Simon Izabella

Gyerekkorában orvosnak és újságírónak készült, a pályaválasztásnál végül az írott szó és a bölcseletek diadalmaskodtak. Első médiatermékét 1988-ban két osztálytársával együtt adta ki - mátrixnyomtatóval, 30 példányban. A Tini-infót az egyetemi hetilap, majd az Élelmiszer Szaklap követte. Ahogy a print újságírás kibővült az online felületekkel, úgy tanult bele az online újságírásba, később az online marketingbe. Egészségügyi érdeklődését a médiával a HáziPatika.com újságírójaként, később az Egészségkalauz.hu főszerkesztőjeként sikerült összekötnie. Elvei szerint nincs alternatív és tudományos gyógyászat, csak olyan, amelyik hatásos és olyan, ami nem. 2022-től a Portfolio külsős szerzője.
Cikkeinek a száma: 3
Hatalmas újítások jönnek az állami egészségügyben: mobilapp, online foglalás, digitális karszalag

Hatalmas újítások jönnek az állami egészségügyben: mobilapp, online foglalás, digitális karszalag

Az eReceptet a COVID óta sokan megismerték és használják, míg arról jóval kevesebben tudnak, hogy a háziorvos akár „távban” videókonzultációval is rendelhet. Várandósok és a jogosítványt megújítók életét is megkönnyíti a hivatali ügyintézést kiváltó központi fejlesztés, de nemsokára szakrendelésre is online tudunk időpontot foglalni - itt Magyarországon.

Láttál már nyomtatott emberi porcot? Meskó Bertalan a jövő gyógyításáról

Láttál már nyomtatott emberi porcot? Meskó Bertalan a jövő gyógyításáról

Távsebészet, mesterséges intelligencia, fogyi appok, nyomtatott emberi szövetek, telemedicina – csak néhány terület, amelybe idén is dollármilliárdokat fektetnek be piaci szereplők szerte a világon, de vajon melyik fog kilőni és miért? Meskó Bertalan, a The Medical Futurist Institute vezetője szerint jelenleg paradigmaváltás zajlik az egészségügyben és azt is elárulta, hogy fog kinézni a jövő kórháza.

Épp csak vége lett a járványnak, berobbant a háború: hogyan éljük túl az újabb sokkot?

Épp csak vége lett a járványnak, berobbant a háború: hogyan éljük túl az újabb sokkot?

Még ki sem hevertük a koronavírus okozta lelki sérüléseket, máris itt az újabb sokk, a háború, amely sokakat tölt el szorongással, félelemmel. Zana Katalin és Bakó Tihamér pszichoterapeuták nemrég megjelent könyvükben azt fejtegetik, hogy az ehhez hasonló humanitárius katasztrófák képesek úgy beleégni a lelkünkbe, hogy azt még az utódaink is megérzik. Hogyan hagynak lenyomatot a közösségi traumák a pszichénkben, és mit tudunk tenni azért, hogy a mi életünkben elszenvedett traumákat az unokáink már ne cipeljék tovább? Hogyan erősíthetjük magunkat és mit mondjunk a gyereknek a háborúról?

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormány legszebb ajándéka a családoknak: megérkezett az 58 + 37 millió!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.