A felmérés szerint bár a cégek és kormányzati intézmények csaknem háromnegyede (73%) rendelkezik valamiféle mobilbiztonsági stratégiával, ezeknek alig 3%-a alkalmazza a legerősebb biztonsági sztenderdeket. A válaszadók többsége szerint a túl erős védelem olyan kompromisszumokat kíván, melyek frusztrálják a dolgozókat, rosszabb esetben csökkentik a produktivitásukat - ez a hozzáállás vezetett oda, hogy ma tíz IT-vezetőből átlagosan kilenc úgy véli, hogy munkaadója védtelen a mobileszközökön keresztül végrehajtott támadásokkal szemben.
A teljes körű védelem magánál az eszköznél kezdődik, melyekre az IT-vezetők fele az elkerülhetetlen biztonsági incidensek kiindulópontjaként tekint. A különböző gyártók ugyanakkor eltérő hangsúlyt fektetnek az eszközbiztonságra, még akkor is, ha a támadások ma már nem csak multinacionális nagyvállalatokat vagy kormányzati intézményeket, hanem magánszemélyeket is veszélyeztetnek.
A világ egyik legbiztonságosabb androidos okostelefonjának tartott BlackBerry DTEK50 többlépcsős védelmi mechanizmust kínál a kritikus adatok számára, ezzel gyakorlatilag teljesen ellehetetlenítve a felhasználói hanyagságra visszavezethető betörések körén kívül eső incidenseket.
A DTEK50-en az Android egy speciális, a BlackBerry által módosított változata fut, mely jelentősen csökkenti a készülék kitettségét bizonyos támadásokkal szemben ugyanakkor az operációs rendszer összes funkciójával rendelkezik, így többek közt hozzáférést kínál a Google Play Áruház teljes választékához.
A telefon emellett a processzorba épített, megváltoztathatatlan és kikapcsolhatatlan ellenőrzőrutinra építve minden induláskor ellenőrzi, hogy a rendszert nem módosították-e illetéktelenek. Ez a folyamat nem engedi, hogy jogosulatlan alkalmazás átvegye az irányítást a rendszer felett, és a felhasználó tudta nélkül hozzáférést nyújtson harmadik félnek.
Mindez azonban csak akkor nyújt igazán hatékony védelmet, ha az operációs rendszert is folyamatosan karbantartja a gyártó, azaz ellátja a készüléket a Google által kiadott legfrissebb biztonsági javításokkal. A BlackBerry az androidos gyártók közt élen jár ezen frissítések terén is, hiszen a cég minden hónapban frissíti a készülék operációs rendszerét a Google által kiadott javítócsomag alapján, míg más gyártóknál egy-egy ilyen biztonsági javítás a tapasztalatok szerint hónapokat is késhet.
A fentiek alapján kijelenthető, hogy a BlackBerry DTEK50 révén a cégek és magánszemélyek immár kompromisszumok nélkül juthatnak az iparágban egyedülállónak tekinthető biztonsághoz és produktivitáshoz.
A BlackBerry DTEK50 Magyarországon bruttó 114990 forintos fogyasztói áron vásárolható meg a BerryBoltban.
(x)