Ilyen a zagyvarékasi Kézér Zoltán története is, aki 24 évvel ezelőtt, 1992-ben saját családi házában nyitotta meg autószerelő műhelyét.
"A nyitás után évekig folyamatosan fejlődött a családi cég, de mivel egyik fő bevételi forrásunk a környezetvédelmi vizsgálat, mint tevékenység megszűnt 2010-ben, ezért nehéz helyzetbe kerültünk. Ezen tevékenységünk megszűnése miatt ki kellett találnunk, merre induljunk tovább, a fejlődést a műszaki vizsgáztatás tevékenységében láttam" - mondta a szakember.
Mivel a vizsgasorhoz külön infrastruktúra kell, ennek pedig nem voltak meg az anyagi lehetőségei, Kézér Zoltán elkezdte felkutatni a lehetőségeket. "A megítélt támogatás segítségével sikerült megvenni a műszaki vizsgáztatáshoz szükséges eszközöket, így végre bele tudtunk vágni az új feladatba, és a céget is bővíthettük" - mesélte.
Kézér Zoltán vállalkozása ma már hat embernek ad munkát, és bevallása szerint az egyetlen dolog, amit megbánt, hogy nem korábban pályázott.
"Csak pozitív hozadéka volt annak, hogy jelentkeztem. Megfontolt vagyok, ezért a pályázatban csak egy fő alkalmazott felvételét vállaltam, de azóta már újabb három embert tudok foglalkoztatni, és a bevétel is megsokszorozódott. Bőven célt ért a támogatás" - tette hozzá.
A családi házból indult autószerelő műhely mostanra olyan sikeres lett, hogy a tulajdonos már a további bővítésen is gondolkozik. Álma az, hogy a jövőben további két állással növelje a műhely kapacitását annak érdekében, hogy még több ügyfelet tudjon kiszolgálni a vállalkozás.
Kézér Zoltán szerint a lehetőség mindenki előtt adott, hogy pályázzon, hiszen veszíteni nem lehet rajta, nyerni viszont annál többet.
"Az sem igaz, hogy ismeretség kell hozzá. Én egy 3500 fős településen vagyok autószerelő, soha semmilyen kapcsolatom nem volt, legfeljebb a betérő vendégekkel, mégis sikerrel jártam" - mondta.
Kézér Zoltán példája jó gyakorlatként szolgálhat a hazai kkv-k számára - az ilyen pozitív minták pedig mindig ösztönző erővel bírnak.
(x)