), valamint a Vállalatok K+F+I Tevékenységének Támogatása Hitel (GINOP-8.1.1-16).
Mindez tehát afelé mutat, hogy a vállalkozások számára nyitva álló kedvezményes uniós finanszírozási lehetőségek nemsokára elfogynak, a 2021-2027-es büdzsé lehetőségei pedig még távol vannak, így sokak számára fontos kérdés a köztes időszakban elérhető források iránya és tartalma. Éppen ezeket, illetve az egészséges vállalatfinanszírozási szerkezet felé való elmozdulás lehetőségeit veszi górcső alá a három őszi rendezvényünk.
Az MFB Csoport ugyanis a saját hitelalapú forrásai mellett az új, 31 milliárd forintos tőkeági segítségének részleteit is bemutatja, amely a generációváltás súlyos problémájában, a felvásárlások finanszírozásában, további a külföldi terjeszkedésben is segíthet, valamint ismerteti a garancianyújtásban rejlő lehetőségeket. Emellett bemutatja a debreceni 10 milliárdos, illetve a székesfehérvári 5 milliárdos városi alapjának részleteit is, amelyek mind-mind rendelkezésére állnak a térségi vállalkozásoknak.
A fenti témák mellett a három őszi rendezvényünk résztvevői a magyar gazdaság, az EU-források, a forint és a régiós ingatlanpiac kilátásairól is képet kaphatnak és a panelbeszélgetésekben gyakorlatorientált tájékoztatást hallhatnak a leggyakrabban felmerülő vállalatfinanszírozási kérdésekről. Emellett BMW tesztvezetésre is lehetősége lesz az érdeklődőknek.
A három őszi rendezvényünk támogatóinknak köszönhetően most is ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amelyet az alábbi linkeken a jobb felső sarokban található „Jelentkezés” gombra kattintva tudnak megtenni:
Miskolc, 2019. október 30. Népkerti Vigadó
Debrecen, 2019. november 5. Hotel Divinus
Székesfehérvár, 2019. november 12. BMW Rack
Címlapkép forrása: Portfolio Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum, 2019, Debrecen