A Graphisoft Park 2022. november 29-én tarott közgyűlésének határozata alapján 2023. február 15 óta a társaság részvényeinek kereskedése euróban történik. Az euróban történő kereskedés első tapasztalati nyomán azonban az osztalék euróban történő folyósítását egy évvel elhalasztotta a társaság 2023-ban, most pedig arról határoztak, hogy az idei évtől már euróban fizetik ki az osztalékot, várhatóan 2024. május 20. körül.
A csalási kísérletek száma a felére, a sikeres csalási eseteké negyedére esett a Magyar Államkincstárnál, mióta decemberben bevezették az új online platformokat. Az alkalmazásokat a tervek szerint idén is több funkcióval fogják bővíteni - árulta el Bugár Csaba. Az ügyfélkapus számlanyitás bevezetése óta az ügyfelek 70 százaléka választotta az online lehetőséget, míg korábban ez az arány 30% körül alakult. A Magyar Államkincstár elnöke elmondta, már idén elkezdenek dolgozni a nagy tömegű átutalások - mint például a nyugdíjak - Azonnali Fizetési Rendszerbe (AFR) migrálásán, és idén bevezetik az AFR kiegészítő szolgáltatásait is. Terveik szerint megújul az állampapír-forgalmazási hálózat arculata is a következő években. Az elnök azt is elárulta, a kincstárnál átlagosan 8,5 millió forintos állománnyal rendelkeznek az ügyfelek, de vannak, akik több milliárd forintnyi befektetéssel bírnak.
A magánszemélyek külföldről származó tőkejövedelmével kapcsolatban újabb támogató eljárásokat indít a NAV. Azok, akik 2019 során külföldi pénzintézetnél vezettek számlát, ott befektetésekből szereztek jövedelmet, számíthatnak a NAV megkeresésére.
Az ÁKK-nak nincs olyan célja, hogy érdemben emelje a mostaniról a lakosság kezében lévő állampapírok arányát. Elégedettek vagyunk a piaci részesedésünkkel - mondta el Kurali Zoltán, az ÁKK vezérigazgatója a Telexnek adott interjúban. Kurali szerint nem kell tartani attól, hogy alacsonyabb inflációs környezetben a lakosság elkezdené visszaváltani a PMÁP-okat, mivel alacsony infláció mellett a többi befektetési lehetőség is nagyjából ugyanolyan, vagy még rosszabb lesz.
December 11-én indult a gyors és egyszerű azonnali online értékpapírszámla-nyitás a Magyar Államkincstárban. Az így megnyitott számlák száma ma meghaladta a 10 ezret, állampapír állománya megközelíti a 9 milliárd forintot - olvasható Varga Mihály Facebook-posztjában.
A Magyar Államkincstár ügyfelei a tranzakciók 80%-át már az online felületeken kezdeményezik, a WebKincstár és a MobilKincstár felhasználóinak száma meghaladta az 490 ezer főt. Eközben a telefonos kincstári szolgáltatást, a TeleKincstárt igénybevevők száma minimálisra csökkent, a számlatulajdonosok mindössze 0,2%-a él ezzel a lehetőséggel, így változások jönnek - derül ki az Államkincstár oldalán közzétett közleményből.
Varga Mihály pénzügyminiszter és Bugár Csaba, a Magyar Államkincstár elnöke közös sajtótájékoztatón jelentették be: minden magyar számára jön az azonnali kincstári értékpapírszámla. A perceken belüli számlanyitás lehetősége azoknak áll rendelkezésre, akik Ügyfélkapuval rendelkeznek. Varga Mihály kitért arra is, hogy szeretnék, ha az Államkincstárnál a jelenlegi több mint 800 ezer ügyfélszámlából több mint egymillió lenne rövid távon.
Nagy hírt jelentett be Varga Mihály a hétvégén. Azt mondta, még 2023-ban elindul a program, melynek részeként minden magyar állampolgárnak automatikusan ingyenes kincstári értékpapírszámlája nyílik. Cikkünkben azt latolgatjuk, hogyan is nézhetne ez ki a gyakorlatban, mennyire áll összhangban a bejelentés az ÁKK idei stratégiájával, és mi lesz így a többi lakossági állampapír-forgalmazóval, például a bankokkal és brókercégekkel.
Új bankot indít Magyarországon az MBH Bank, MBH Befektetési Bank Zrt. néven. Jelenleg a korábbi takarékbankos ügyfelek érik el a befektetési banki szolgáltatást, ez 124 ezer ügyfelet jelent. A migráció megvalósíthatósági ütemezése jelenleg még folyamatban van, 2024 első felére várható ennek lezárása.
Augusztus 1-től egy magánszemély legfeljebb 25 millió forintot fektethet forgalmazónként Prémium Magyar Állampapírba, ami elsősorban azoknak lehet hátrány, akiknek csak egy forgalmazónál van értékpapírszámlájuk. Jó hír viszont, hogy családon belül másképp is lehet növelni az inflációkövető állampapír állományát, mutatjuk, hogyan.
Befektetési és megtakarítási tanácsokkal, tippekkel jön november 8-án a Portfolio Investment Day exkluzív befektetői rendezvény!
Jó napot kívánok, az OTP Banktól telefonálok azért, mert banki biztonsági rendszerünkben azt látjuk, hogy Ön megpróbált az elmúlt percekben 78-78 ezer forintot három egymás utáni alkalommal is kiutalni a számlájáról, és le akarjuk ellenőrizni, hogy valóban Ön próbálta-e végrehajtani ezeket a gyanús tranzakciókat – ezzel indította a hívást csütörtökön délután a magát az OTP Bank munkatársának kiadó hölgy egyik gazdasági elemző kollégánk felé a 06-1-488-87-27-es budapesti vezetékes számról. Aztán a fordulatos, egyre gyanúsabb telefonhívás vége az lett, hogy egy férfi csaló rávágta a telefont a kollégánkra, ő ugyanis rájött a furfangos átverési kísérletre, amibe extrém gyanús módon az Államkincstár informatikai biztonsági irodáját is belekeverték. Az eset sok más mellett azért is tanulságos, mert rengeteg magyar lakossági magánszemélynek van az Államkincstárnál lakossági állampapírja az értékpapírszámláján, így a bankszámla-tulajdonosok mellett ők is igencsak pórul járhatnak, ha bedőlnek a csalóknak, hiszen az általuk javasolt pár lépéssel el tudnak jutni odáig, hogy az összes megtakarításunkat ellopják.
Az Egyesült Államok az év elejével felmondta a magyar-amerikai kettős adóztatás elkerüléséről szóló adóügyi egyezményét Magyarországgal szemben, ami kedvezőtlen következményekkel járhat a magyar befektetőkre nézve. Amerikai papírok osztalék -és kamatfizetése esetén például a mostaninál háromszor nagyobb adóval érdemes megbarátkozni, és az sem lesz mindegy, hogy árfolyamnyereségről vagy ellenőrzött tőkepiaci ügyletről beszélünk. A kérdések tisztázásában a Niveus és az RSM adóügyi szakértői voltak a segítségünkre, válaszaikból többek között kiderül az is, mi lesz az amerikai értékpapírokat tartó TBSZ-ek, befektetési alapok vagy éppen ETF-ek adóügyi sorsa.
A megtakarított pénz kamatoztatásának egyik legegyszerűbb és legbiztonságosabb módja az, ha állampapírt veszünk, ezt legolcsóbban a Magyar Államkincstárnál nyitott értékpapírszámlán lehet megtenni. Ebben a cikkben összegyűjtöttük azokat a tudnivalókat, amelyek az első állampapírunk megvásárlásához szükségesek.
Nehéz helyzetben vannak most a magyar fiatalok, ugyanis nemcsak a megtakarításaikat kell megvédeni az inflációtól, hanem a demográfiai adatok miatt a nyugdíjas éveikre is előre gondolniuk kell. Ma már több olyan konstrukció is a rendelkezésünkre áll, amelyekkel befektethetjük a felhalmozott pénzeinket, és rengeteg olyan is, amelyekkel a nyugdíjkorra takarékoskodhatunk. A kettő egyik ötvözete a nyugdíj-előtakarékossági számla, amellyel nemcsak mentesülhetünk a kamatadó alól, hanem akár a befizetett SZJA egy részét is visszaigényelhetjük.
A Budapesti Értéktőzsde oldalán jelentette be a társaság, hogy a részvények devizanem-átállása február közepén fog megtörténni.
A Budapesti Értéktőzsde oldalán jelentette be a társaság, hogy a részvények devizanem-váltása késni fog az eredeti tervhez képest jövőre, mivel az átálláshoz az értékpapírszámla vezetők oldalán szükségesek lehetnek különböző informatikai eljárások, melyek elvégzéséhez az év végig rendelkezésre álló idő nem elegendő.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?