Idén nyáron a vállalatok visszavettek a toborzás intenzitásából, csökken az álláshirdetések száma, miközben egyre több az álláskereső – derül ki a Profession.hu adataiból és kutatásából. Júliusban közel 30, augusztusban pedig 40 százalékkal többen kerestek munkát a portálon, mint tavaly ilyenkor.
Munkahely kereséssel segíti a Jobinfo.hu az Ukrajnából érkező menekülteket és menedékkérőket, ingyenesen –áll a Jobinfo közleményében.
Háromból kettő önéletrajzban legalább egy nyelvtani hiba szerepel egy új kutatás eredményei szerint - írja a Bloomberg.
A fiatalok és álláskeresők vállalkozóvá válását ösztönző programban összesen mintegy 10 ezren igényeltek fejenként 4,5 millió forintos tőketámogatást. 9600 pályázónak már odaítélték a forrásokat, közel 34 milliárd forintot ki is fizettek – jelezte egy szombat reggeli minisztériumi közleményben be Bodó Sándor.
Az álláskeresők és a toborzók egyaránt teljesen más helyzetben találják ma magukat, mint másfél évvel ezelőtt. Az otthoni munkavégzés elterjedésével az álláskeresők minden korábbinál jobban keresik a rugalmasságot, ugyanakkor gyakran értékelik a lehetőséget, ha az irodából dolgozhatnak. A New Work összefoglalta, hogy hogyan változtak a toborzási trendek Magyarországon és Lengyelországban.
A koronavírus-járvány miatt állás nélkül maradt vagy nehéz helyzetbe került kommunikációs szakembereket támogat a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetségének (MAKSZ) legújabb programja: fejenként 150 ezer forintos gyorssegély mellett a MAKSZ egy, az iparágra szakosodott álláskereső portált is létrehozott.
Júniusban meghaladta a 8%-ot az álláskeresők aránya Magyarországon a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adatai szerint, ami 376 ezer munkanélkülit jelentett. A koronavírus-válság nyomán több mint 110 ezerrel nőtt az álláskeresők száma március és június között, valójában azonban több mint 240 ezren veszíthették el az állásukat. Egyre többen vannak, akik semmilyen pénzbeli támogatást nem kapnak, és júniusban emelkedett a legalább egy éve állástalanok száma is. Az utóbbi hetekben már lassan javul a foglalkoztatási helyzet, azonban a válság előtti munkaerőpiaci helyzet egy ideig még nem tér vissza.
Júniusban tovább lassult az álláskeresők számának a növekedése, ami azt jelzi, hogy hamarosan megérkezhet a munkaerő-piaci fordulat. A munkanélküliek számának korábbiakhoz képest lassabb növekedése egyrészt a kormány munkahelyvédelmi programjaival függ össze, másrészt a magyar gazdaság munkahely-teremtő képessége is kezd erősödni. A következő hónapokban akár már csökkenhet is a munkanélküliség, ha a gazdaság a harmadik negyedévben maga mögött hagyja a mély recessziót.
A munkanélküliség pontos mértéke nem ismert, de legalább 120 ezren veszíthették el az állásukat a koronavírus-járvány miatt Magyarországon a Google Trends adatai alapján, állapítják meg az MTA kutatói. Szerintük az állásukat elvesztők száma a jelzettnél bizonyára magasabb. Egyes, munkanélküliséggel kapcsolatos keresőszó esetében is nagy, legtöbbször a 2008-2010-es válságban mértnél is sokkal nagyobb növekedés figyelhető meg. A kutatók felvetik azt is, hogy az utóbbi időben a regisztrált munkanélküliségre vonatkozó adatok is csak jelentős késéssel kerülnek nyilvánosságra hazánkban, ami nehezíti a becslést.
Az elmúlt hónapokban magyarok százezrei veszítették el állásukat. Sokak számára az egyetlen bevételi forrást az álláskeresési járadék jelenti, amelyet elvileg az igénylés napjától folyósítanak. A folyósítás kezdetének azért is van jelentősége, mert az álláskeresési járadék folyósítási idejére az álláskereső jogosult TB ellátásra is. A rendszer túlterhelődött, a kérelmek elbírálása jelentősen lelassult. Volt, akit február 27-én vettek nyilvántartásba, de az álláskeresési járadékot május első hetében utalták: ez elvileg beleférhet a hivatalos, 60 napos határidőbe, azonban a munkájukat elvesztőknek minden nap számít.
Megújult a www.munka.hu portál, a változások lehetővé teszik, hogy a munkaerő közvetítése hatékonyabbá váljon, az álláskeresők mielőbb munkába álljanak Magyarországon - nyilatkozta Bodó Sándor az MTI-nek.
A HR szerepét az aktuális gazdasági helyzet döntően befolyásolja, így a jelenleg növekedési pályán lévő gazdasági környezetben a HR adminisztratív szerepköre egyre inkább eltolódik a stratégiai partnerség felé. Azaz a HR a döntési folyamatok legfelsőbb szintjére kerül – véli a K&H. A versenyhelyzet növekedése ugyanakkor operatív szinten is új, hatékonyabb eszközöket kíván a HR szakemberek részéről, ezek egyike többek között a közösségi platoformokon való jelenlét és toborzás. Az álláskeresőknek is érdemes a szakmai közösségi oldal használata, főleg annak tudatában, hogy a HR szakmeberek is ezen a felületen vadásznak.
Az álláskeresők száma szeptemberben 3,1 százalékkal mérséklődött az előző év azonos időszakához képest, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a szeptemberi zárónapon 243 400 álláskereső szerepelt.
Az álláskeresők száma júniusban 3,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest - derült ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adataiból. A nyilvántartásában a júniusi zárónapon 248 200 álláskereső szerepelt.
Bár a nagy álláskeresési portálok online hirdetnek és a folyamatok nagy része is automatizált, lényegében ma sem működnek másképpen, mint amikor a faliújságra tűzdelték ki az álláshirdetéseket. Ugyan az internetnek köszönhetően ezek már sokkal több embert érnek el, hatékonyságuk az elmúlt években jelentősen visszaesett. Ugyanakkor a digitális megoldásokban rejlő lehetőségek koránt sincsenek kiaknázva, amit jól mutat, hogy a toborzási piacon megjelenő új szereplők a digitalizáció segítségével ott is találnak jelölteket, ahol a nagyok nem látnak.
A hazai cégek gyakran nehezen találnak megfelelő munkaerőt, a legjobb jelöltek pedig ideális pozíciót, így égető szükség van a toborzás minél hatékonyabb, új módjaira. Erre fejlesztette egy magyar startup az allas.hu-t, amely radikálisan eltér a hagyományos önéletrajz-alapú portáloktól: működési elvét leginkább a társkereső applikációkhoz lehet hasonlítani. Kérdés, hogy felveheti-e a versenyt a magyar innováció a már ismert és népszerű piaci szereplőkkel? Munkaadók véleményét kérdeztük az új álláskereső oldalról.
Friss tanulmány bizonyítja.
A heves esőzések súlyosbítják a menekültek helyzetét.
Több mint kétmillióan írták alá a petíciót.
Tovább ömlik a pénz a fosszilis iparba.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.