A válság során a külpiacok felértékelődtek a kisvállalkozások számára is, sokan keresik az import-export tevékenység lehetőségét. - mondja Huszár István, az UniCredit Bank kisvállalati szegmensének vezetője. - Ilyenkor a nemzetközi tranzakciók kezelésére alkalmas deviza számlacsomagok között is érdemes a költséghatékony, átlátható konstrukciókat keresni.
Hasonlítsuk össze a havidíjakat? Ennyi elég?
Nem feltétlenül. Inkább azt mondanám, hogy az adott vállalkozás jellegéhez, tranzakciós szokásaihoz leginkább illeszkedő csomagot kell megtalálni. Az UniCreditnél például az eddigi egy kisvállalati deviza számlacsomag helyett két új konstrukciót alakítottunk ki, hogy minél inkább az adott céghez igazíthassuk ajánlatunkat.
Milyen szempontok alapján válasszunk tehát számlacsomagot?
Az egyik legfontosabb a devizaforgalom mértéke. Deviza Start számlacsomagunkat az alacsony devizaforgalmat bonyolító, kisebb árbevételű ügyfeleknek szokták javasolni szakértő kisvállalati tanácsadóink. Ez egy, a jelenleginél alacsonyabb devizaátutalási díjakat kínáló konstrukció, mely kifejezetten most induló devizaforgalom vagy export-import tevékenység esetén lehet költséghatékony választás.
Mit a helyzet a nagy devizaforgalmat bonyolító cégekkel?
A már kiterjedt import-export tevékenységet folytató, magasabb devizaforgalmat bonyolító ügyfeleknek a Deviza Aktív devizacsomagunkat ajánljuk. Ennél, a piacon egyedülálló módon az elektronikus úton indított átutalási jutalékok nemcsak alacsonyak, de fixek is, az utalás összegétől függetlenül. Így a vállalkozó, ha tudja az átutalásai számát, akkor előre kiszámíthatja havi költségét, amely ráadásul piaci összehasonlításban is rendkívül versenyképes. Aki mégis bizonytalan a választásban, annak kisvállalati tanácsadóink készséggel segítenek a bankfiókokban, vagy a 06 40 50 40 50-es telefonszámon, de honlapunk is bővebb tájékoztatást nyújt.
(x)