Egy zsíros emulgeálószer, egy zsíros közeget kedvelő, egyébként nem túl gyakori kórokozó és egy egyelőre még nem tisztázott mulasztás kellett az idei év eddigi legkomolyabb élelmiszer-botrányához, amelynek során szalmonellával fertőzött lecitin került Magyarországról egy neves belga csokoládégyárba. A balszerencsék sorozatának végül a jól működő uniós riasztási rendszer vetett véget, amely megakadályozta, hogy a veszélyes termék eljusson a fogyasztókhoz.
Drágulásra készülnek az édességgyártó vállalkozások, de a termelés korszerűsítésével megőrizhetik a versenyképességüket - hangzott el a Magyar Édességgyártók Szövetségének sajtótájékoztatóján.
Mivel sok helyen már zárt láncon keresztül jutnak el a hűsítő édességek a magyarországi cukrászdákba, ezért a korábbi éveknél kisebb az ételfertőzés okozta kockázat, de a koronavírus miatt most is oda kell figyelni a fagylaltozók környékén – írja a szombati Magyar Nemzet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrzési tapasztalatai alapján.
Összesen három és félmilliárd forintos beruházásban létesített ostyaüzemet Rétságon a dunakeszi székhelyű Urbán és Urbán Kft. A cég a fejlesztéssel a legnagyobb magyarországi, magyar tulajdonú édesipari vállalkozássá vált, a Nógrád megyei városban harminc embernek adnak munkát.
Begyorsult az emelkedés, majd hamar elfogyott a lendület.
Meghalt az új betegség első fertőzöttje.
Újra nekifutnak a költségvetés elfogadásának, ami lehetetlen feladatnak ígérkezik.
A felügyelet vezetőjének lemondása mérföldkő.
Európa tudásalapú gazdaságába integrálódhat Magyarország.
Rejtélyes hajó vágta el Tajvan digitális ütőerét: Kína keze lehet a dologban?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.