Eddig a történet hasonlít egy szokásos piaci sikersztorihoz.
Kovács Úr azonban tudja jól, hogy a vállalkozása felépítése, menedzselése teljesen más feladat volt, mint a befektetések világa. Ezen a terepen is egész jól boldogul, de - ahogy az egy elfoglalt vezetőnél lenni szokott - sem ideje, sem energiája nincs már az árak, árfolyamok, a piacokat mozgató hírek percre pontos követésére. Terve az volt, hogy - akárcsak vállalkozása esetében - hitel nélkül, nagy kockázatokat kerülve, az infláció feletti megtérülést érjen el. Felismerte, hogy a vállalkozás és a befektetései is a családi vagyont jelentik, amely nem ad-hoc, hanem felelős döntéseket kíván meg.
Ebben a helyzetben Kovács Úr minden lehetőséget megvizsgált. Megbízható, a céljaival azonosulni tudó befektetési szolgáltatót keresett.
Kire bízta a pénzét Kovács Úr?
A Friedrich Wilhelm Raiffeisen Private Banking megfelelt elvárásainak, sőt meglepve tapasztalta, hogy az a szolgáltatás, amit az FWR nyújt, több is, mint egy egyszerű befektetési szolgáltatás
Még 2012 végén történt, amikor arra kérte személyes befektetési tanácsadóját, hogy alakítson ki számára egy olyan portfoliót, ami magasabb hozamot biztosít, mint ha állampapírokat vásárolna (hiszen azt tanácsadó nélkül is megtehetné), ugyanakkor bánjon óvatosan a kockázatokkal, mert évek kemény munkája az, amit végre befektethet.
A tanácsadó tehát olyan eszközöket vásárolt Kovács Úr számára, melyek árfolyam-ingadozása nem jelentős, ugyanakkor várható hozamuk magasabb, mint az állampapírok esetében. A jól diverzifikált portfolió gerincét Target return alapok alkották, mellette -azóta jelentős nyereséget elérő - bónusz certifikátok, valamint részvényalapok voltak hivatottak a hozam további fokozására. Természetesen - minden piaci szituációra felkészülve - mindig volt likviditási típusú befektetési eszköz is a portfolióban.
Mindez szépen hangzik, de mennyi lett végül a hozam?
A portfolió egésze több mint 2 százalékkal meghaladta az akkoriban megvásárolható állampapírok hozamát. A célt tehát sikerült elérni, de vajon minden egyes eszköz, minden befektetés sikeres volt?
Nem, voltak olyan eszközök, melyek veszteséget jelentettek, de a jól diverzifikált portfolió, az aktív portfolió menedzsment, végső soron a képzett személyes befektetési tanácsadó a veszteségeket is képes volt minimalizálni, és mindenkor megfelelni annak az elvárásnak, hogy minden pillanatban likvid eszközök szerepeljenek a portfolióban.
A siker Kovács Úr sikere, az FWR segített elérni azt az eredményt, amit kitűzött célként, ahogy annak idején az is Ügyfelünk sikere volt, hogy a megálmodott vállalkozás mára egy erős hazai középvállalat. A Friedrich Wilhelm Raiffeisen Private Banking nem egy szimpla befektetési vállalkozás a sok közül, hanem partner ahhoz, hogy Ügyfeleink céljaikat elérjék.
Ön is szeretne Kovács Úr helyében lenni? Lépjen velünk kapcsolatba!
(x)