A hírügynökség az ügyre rálátó több forrásból értesült arról, hogy
az USA összehangolt lépésre kérte Japánt, Dél-Koreát, Indiát és Kínát is.
A hírügynökség cikke emlékeztet arra, hogy az olaj árfolyama október végén hétéves csúcsra emelkedett azok után, hogy az emberek ismét használják autóikat, visszatért az élet az utakra és a koronavírus okozta korlátozások oldódtak. A kínálat viszont nem tudta tartani a lépést a kereslettel.
A WTI típusú olaj hordónkénti ára néhány hete még 80 dollár felett is járt, amire 2014 közepe óta nem volt példa.
Az OPEC és szövetséges termelői, mint például Oroszország eddig ellenálltak Joe Bidgen kérésének, hogy gyorsítsák fel a kitermelésük növelését.
A portál forrásai szerint a tárgyalások még nem zárultak le, és így végleges döntés sem születhetett, hogy tesznek-e az érintett országok ilyen összehangolt lépést, vagy esetleg más, az árakat letörő intézkedést.
A Fehér Ház nem kívánta kommentálni az értesülést és hogy milyen tartalmú egyeztetéseket folytat más országokkal. "Nem születtek döntések" - mondta a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője.
A szóvivő azt is megjegyezte, a Fehér Ház hetekkel ezelőtt már jelezte, hogy "tárgyalnak a többi energiafogyasztóval annak biztosítása érdekében, hogy a globális energiaellátás és az árak ne veszélyeztessék a világban zajló gazdasági fellendülést. A folyamatban lévő beszélgetéseken túl nincs miről beszámolni". Azt is hozzátették, hogy számos eszközt mérlegelnek, ha és amikor lépni kell.
Címlapkép: Joe Biden amerikai elnök videokonferencia keretében találkozik Hszi Csin-ping kínai elnökkel a washingtoni Fehér Ház Roosevelt-szobájából 2021. november 15-én. Forrás: MTI/EPA/UPI pool/Sarah Silbiger