Donald Trump új vámtarifái jelentősen megnövelhetik az iPhone-ok árát, akár 30-40 százalékos áremelkedést is okozhatnak elemzők szerint - számolt be az Inside Retail.
A Goldman Sachs jelentősen csökkentette az olajárakra vonatkozó előrejelzéseit, a döntés hátterében az OPEC+ magasabb kínálata és a globális kereskedelmi háború által kiváltható recesszió kockázata áll, írta meg a Reuters.
A külföldi turisták emelkedő száma miatt sokkal jobb helyzetben vannak a budapesti éttermek a vidékiekhez képest. A fővárosban jól pörögnek az ismert turisztikai célpontok közelében működő vendéglátóhelyek, de a külvárosokban már itt sem fenékig tejfel a vendéglátósok élete. Bár némileg emelkedett az emberek jövedelme, de a magyarok közül sokan nem tértek vissza az éttermekbe. Ezért olyan helyek működése is veszélyben van, amelyek kifejezetten jó ajánlásokkal rendelkeznek.
Donald Trump nem a levegőbe beszélt, amikor április 2-át a "felszabadulás napjaként" hirdette meg: bejelentette ugyanis, hogy szinte az összes külföldi országot legalább 10%-os viszonossági vámmal sújtja, de Kína immár összesen 54%-os, Vietnám 46, Tajvan 32, az Európai Unió pedig 20%-os importtarifával fog szembenézni. Az amerikai elnök drasztikus lépése évtizedek óta példátlan magasságba emelte az átlagos amerikai vámszintet, ezzel egy időben pedig akár végérvényesen átrajzolta a világgazdasági térképet. De mit gondolnak minderről az amerikaiak? Ők meddig lehetnek hajlandók elmenni a vámháborúban, és vajon milyen árat hajlandók fizetni?
Drágább kávézásokra készülhetnek az amerikaiak, miután Donald Trump elnök átfogó vámemelési intézkedései magas vámterheket rónak az egyik legnagyobb beszállítóra, Vietnámra - közölte a Bloomberg.
Trump 25%-os autóipari vámjai azonnali láncreakciót indítottak el az amerikai piacon, az árnövekedéstől tartó vásárlók máris megrohanták a kereskedéseket. A gyártók készletszintje és ellátási láncuk rugalmassága kulcsfontosságú a költségek csillapításában – különösen az alacsony készlettel rendelkező Toyotánál sürgető a helyzet. Az áremelkedés mellett a havi törlesztőrészletek és biztosítási díjak is nőnek, ami a fogyasztókat egyre inkább a használt autók piacára tereli.
Közel akkora áremelkedést hozott az első két hónap rekordkereslete a fővárosi ingatlanpiacon, mint amit előtte egy teljes év alatt regisztráltak a Duna House szakértői. A használt ingatlanok négyzetméterenkénti átlaga Budapesten 6%-os drágulás után már alulról súrolja az 1 millió forintot, de Rákosmentén, Pestszentlőrincen, Pestszentimrén és Soroksáron még akadnak megfizethetőbb lokációk - közölte a hálózat.
Donald Trump autóimportra kivetett vámjainak nincsenek nyertesei, ez armageddon az autóipar számára a Wedbush elemzője szerint.
A nagy-britanniai Which? fogyasztóvédelmi szervezet vizsgálata szerint a Mars, a Nestlé és a Terry's húsvéti csokoládétermékeinél is tetten érhető a zsugorinfláció jelensége, miközben az árak jelentősen emelkedtek az elmúlt évben - számolt be a Grocery Gazette.
Szlovákiában aggodalom övezi a tejtermékek ellátását, miután a bakai tejüzemben megjelent ragadós száj- és körömfájás fertőzés miatt a tejkínálat harmada kiesett. A vásárlók már megkezdték a tartós tej felhalmozását, miközben az áremelkedés veszélye is fenyeget - közölte az Új Szó.
Az amerikai Walmart idén kihagyja a tojást a húsvéti ünnepi csomagjából a madárinfluenza okozta hiány és az égbe szökő árak miatt.
Aktív kereslettel és növekvő tranzakciószámmal indította az évet a budapesti agglomeráció ingatlanpiaca, ahol 85%-ban otthonteremtési, 15%-ban befektetési céllal szerződtek a vevők a Duna House adatai szerint. Az áremelkedés a fővárosinál nagyobb 2024-hez képest, de az átlagos négyzetméterár összehasonlításban még így is kedvezőbb árszintet jelent. Ingatlanvásárlásra a szóban forgó településeken átlagosan 70 millió forintot fordítanak a vevők. A kistelepülések védelméről szóló kormányzati javaslat kapcsán elemezte az agglomeráció legfrissebb ingatlanpiaci adatait a hálózat szakértője.
Svédországban országos méretű bojkottmozgalom bontakozott ki a legnagyobb élelmiszerláncok ellen a drasztikusan emelkedő élelmiszerárak miatt. A tiltakozók szerint a szupermarketek és a nagy gyártók oligopóliuma áll az áremelkedések hátterében, míg az üzletláncok a háborúra, a geopolitikai helyzetre és az éghajlatváltozásra hivatkoznak - írta meg a The Guardian.
Az Egyesült Államok kormánya több fronton is igyekszik megoldást találni a madárinfluenza miatt kialakult tojáshiányra és az egekbe szökő árakra. A megoldások között szerepel a brazil import növelése és a húscsirkéktől származó tojások felhasználásának engedélyezése is - jelentette az ESM kiskereskedelmi szakportál.
Hétfőn a kobalt határidős ára Kínában több mint 9%-kal emelkedett. Az áremelkedést egyrészt a kínai stratégiai kobaltvásárlási terv bejelentése váltotta ki, másrészt a Kongói Demokratikus Köztársaság kobalt exporttilalmának esetleges meghosszabbításáról folytatott tárgyalások is hozzájárultak a dráguláshoz - írja a Reuters.
Új történelmi csúcsra ugrott ma a réz árfolyama a chicagói árutőzsdén, elsősorban a kínálattal kapcsolatos aggodalmak és a kereskedelempolitikai bizonytalanságok táplálják a ralit. De miért fontos ez a fém, és mi kellett ahhoz, hogy soha nem látott szintre kerüljön a kurzus, és miért sokkal olcsóbb a brit piacon a réz, mint az amerikain?
Cikkünket folyamatosan frissítjük az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Újabb mélyponton az orosz offenzíva.
Volt, aki tiltakozásul lemondott.
Feltárta a vizsgálat: csaknem félezer román hivatásos katona szolgált a polgárháborús Kongóban.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.