A települési képviselőtestületek tagjai és hivatali munkatársai számára 2017 júliusában kezdődtek azok a műhelynapok, amelyek a közösségfejlesztési folyamatot és a közösségi tervezés lépéseit is áttekintették, 2019 januárjában pedig a megyékben működő aktív közösségek megismerkedését, tapasztalatcseréjét szolgáló szakmai műhelymunka-sorozat indult el.
Az eredményeket összegző csütörtöki sajtótájékoztatót követő szakmai napon a településük értékeinek megőrzéséért, a fiatalok jövőjéért, az idősebbek megbecsüléséért munkálkodó közösségek képviselői találkoztak azért, hogy részletesen is bemutassák tevékenységüket.
A rendezvény egyik legfontosabb célja az volt, hogy fórumot teremtsen arra, hogy a szomszédságok, a települések közösségei megismerjék egymást a lokális kapcsolatok hálózattá szélesítéséhez.
A projekt a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ, az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. és az Országos Széchényi Könyvtár konzorciumában valósul meg a Széchenyi 2020 program keretében, három milliárd forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatással.