Mondhatni tökéletes vihar pusztít a globális kakaópiacon, a radikálisan bezuhanó afrikai termelésnek köszönhetően a bitcoint és az Nvidiát megszégyenítő tempóval lőtt ki a kakaó árupiaci jegyzése. Ebben a környezetben egyre kétségbeesettebb lépésekre kényszerülnek a nagy édességgyártók: fokozatosan építik be az árakba a megugró költségeket, emellett többen csökkentik a csokoládé méretét, de vannak, akik még a csokoládé alapanyagát, a kakaót is kiveszik az egyenletből. Adódik a kérdés: miért ilyen kétségbeejtő a helyzet a globális kakaópiacon? Meddig maradhatnak az egekben az árak, mi kéne ahhoz, hogy javuljon a helyzet?
Nemrég jött ki egy kutatás, amely szerint a magyarok 86%-a rendszeresen nassol, 52% heti néhány alkalommal, 34% viszont naponta többször. Ennek, na meg a közelgő karácsony apropóján megnéztük, melyek a legnagyobb édességipari vállalatok a világon, hány embert foglalkoztatnak és milyen márkák kapcsolódnak hozzájuk.
Soha ennyit nem terveztek még költeni az amerikaiak Halloweenkor, mint az idén. A kereskedelmi szövetség (National Retail Federation - NRF) felmérése szerint összesen több mint 9 milliárd dollár mehet el édességekre, tökökre és jelmezekre, ami 8,3%-kal felülmúlná a tavalyi (tervezett) kiadásokat.
Veszélybe került a vaníliafagyi. Pontosabban hiány lett a világban legfontosabb alapanyagából, a vaníliából. Nem is elhanyagolható a probléma, egy neves londoni cukrászda odáig jutott, hogy már kénytelen volt levenni a kínálatából a vaníliafagylaltot.
Újra 400 felett jár a zöldhasú a forinttal szemben.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az Anthropic ezúttal 6 milliárd dollárt szerezhet.
Állítólag nem sérült meg senki, de a kár jelentősnek tűnik.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.