Az olajcég szerint az elmúlt napokban több félinformáció, illetve valótlanság jelent meg a sajtóban a gárdonyi zártkertben történt olajszivárgás kapcsán. A közlemény értelmében a Mol észlelte először a Százhalombatta és Pécs közötti, 190 km hosszú termékvezetékén az üzemanyag szivárgást 2024 szeptemberében, majd október 16-án Gárdony külterületén megtalálták a meghibásodást. A közel két méter mélyen fekvő vezetéken egy alig 10 centiméteres repedés keletkezett, amelyen keresztül legfeljebb 487 köbméter gázolaj került a talajba a káresemény helyszínén. Az eddigi vizsgálatok alapján a szennyeződés 50 méteres területen mutatható ki, és nem jelent veszélyt a halastóra vagy a Velencei-tóra.
Kanada kész válaszlépéseket tenni, ha Washington bevezeti a Donald Trump által tervezett vámintézkedéseket Kanadával szemben - közölte kedden az ottawai kormány több minisztere.
Donald Trump, az Egyesült Államok újonnan beiktatott, 47. elnöke, első napján komoly változásokat indított el, amelyek az ország gazdasági és politikai pályáját alapvetően átrajzolhatják. Trump bejelentette, hogy akár 25%-os vámokat is kivethet Kanada és Mexikó importjára február elejétől, amivel nemcsak a két ország valutáit gyengítette, hanem az amerikai tőzsdei határidős ügyletek piacát is beütötték. Egyből Európába is üzent: vagy teljesítik követeléseit, vagy vámokat ró a kontinensre is.
Az Egyesült Államok fontolgatja a venezuelai olajimport leállítását, hiába fog várhatóan növekedni a dél-amerikai ország kitermelése a következő években. Donald Trump amerikai elnök hétfőn tett nyilatkozata szerint Washington valószínűleg beszünteti a venezuelai olaj vásárlását - írta meg a Bloomberg.
Donald Trump újraválasztása után azonnal fókuszba kerülhet az Egyesült Államok energiaexportja: a beiktatásra váró elnök jelentős importvámokkal fenyegeti azokat az ázsiai partnereket és az Európai Uniót, amelyek nem vásárolnak több amerikai olajat és gázt. Az így kialakuló nyomásgyakorlás arra ösztönzi a dél-koreai, tajvani, vietnámi és európai vezetőket is, hogy felülvizsgálják meglévő energiabeszerzési terveiket, és akár azonnali amerikai LNG-vásárlásokkal enyhítsék a kereskedelmi konfliktusok kockázatát - írta meg a Bloomberg.
A megválasztott amerikai elnök, Donald Trump energiapolitikai tervei jelentős változásokat hozhatnak az Egyesült Államok energiaszektorában. Trump várhatóan már hivatalba lépése napján olyan intézkedéseket hoz, amelyek célja a hazai energiatermelés fellendítése és a Biden-adminisztráció klímavédelmi szabályozásainak visszavonása - írta a Bloomberg.
Az Egyesült Államok által bevezetett új szankciók komoly kihívás elé állíthatják India olajellátását - a lépés jelentős hatással lehet az ázsiai ország gazdaságára, felgyorsítva az inflációt és megnehezítve az energiaellátást. Az elemzők szerint India különösen sebezhető lehet, mivel az utóbbi időben nagymértékben támaszkodott az orosz olajra, jelentette a Cnbc.
Szombatra virradó éjjel négy ballisztikus rakétát lőtt ki Oroszország Ukrajnára, amelyből kettőt Kijev fölött lelőttek, de a roncsok halálos áldozatokat is követeltek, a nem lelőtt rakéták egyike pedig Európa legnagyobb atomerőművének városára hullott, amely incidensben tízen sérültek meg. Az ukrán különleges erők sem tétlenkedtek, mert orosz területen az orosz hadsereg két fontos üzemanyag raktárára mértek csapást, amelyek közül az egyik nagy lángokkal égett – ezek a két háborúzó fél szombati közleményeiből derültek ki.
Az elmúlt hetekben több olyan fejlemény is történt, amelyek felhajtották a nyersolaj és a késztermékek piaci árát, ezzel együtt a magyar üzemanyagárak egyelőre illeszkednek a régiós árszinthez, ha viszont "ez sérül, a kormány kész minden eszközével beavatkozni" – adta ki a figyelmeztetést szombati közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A Budapesti Értéktőzsde oldalán közölte a Mol, hogy kilenc vezetői feladatokat ellátó személy kapott a vállalat törzsrészvényeiből a javadalmazási politika keretein belül, összesen 841 047 darab részvényt osztottak ki a vezetők között.
A Kijevbe érkező Keir Starmer brit miniszterelnök száz évre szóló megállapodást írt alá Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A dokumentum hosszú távon garantálja Nagy-Britannia támogatását Ukrajna számára. Péntekre virradó éjjel Oroszország mintegy félszáz drónnal támadta Ukrajnát. Az egyik drón megsértette a román légteret, és darabjai vagy azok egy része valószínűleg román területen zuhant le. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború aktualitásaival.
Az ukrán hadsereg vezérkara január 17-én jelentette, hogy csapást mértek az oroszországi Belgorodi területen található fejlett Sz-400-as légvédelmi rendszer radarberendezéseire. A támadás során az ukrán erők állítólag más katonai célpontokat is eltaláltak, többek között egy rádiótechnikai zászlóalj radarszázadának állásait. Emellett dróncsapásokat hajtottak végre oroszországi olajraktár és lőporgyár ellen is - tudósított a Kyiv Independent.
Kritikus fordulatot vett Oroszország tengeri olajtermék-exportja 2024-ben: a 9,1%-os éves visszaesés az elmúlt 12 év legalacsonyabb szintjére nyomta az orosz kivitel mennyiségét. A visszaesés mögött a kulcsfontosságú finomítók elleni ukrán dróntámadások, az exporttilalom, a csökkenő olajárak és a magasabb inputköltségek állnak. Bár decemberben átmeneti élénkülés mutatkozott, 2025 januárjában az Egyesült Államok új, szigorú szankciócsomagja ismét felforgatta a piacot: nemcsak az orosz olajóriásokat és hajóflottákat érintette, hanem a világpiaci olajárakat is feljebb tornázta - írta meg a Reuters.
Az ukrán Különleges Műveleti Erők (SzSzO) sikeres dróncsapást mértek egy olajraktárra Oroszország voronyezsi régiójában - közölték csütörtökön.
Nagy hatótávolságú fegyverekkel támadták az ukrán különleges erők az oroszországi Voronyezs térségét - jelenti a szervezet információi alapján az Ukrainszka Pravda.
Az Egyesült Államok legújabb, orosz energiaszektort célzó szankciói komoly fennakadásokat okozhatnak Oroszország olajexportjában – írta meg a Bloomberg a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) olajpiaci kimutatása alapján. A most feketelistára tett, az úgynevezett árnyékflottába tartozó 180 tankerhajó a becslések szerint a 2024-ben tengeren szállított orosz kőolaj 22 százalékáért felel, ami jelentős kiesést jelenthet az oroszok számára. Noha összesen már 270 hajót szankcionált az USA, az Egyesült Királyság és az Európai Unió együttesen, az orosz vezetés továbbra is bízik abban, hogy sikerül alternatív útvonalakat és megoldásokat találnia.
A svéd jegybank alelnöke beszélt erről.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
Már 60 milliárd forintnyi hiteligény érkezett be rá.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.