Elindult a 412 forint felé az euró
A forint délután kismértékben gyengül az euróval szemben, árfolyama 411,7 forint.
395 forintnál jár a dollár
Továbbra is hektikusan mozog a forint a dollárral szemben, kora délután a 395-ös árfolyam közelében jár.
Korábban 398 forintnál is járt, miután az európai beszerzési menedzserindexek ismét csalódást keltően alakultak.
Kis mozgások az euró-forint-árfolyamban
Miközben délelőtt az euró két éves mélypontra esett a dollárral szemben, a forint pedig a 398-as árfolyamot is átvitte az amerikai fizetőeszközzel szemben, a forint-euró-árfolyam stabilan a 411-es szint környékén mozog.
394 forint alatt a dollár
A forint - amely 398-ig gyengült a dollárral szemben ma délelőtt - 394-es árfolyam környékén jár már.
Picit korrigált az euró a dollárral szemben
Az euró-dollár-keresztárfolyam 1,042 körül jár, nap közben 1,033 is volt az árfolyam a gyenge bmi-adatok miatt.
Kis mozgások az euró-forint-árfolyamban
A forint az euróval szemben nem egyelőre tartja magát a 411-es szint közelében.
395 forint környékén a dollár
Igen hektikusan mozog a forint a dollárral szemben pénteken. Járt 398 forinton is az amerikai fizetőeszköz, míg napi minimuma 391,3 forint volt.
Folytatódik az euró gyengülése
A kezdeti visszapattanás után folytatódik az euró gyengülése a dollárral szemben.
396 felett a forint a dollárral szemben
A BMI adatok után 398-ig is felszúrt a forint a dollárral szemben. Azóta óriási a volatilitás az USDHUF keresztben. 398-ról visszajött 394-ig, majd most ismét gyengülés kezdődött és már 396 felett a forint árfolyama a dollárral szemben.
Stabilan tartja magát a forint az euróval szemben
Továbbra is 411 körül a forint az euróval szemben. A mai események egyelőre inkább a dollárral szemben idéztek elő nagyobb mozgásokat eddig.
Elmondjuk, mi volt ez a leszakadás az euróban
Délelőtt érkeztek az európai beszerzésimenedszer-indexek, amelyek ismét a vártnál rosszabbul alakultak. Azt már megszokhattuk, hogy az európai feldolgozóipar recesszióban van, de meglepetésre most már nagy romlást látunk a szolgáltatószektorban is. A német és a francia szolgáltatószektori BMI is az aktivitás csökkenését jelző 50 pont alá süllyedt.
Ez pedig talán azt is jelentheti, hogy a jövőre remélt euróövezeti felpattanás elúszott. Befektetői szemmel nézve ez két dolgot jelent:
- A romló növekedési kilátások miatt a dollárral szembeni növekedési különbözet romlik, ami az euró gyengülése irányába hat.
- Az EKB a vártnál jobban, vagy gyorsabban csökkenheti a kamatokat, ami pedig a kamatkülönbözet változásán keresztül szintén eurógyengítő hatású.
A BMI-ik után 1,033 közelébe gyengült az euró a dollárral szemben, látszott, hogy komoly likvidálások történnek a piacon.
Az elkövetkezendő hetekben fontos lesz figyelni az EKB döntéshozók nyilatkozatait. Az előző kamatdöntő ülésen még Lagarde elnök eltolta magától azokat a kérdéseket, hogy a gyengülő gazdaság mennyiben befolyásolhatja a kamatpályát.
Egy kicsit korrigál az euró a dollárral szemben
A hirtelen beszakadás után az euró árfolyama korrigál a dollárral szemben, de az 1,04 dolláros keresztárfolyam még mindig 0,65 százalékos eurógyengülés a tegnap esti szinthez képest.
Nagyot gyengül az euró
A friss bmi-k hatására jelentősen gyengülésbe kezdett az euró a dollárral szemben, mivel a befektetők azt árazzák, hogy a gyenge gazdaság miatt az EKB a vártnál gyorsabb kamatcsökkentést hajt végre. 1,036 körül jár a jegyzés, ezzel folytatódik a dollár hónapok óta tartó erősödése.
1% feletti a gyengülés az euróban.
Ilyen gyenge euróra 2022 novemberében volt utoljára példa.
Ez értelemszerűen nem tesz jót a forintnak. Az euróval szemben ugyan nincs elmozdulás, 397 felett jár a dollárral szemben.
Kijött a német bmi: ez se néz ki jól
Novemberben gyengén teljesít a német gazdaság a most közölt bmi-adatok szerint, de akkora negatív meglepetést nem látunk, mint a francia adatban.
Sokkszerű adat jött: padlóra került Európa második legnagyobb gazdasága
A várakozásokhoz képest sokkal rosszabbul teljesít a francia gazdaság a friss beszerzésimenedzser-indexek (bmi) szerint. Mind a szolgáltatószektor, mind az ipar meredeken zsugorodik, ami kifejezetten rossz gazdasági előjeleket jelent.
411 forint alatt az euró
A forint - ha nem is nagy mértékben - de erősödött az euróval szemben péntek reggel, jelenleg 410,8 forint körül mozog az árfolyama.
9 hónapja nem volt ilyen alacsony a japán infláció
Tovább csökkent az infláció és a maginfláció is Japánban, aminek hatására a jegybank is könnyebb helyzetbe került. A jen 0,2%-ot gyengült a reggeli órákban.
Orbán Viktor a háborúról: a veszély közvetlen
Orbán Viktor miniszterelnök fél hét után pár perccel élő interjút ad a Kossuth Rádió "Jó reggelt, Magyarország!" c. műsorában. A kormányfő legfontosabb kijelentéseiről ebben a cikkünkben tudósítunk.
Kétéves mélyponton kezd a forint a dollárral szemben
A forint az elmúlt napokban újra határozottan gyengült 406-ról 411 fölé, míg a régiónban a zloty és a cseh korona csak kis gyengüléssel megúszta, így folytatódott az a minta, hogy a kedvezőtlenebb külpiaci helyzetre a forint élesebben reagál. Most az egyik fő külső mozgatórugó a dollár jelentős erősödése, amely tegnap délután már 1,05 alá jutott az euróval szemben (13 hónapos dollárcsúcs a Fed esetleg elmaradó decemberi kamatvágásával kapcsolatos várakozás miatt), és ekkor újabb ütést kapott csütörtök délután 5 óra után a forint.
A dollár ma reggel is 1,0470 körül mozog, így a forintra nehezedő nyomás nem enyhült.
Ennek jegyében péntek reggel az euróval szembeni jegyzések 411,3 körül, a dollárral szembeniek 393 körül mozognak a bankközi piacon. A dollárral szemben tehát új kétéves mélypontra esett a forint.
Nyugtalanító lehet a forintpiaci szereplőknek az a hír is, hogy az Egyesült Államok szankcionálta a Gazprombankot, amely felé a magyar állami vállalat az orosz gázvásárlások összegét euróban szokta eljuttatni, és egyelőre nem teljesen világos, hogy ez hogyan hat a téli ellátási helyzetre, hat-e egyáltalán.
Címlapkép forrása: Shutterstock
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ