A mára mintegy 3,1 millió négyzetméterrel rendelkező budapesti irodapiacon 2007-ben és 2008-ban 330 ezer négyzetméter irodapiaci bérleti tranzakció zajlott le, majd ezt követően 2009-ben és 2010-ben mintegy 290 ezer nm volt az A kategóriás irodapiac teljesítménye. A historikus adatokból jól látszik a válság kezdetéig tartó folyamatos emelkedés, és a visszaesés is. A mostani rekord nagyságú szám pedig a lejáró szerződések, a soha nem látott alacsony szinten lévő bérleti díjak és a piac extra rugalmasságának szerencsés együttállásából eredeztethető.
A tanácsadók által számunkra megosztott adataik szerint 2011 legnagyobb publikus irodabérleti tranzakciója egy ismeretlen bérlő több mint 20 ezer négyzetméteres bérlete volt a Spirál irodaházban. Ezt követte a South Buda Business Park egy 15 ezer négyzetmétert meghaladó üzlete, a képzeletbeli dobogóra pedig a City Gate Nokia Siemens Networks-szel kötött 13 ezer négyzetméteres tranzakciója is fel tudott kerülni. További jelentős bérleti szerződések kötettek többek között az Akadémia Bank Center-ben, a Millenium Tower I-ben, és az Eiffel Palace-ban. Mindenestre az a tény, hogy éves szinten a legnagyobb 30 irodabérleti tranzakció közé már 1000 négyzetméteres ügylettel be lehet kerülni, jól mutatja az arányokat.
A befektetési tranzakciók tekintetében igen lassan indult be a 2011-es év, és az első hat hónap igencsak csöndes volt, hiszen az első féléves befektetési volumen mindössze 300 millió eurót tett ki, melynek nagy része a még 2010-ben egyeztetett Europolis és CA Immo közti regionális tranzakció tett ki. Ahogy arra a piacon sokan számítottak az év második fele, különösen a december, vált kimondottan aktívvá a befektetési piacon, amikor a chicagói központú Heitman csoport két nagyobb iroda portfólió megvásárlása mellett döntött. Az első tranzakcióban a TriGranit értékesített négy irodaházat . A vállalat 74 százalékos részesedését értékesítette a Millennium City Center komplexum négy irodaházán belül ( I, II, III tornyok és H épület), melynek teljes értéke 150 millió euró volt. Az év utolsó hetében pedig lezárult a 2011-es év második legnagyobb értékű irodaház tranzakciója is, melynek során az AVIVA értékesítette az Alkotás Point és Science Park irodaházakat a Heitman számára. Mivel a tranzakció pénzügyi részletei azonban nem kerültek nyilvánosságra, ezért csak vélhetően ez a második legnagyobb üzlet 2011-ben.
Mindenesetre a nehéz évkezdés után sikerült felpörgetni a hazai ingatlanbefektetési piacot, ami nagyban köszönhető a befektetők számára kedvező árszinteknek, vagyis annak, hogy ma Magyarországon kifejezetten olcsón lehet a jelen helyzetben is biztonságosnak minősülő eszközöket vásárolni. A két nagy értékű adás-vétellel az éves befektetési volumen nagyjából 700 millió eurót ért el Magyarországon a Jones Lang LaSalle adatai szerint, ami 2007 óta a legmagasabb befektetési volumen, és több mint duplája a 2010-ben rögzített értéknek.