FONTOS Csalódást keltett 2024 a boltokban

Beck Fanni

Beck Fanni az ELTE kínai szakán végzett 2011-ben. Egy év sanghaji ösztöndíj után az ELTE kulturális antropológia szakán és a CEU nacionalizmus tanulmányok szakán szerzett mester diplomát, melyek a Magyarországon született kínaiak identitás-konstrukcióiról végzett kutatásain alapultak. 2019 óta a CEU szociológia és szociálantropológia tanszékének doktori hallgatója, disszertációját a letelepedési kötvény programon keresztül Magyarországra költözött kínai családok körében végzett kutatásából írja. A Portfolio által készített Telepesek című, hatrészes podcast sorozat társházigazdája és -producere.
Cikkeinek a száma: 4
Pozícióharc egy életen át

Pozícióharc egy életen át

Már meghallgatható a Portfolio Telepesek című, hatrészes podcast sorozatának negyedik epizódja. Ebben a részben Kai-ék Budapestre költöznek, ahol sokkal szabadabb gyerekkort szeretnének biztosítani gyereküknek, Tomnak, mint amilyenben Kínában része lett volna. A fiút ezért beíratják egy állami óvodába, majd pedig a közoktatásban kezdi meg tanulmányait. Az állami oktatási rendszer minőségével kapcsolatban azonban hamar kétségeik támadnak – dilemmáik, problémáik mögött pedig felsejlenek a középosztályok életét globálisan meghatározó motivációs mintázatok.

Pedig mások szerint mindenünk megvolt

Pedig mások szerint mindenünk megvolt

Már meghallgatható a Telepesek, a Portfolio hatrészes podcast sorozatának harmadik epizódja. A sorozat arra a kérdésre keresi a választ: miért épp Kínában lett különösen sikeres a 2013 és 2017 között élő magyar letelepedési kötvényprogram. A harmadik részben Kai – podcastünk főhősének – társadalmi felemelkedését mutatjuk be az elképesztően kompetitív kínai oktatási rendszer, a gyilkos munkaerőpiaci tempó és a kínai középosztályra jellemző involúciós folyamatok segítségével.

Jobb volt, mint egy állampolgárság

Jobb volt, mint egy állampolgárság

Már meghallgatható a Telepesek, a Portfolio hatrészes podcast sorozatának második epizódja. Ez a rész arról szól, hogy Kai, podcastünk 2017-ben Magyarországra költözött letelepedési kötvényes főszereplője hogyan találkozott a magyar letelepedési kötvényprogrammal, és miért nem egy másik ország hasonló lehetőségét választotta. Ezen kívül megszólal az epizódban Földvári Gábor magyar üzletember, aki más országok hasonló programjai mellett magyar letelepedési államkötvényeket is értékesített. Kristin Surak, a London School of Economics professzora pedig a befektetésekért globálisan elérhető letelepedési engedélyek és állampolgárságok nemzetközi rendszerével teszi érthetőbbé a magyar programot.

Akciós a letelepedés

Akciós a letelepedés

2013 és 2017 között EU-n kívüli állampolgárok magyar államkötvények lejegyzéséért letelepedési engedélyhez juthattak Magyarországon. A program egy országban lett kifejezetten sikeres: Kínában. De miért? Erről szól a Portfolio új, hatrészes podcast sorozata. Az első részben megismerjük Kai-t, a Magyarországon élő letelepedési kötvényes kínai apukát, aki családjával 2017-ben költözött Budapestre, valamint bemutatjuk a magyar letelepedési kötvényprogram főbb sajátosságait.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ügyfélkapu-mizéria: egy újabb szolgáltatás kiesése fenyeget ügyintézési káosszal
Holdblog

A személyes szorzónk

Modern korunkban sok lehetőségünk van személyiségünk kiteljesítésére, önérdekünk követésére. Ha ki akarunk...

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.