Hogyan indult a Startup Campus Program?
Hiszek benne, hogy az alulról jövő valós piaci igényre választ és megoldást nyújtó kezdeményezések lehetnek igazán sikeresek hosszú távon. A Startup Campus is egy jó példa erre.
Az innovációs ökoszisztéma meghatározó szereplői az egyetemek. Mi azt a hiányosságot azonosítottuk 2015-ben, hogy kiaknázatlanok az egyetemi hallgatói tudáshálón születő üzleti ötletek, kevés program ösztönzi a felszínre kerülést és a piacra lépést. A NKFIH támogatásával erre a kihívásra dolgoztuk ki az egyetemi inkubációs programunkat.
Az elmúlt két évben több mint 110 eseményen 3000 fiatalt ért el a program, 50 partnerrel dolgoztunk együtt. A Startup Campus által felfedezett egyetemi ötletek, cégek 2017 év végéig 400 millió forint kockázati tőkét vontak be.
Milyen szolgáltatások érhetőek még el a Startup Campusban?
Az egyetemi inkubációs program mellett kiemelten foglalkozunk a hazai és régiós startupok nemzetközi piacra lépésével. A cégek számára a legnagyobb kihívás az idő, hiszen kiélezett globális versenyben vesznek részt. Ezért fontos megtalálniuk mielőbb a tökéletes piacot, ahonnan tőkét vonhatnak be, vevőket szerezhetnek és nemzetközileg validálhatják magukat. Két programmal segítjük az innovatív vállalkozásokat. Az első program keretében bemutatkozási lehetőséget biztosítunk nemzetközi startup városokban és rendezvényeken. Partnereink és a magyar nagykövetségek által, 2017-ben 50 vállalkozás jutott el Kínába, Szingapúrba, Hong Kongba, Berlinbe, Londonba és kaphatott gyors, szakmai visszaigazolást, szolgáltatásáról, termékéről.
Emellett pedig elkezdtük felépíteni a Startup Campus globális hálózatát, melynek keretében helyi partnerekkel, nemzetközi programokkal és saját irodával nemcsak egy rendezvény vagy rövid bemutatkozás erejéig, hanem állandó jelleggel tudjuk képviselni a csapatokat. Az első ilyen bázist idén ősszel Berlinben hoztuk létre.
Mik a tervek a 2018-as évre?
A következő évben szeretnénk bővíteni a szolgáltatásainkat. Az egyetemi inkubációs program keretében egy régiós startup versenyt szervezünk az első félévben. Célunk megszólítani a magyar fiatalokon kívül a környező országok és a V4-ek egyetemistáit.
A kelet-közép-európai innovatív vállalkozások számára egy Startup Campus World Tour-t szervezünk, 10 országban 100 startup kap lehetőséget a bemutatkozásra, befektetők és nagyvállalati partnerek előtt.
A berlini programunk mellett új állandó irodák nyitását tervezzük, ezzel segítve a régió innovatív vállalkozásait Londonban, Hong Kongban, Szingapúrban és Shenzenben.
Mit üzensz az új évre a startupok számára?
Az alábbi Winston Churchill idézettel töretlen lelkesedést kívánok mindenkinek a 2018-as évre!
"A siker az, amikor egyik hibát a másik után követjük el töretlen lelkesedéssel"
(x)