Az európai műanyagipar termelése jelentős visszaesést szenvedett el 2023-ban, miközben globálisan a termelés nőtt. Az európai gyártók versenyképessége a szabályozások, magas energiaárak és olcsó import miatt egyre nehezebb helyzetbe kerül, ami több üzem bezárásához vezetett.
Tavaly az Európai Unióban fogalomba hozott termékek 11,8 százaléka származott újrafeldolgozott alapanyagokból, az arány 2022-höz képest 0,3 százalékponttal nőtt, ezzel az eddigi legmagasabb szintet érte el - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.
A Comói-tó levegőjét palackozzák és árulják egy új turisztikai kezdeményezés keretében. A szokatlan szuvenír ötlete a népszerű olasz úti cél növekvő látogatottságára épít - írja a CNN.
Az Alteo 100%-ra növeli tulajdonrészét a FE-Groupban - derült ki a vállalat tájékoztatásából.
Mindenszentek és halottak napja időszakában is folyamatos a lakossági hulladékszállítás Budapesten - közölte a MOHU.
Magyarországon az italcsomagolások kötelező visszaváltási rendszere gyorsan fejlődik: napi 7 millió palackot váltanak vissza, de a cél a 9,5 milliós szint elérése.
Háborúk. Megint egy cikk a háborúkról. Tudom, Önökkel olvasom én is folyton, amint egy újabb neves szakértő háborút jósol, akár a Közel-Keletre, akár Európába, és úgy egyáltalán, a nagy Harmadikat a világnak. Előre bocsátom, ez írás is, ha csak nyomokban is, de tartalmazni fog némi „háborús pszichózist”. E cikkben, illetve a remélten kibontakozó szakmai párbeszéddel azt kívánom megválaszolni, miért hallunk egyre többet galliumról, germaniumról, ritka földfémekről és olyan kritikus alap- és nyersanyagokról, amikről amúgy talán nem is kéne, s ezeknek mi köze a potenciális fegyveres konfliktusokhoz, vagy miért szerepel az Orbán Viktor által az elmúlt héten jelentősen reflektorfénybe helyezett Draghi-jelentésben sarkalatos pontként, hogy az EU-nak csökkentenie kell függőségét a létfontosságú ásványok terén.
Az újrahasznosítható palackok visszaváltása egyre népszerűbb Magyarországon, különösen a rászorulók körében. A közterületi szemetesekből gyűjtött palackokból akár napi 30-50 ezer forintot is megkereshetnek azok, akik időt és energiát szánnak erre. A visszaváltható palackok forgalmazására és visszaváltására vonatkozó rendszer júliusi bevezetése óta sokan, különösen hajléktalanok, fedezték fel ezt a pénzszerzési lehetőséget.
Román céget vásárolt fel a legnagyobb indiai hulladékfeldolgozó, a Gravita – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján.
Egy új törvénymódosítás tervezete lehetőséget teremtene Magyarország számára, hogy jelentős fejlesztések induljanak az akkumulátorhulladék-feldolgozás terén, amelyekről maga Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter dönthetne. A társadalmi egyeztetésre bocsátott szöveg alapján konkrét beruházásokat várhat már a kormány.
A jelenleg használatban lévő laptopok közül minden harmadikat vagy használtan vették vagy úgy kapták ajándékba – mutatják a számítástechnikai eszközök felújításával foglalkozó Furbify felmérésének adatai. Ez az arány emelkedhet a közeljövőben, hiszen a magyarok többsége nyitott arra, hogy second hand laptopot vegyen. Ennek legfőbb oka az ár, de a most ezt fontolgatók körében már fontosabbak a környezetvédelmi szempontok is.
Újabb kínai akkumulátoripari beruházások jöhetnek Magyarországra Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kínai akkumulátor újrahasznosító cégek vezetőivel folytatott tárgyalásai nyomán – olvasható ki a tárca közleményéből. Ebben jelzik, hogy a pekingi tárgyalások egyik kiemelt célja az akkumulátor újrahasznosító technológiával rendelkező kínai vállalatok megismerése és "lehetséges magyarországi befektetéseik megvizsgálása".
Az elmúlt napokban már naponta 6 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza a vásárlók, néhány hét alatt 150 millió darabra nőtt a visszaváltások száma Magyarországon - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.
Érdekes közleményt adott ki szerdán a Nemzetgazdasági Minisztérium, amely azt sugallja, hogy a dél-koreai SungEel Hitech és a hulladékgazdálkodási koncesszió jogosultja, a Mol, összefoghat a magyarországi akkumulátorok feldolgozása és újrahasznosítása terén, amely gazdasági együttműködés „kölcsönösen előnyös lehet a magyar gazdaság számára”. A fenntarthatósággal, körforgásos gazdasággal kapcsolatos témák központi helyen szerepelnek a Portfolio szeptember 4-i Sustainable World konferenciáján, amelyről további részletek itt érhetők el.
Az EU-t egyre jobban fenyegeti, hogy nyersanyaghiánytól szenved, főként a zöldátálláshoz szükséges kritikus alapanyagok esetében. Az uniós versenyképesség számára komoly kihívást jelent az, hogy a globális ritkaföldfém-ellátás nagy része Kína kezében van, ami geopolitikai feszültségek közepette veszélyezteti az ellátásbiztonságot. A CEPS tanulmánya szerint az újrahasznosítási értékláncok fejlesztése lehetne a megoldás, de a szabályozási, gazdasági és technológiai akadályok miatt az EU-nak sürgősen intézkednie kellene, hogy csökkentse nyersanyagfüggőségét és versenyképességi hátrányát.
A nyugati országok törekszenek diverzifikálni a rézpiaci beszerzési forrásaikat a legfontosabb szereplőnek számító Kínától, ez azonban költségnövekedést és az energetikai átállás késleltetését okozhatja - figyelmeztet a Wood Mackenzie. A természeti erőforrásokkal foglalkozó adatelemző cég szerint Kína teljes kiváltása a rézellátási láncban "megvalósíthatatlan" lenne, írta meg a Cnbc.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
Trumppal új világ jöhet.
A jegyzés napokon belül, a tőzsdei kereskedés heteken belül megkezdődhet a részvényekkel.
Így alakul idén a Budapest körüli lakáspiac.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?