Ha pedig már az élelmiszeripari cégeknél tartunk, ők a közelmúltban is fontos szereplői voltak a Pegazus-díjátadóknak: két éve a Cserpes Sajtműhely, tavaly pedig a Nádudvari Élelmiszer Kft. kapott helyet a piacvezető díjazottak között. Az elmúlt években az élelmiszeriparban működő vállalatok mellett gép-, bútor- és műanyagipari, egészségügyi termékeket és szolgáltatásokat kínáló cégek, illetve informatikai vállalkozások kerültek leggyakrabban a kiemelkedő növekedést produkáló piaci szereplőknek járó dobogóra.
A Pegazus Díjra nem lehet pályázni, azokat Kelet-Közép-Európa egyik legnagyobb kockázati- és magántőke-befektetője, az Enterprise Investors hazai szakértői gárdája választja ki azok közül a feldolgozóiparban vagy a szolgáltatások területén működő vállalkozások közül, amelyek
- előző években az adott régió többi cégéhez képest a legnagyobb növekedést érték el
- magyar többségi tulajdonban vannak
- árbevételük az előző évben 1 milliárd forint felett volt
- előző évre vonatkozó EBITDA értékük pozitív volt
- legalább öt éve alapították és jelenleg is aktívak
- kielégítő likviditással rendelkeznek és
- működésük átlátható.
"Idén is bőven találunk majd a díjazottak között olyan vállalkozásokat, amelyek először kerülnek a szélesebb közönség látóterébe. Reményeink szerint közülük is számos cég válik néhány éven belül a sikeresen fejlődő kis- és középvállalkozások követendő példaképévé" - mondta Tüske Tamás, a díjat alapító Enterprise Investors országigazgatója a küszöbön álló tizedik díjátadó kapcsán.
(x)