Amennyiben nem kínálkozik megfelelő lehetőség az említett pozíciók kialakítására, vagy legalábbis nem a teljes alap számára, az alapkezelő részben vagy egészben állampapírokba, illetve bankbetétbe fekteti az alap tőkéjét, így az ilyen időszakokban is hozamot realizálhat. "A három stratégia összességében biztosítja, hogy az Alap által elérhető hozam várhatóan meghaladja egy tisztán állampapírokat tartalmazó portfólió által elérhető nettó hozamot, miközben a befektetés kockázata azzal megegyező szinten marad." - hangsúlyozta Deim Balázs.
Mivel az alap kockázatait az állampapírpiac kockázataihoz méri, referenciaindexének az alapkezelő a rövid lejáratú állampapírok árfolyamát követő MAX indexet választotta. A 2006. december 6-án debütált Adventum Arbitrázs Alap az indulás óta eltelt több mint két év során a nettó hozamát tekintve összesen közel 3.2 százalékponttal teljesítette felül a referenciahozamot, az alap pályafutása során összesen 20.7 százalékos nettó hozamot ért el, míg a MAX index (költségek nélkül számolt) teljesítménye csupán 17.6 százalékos volt.
"Az Adventum Arbitrázs Alap az indulása óta a tőzsde zuhanásának következtében a részvénypiacot is jelentősen felülteljesítette, miközben az alap befektetési jegyeinek árfolyamának alakulására nem volt hatással a BUX index jelentős árfolyammozgása, sőt, a lényegesen alacsonyabb kockázatúként ismert rövid kötvényalapoknál tapasztalható árfolyamingadozás is elkerülte az Alapot." - mutatott rá az alapkezelő vezére, hozzátéve, hogy a 2008-ban tapasztalt kötvénypiaci turbulenciák miatt ezeket az alapokat is sikerült érezhetően túlteljesíteni. A szakember ugyanakkor az eddig elért eredmények mellett is hangsúlyozza, hogy a társaság az alapot olyan ügyfelek figyelmébe ajánlja, akik hosszútávon gondolkodnak befektetéseik terén. Az alap jegyei megvásárolhatók a Cashline Értékpapír Zrt. forgalmazási helyein. http://www.adventum.hu (x)