Donald Trump vámokkal fenyegette meg az Európai Uniót, ha annak tagországai nem vásárolnak több amerikai kőolajat és földgázt, írja a Bloomberg.
A Rosztovi terület kormányzója szerint tűz ütött ki a Novosahtinszk olajfinomítóban egy ukrán drón- és rakátatámadás után – írja a The Kyiv Independent. Ukrán közlés szerint Oroszország egyik legnagyobb vegyi üzemét, a Kamenszkij Kombinátot is támadás érte.
Nagyon úgy néz ki, hogy a rossz időjárási viszonyok miatt egy újabb orosz tankerhajó kezdett el süllyedni a Kercsi-szoros északi oldalán.
Az Egyesült Királyság újabb 20 olyan hajót szankcionált, amelyeket az orosz kőolajat szállító árnyékflotta részeként azonosítottak. A nemzetközi szankciókat kijátszó Oroszország ellen tett lépéssel a cél az, hogy csökkentsék annak olajbevételeit, amivel többek között az ukrajnai háborút is finanszírozza. A lépést megelőzte a szigetország és 11 másik nyugati állam megállapodása, ami az orosz árnyékflotta „megzavarására és elrettentésére” irányul - írta meg a Reuters.
Kazahsztán várható olajkitermelése elmarad a korábbi előrejelzésektől: az energiaügyi miniszter kedden bejelentette, hogy a 2024-es termelés alacsonyabb lesz a korábban tervezettnél. A kormányzat most felülvizsgálta korábbi becsléseit, és módosította az olajkitermelésre vonatkozó előrejelzéseit, írja a Reuters.
Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója egy ma megjelent interjúban többek között a Moody’s hitelminősítő nemrég meghozott döntéséről, az olajfinomítók fejlesztésének állapotáról, a magyar-szerb olajvezetékről és az EU-s zöldítési ambíciókról is beszélt.
Dróntámadás érte Csecsenföldet, az OMON egyik központját célozta egy robbanószerrel felszerelt drón. Az orosz katonák állítólag már betörtek a donyecki Zelenivkába, ha ez a település elesik, Kurahovét bármelyik pillanatban bekeríthetik. Donald Trump csapata pozitívan reagált Orbán Viktor tűzszüneti javaslatára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Az észak-európai országok szigorítják az orosz olajszállítmányokat érintő ellenőrzéseket: a tankerhajók mostantól kötelesek igazolni baleseti biztosításuk meglétét, különben szankciókra számíthatnak. Az intézkedés célja az orosz „sötét flotta” korlátozása, amely elöregedett hajókkal és rejtett tulajdonosi háttérrel kerüli meg a nyugati szankciókat.
Miután múlt héten a tagállami nagykövetek elfogadták a 15. uniós oroszellenes szankciós csomagot, benne az orosz árnyékflottát is célzó lépésekkel, ma a külügyminiszteri tanácsülésen hivatalosan is elfogadták a csomagot a szakminiszterek a magyar soros elnökség ideje alatt. Fontos, hogy a szankciós listán kínai vállalatok és észak-koreai tisztségviselők is szerepelnek.
A globális olajpiac jelentős átalakuláson megy keresztül, amit a kínai kereslet lassulása és az OPEC+ termelési stratégiája együttesen befolyásol. A nyersolajszállítás árai drasztikusan csökkentek, ami komoly kihívások elé állítja a tanker-üzemeltetőket - közölte a Bloomberg.
Ismét ukrán drónok indítottak támadást vasárnap hajnalban az oroszországi Csecsenföld fővárosában, Groznijban helyi médiajelentések szerint.
Az orosz katasztrófavédelmi minisztérium helyi kirendeltsége vasárnap bejelentette, hogy egy olajtermékeket szállító orosz teherhajó megsérült a Kercsi-szorosban, és segítséget kért. A Volgoneft 212 nevű hajó a rossz időjárási körülmények miatt került bajba az Oroszország és az általa 2014-ben annektált Krím félsziget közötti tengeri átjáróban, írja a Reuters.
Az ukrán hadsereg szombaton bejelentette, hogy az éjszaka folyamán drónokkal támadtak meg egy kulcsfontosságú oroszországi olajlétesítményt, amely az orosz csapatok üzemanyag-ellátásában játszik jelentős szerepet. A támadás az Orjol térségében található állomás ellen irányult, amely mintegy 170 kilométerre fekszik az ukrán határtól, a szivárgó felvételek alapján a hatóságok még mindig küzdenek a lángokkal.
Legkevesebb ketten életüket vesztették és hatan megsebesültek, amikor orosz erők a dél-ukrajnai Herszon megye ukrán ellenőrzésű területére mértek tüzérségi csapást - számolt be Herszon megye kormányzója a Telegramon szombaton.
Szankciókat vezet be néhány napon belül a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) ellen az Egyesült Államok a több mint 50 százalékos orosz tulajdonjog miatt - közölte Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök péntek késő esti televíziós interjújában.
Az Egyesült Államok pénzügyminisztere, Janet Yellen a Reuters hírügynökségnek adott interjújában beszélt az Oroszország elleni további szankciók lehetőségéről. A miniszter kiemelte, hogy az USA nem zárja ki a kínai bankokkal szembeni szankciókat sem.
Vidéken várhatóan 10% alatti szobaár-emelkedést bír majd el a piac
Mozgalmas esztendő volt, annyi biztos.
Intenzív szakaszában van a háború.
Erős állítást tett az elemző.
Szankcionált személy lehetett a célpont.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?