A Mol és a kazahsztáni nemzeti olajtársaság, a KazMunayGas (KMG) együttműködési megállapodást kötött a kazah olaj- és gázipari, illetve petrolkémiai szektorban lévő közös lehetőségek kiaknázásáról - közölte a Mol szerdán az MTI-vel.
Vélhetően nem az idei a Mol-befektetők legjobb éve: az új szabályozói bejelentések, ellátásbiztonsági kérdőjelek és különadók árnyékában hiába hoz nagyon erős számokat negyedévről negyedévre a társaság, a piacok inkább a bizonytalanságot árazzák, ennek megfelelően a hazai blue chipek közül egyedül a Mol árfolyama nem emelkedett eddig idén, sőt. Az elmúlt hetekben bár nagyobb kilengések mentén oldalazást láthattunk a részvénynél, de így is egy rendkívül fontos szintre került a jegyzés, ahol sok minden eldőlhet: jöhet végre a várva várt felpattanás, vagy most fogják csak izgazán elengedni a Molt? Lássuk a kapaszkodókat.
A japán termelői árak 3,4 százalékkal, 2023 augusztusa óta a legnagyobb mértékben nőttek éves összevetésben októberben a szeptemberi 3,1 százalékos emelkedés után - közölte a japán jegybank (BoJ - Bank of Japan) szerdán.
A harmadik negyedéves gyorsjelentés közlését követően háttérbeszélgetést tartott az elemzőknek a Mol, az eseményen a december 5-én lejáró cseh derogációról is szó volt - megkeresésünkre az olajtársaság most kifejtette, hogy miért fontos az EU-s könnyítés fenntartása.
Az OPEC+ termeléscsökkentésének feloldása drasztikus olajáresést okozhat az elemzők szerint - írja a CNBC.
Az OPEC jelentősen csökkentette a 2024-es és 2025-ös globális olajkeresletre vonatkozó előrejelzését.
A holland bíróság elutasította a Shell ellen hozott korábbi klímavédelmi ítéletet, amely arra kötelezte volna az olajipari óriásvállalatot, hogy jelentősen csökkentse globális szén-dioxid-kibocsátását. Az ügy legújabb fordulata egybeesik az azerbajdzsáni COP29 klímacsúcs kezdetével, és fontos mérföldkőnek számít a vállalatok klímafelelősségével kapcsolatos jogi küzdelmekben - jelentette a CNBC.
Venezuela keleti részén, Monagas államban hétfőn csőrobbanás történt a Petroleos de Venezuela (PDVSA) által üzemeltetett földgázkomplexumban. A helyi média és források szerint legalább három ember megsérült a balesetben - közölte a Reuters
Telefonon tartott megbeszélést egymással Mohamed bin Szalmán szaúdi trónörökös és Maszúd Peszeskján iráni elnök. A két hatalom vezetője Szaúd-Arábia és Irán kapcsolatainak erősítéséről és egy lehetséges közös álláspont kialakításáról értekeztek Izrael tevékenysége ellen a Gázai övezetben valamint Libanonban.
A bolgár kormány több beleszólást követel a Lukoil Neftochim Burgas tulajdonosi döntéseibe, mivel a Fekete-tengeri kikötőben található finomító kulcsfontosságú helyszín Bulgária és a Balkán számára. Mindez egy újabb konfliktust nyithat meg az oroszokkal.
Az Egyesült Államok Mexikói-öbölbeli olaj- és földgáztermelése jelentősen visszaesett a Rafael vihar következtében. A tengeri energiaszabályozó hatóság vasárnapi jelentése szerint az olajtermelés több mint negyede, a földgáztermelés 16 százaléka állt le. A vihar okozta kiesés eddig összesen 2,07 millió hordó kőolajat és 1,12 milliárd köbláb földgázt érintett - írja a Reuters.
Rendkívül nagy ingadozások mentén alakul a héten az olaj világpiaci ára, ma éppen lefelé vette az irányt a jegyzés, mivel csökkenni látszanak az ellátási kockázatok a tengerentúlon.
Az a cél, hogy minél hamarabb teljes mértékben megszűntessük az orosz olaj- és gázimportot az Európai Unióban, és a hivatalba lépésem után 100 napon belül közzéteszünk majd ennek érdekében egy cselekvési tervet – többek között ezeket, a Magyarország számára is fontos üzeneteket mondta az Európai Parlamentben a leendő energiaügyi biztos a napokban. Frissítés! Cikkünk megjelenése után néhány perccel Ursula von der Leyen európai bizottsági elnök azt jelezte a budapesti EU-csúcs végén, hogy amerikai LNG-re cserélheti az Európai Unió az oroszt, éppen ahogy az alábbi cikkünkben felvetettük.
Orosz hírforrások szerint robbanás történt ma hajnalban az oroszországi Szaratov városának olajfinomítójánál. Valószínűleg egy nagy hatótávolságú ukrán kamikaze-drón csapódott a komplexumba.
Közzétette legfrissebb számait a Mol, a társaság kifejezetten jól teljesített az inkább kedvezőtlenül alakuló iparági környezetben az idei harmadik negyedévben.
Legalább tízéves mélypontra zuhant tegnap Németországban a szélerőművek áramtermelése. A kontinens nagy részén az elmúlt napokban szélcsendes, borongós idő volt, és emiatt lőttek ki az esti órákra az áramárak.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Hiába a brutális számok, nem elégedettek a befektetők.
Mire számíthat Lengyelország az amerikai elnökválasztás után?
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?