Évről évre egyre kevésbé elégedett a lakosság az állami egészségügyi ellátással, az életszínvonal-csökkenés következtében azonban sokan spórolnak a magánegészségügyi kiadásokon: elhalasztják a fogászati kezelést, vagy végigvárják az egyre hosszabb várólistákat az állami ellátásban, akkor is, ha sürgős beavatkozásra lenne szükség. A romló állami színvonal és az emelkedő magánegészségügyi árak miatt a tavalyi évben megugrott az egészségpénztári tagok száma: többen nyitottak számlát, mint a korábbi években. Dr. Váradi Péter, a Prémium Pénztárcsoport vezető stratégiai tanácsadója szerint jelentősen növekedhetne a betegek ellátottsága, amennyiben a munkáltatók visszatérnének a 2010-es évek gyakorlatához, és biztosítanának valamilyen típusú egészségpénztári tagságot a munkavállalóiknak. A szakértő a legújabb onkológiai ellátási formákról is beszélt, amelyeket hamarosan bevezetnek a Prémium Egészségpénztár mindenki számára elérhető biztosítási csomagjában.
A hétvégén a Nemzeti Népegészségügyi Központ több, az egészségügyi ellátás részleges vagy teljes leállását érintő határozatot tett közzé honlapján. A 2023 decemberétől 2024 januárjáig terjedő időszakra vonatkozó intézkedések számos kórházat és osztályt érintenek országszerte - hívta fel a figyelmet Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő Facebook-oldalán.
Hevesen beleállt a magánegészségügyi ellátókba Takács Péter államtitkár, egy egyórás interjújában. A politikus szerint sok olyan szereplő van, aki nem hajlandó együttműködni az állami szereplőkkel. Takács azt állítja, hogy igazságtalanul kiválogatták a privát szereplők az olcsóbb műtéteket, míg a drágábbakat az államnak hagyták meg. Az egészségügyi államtitkár azt ígérte, hogy ezt a "parazitához" hasonló modellt megszüntetik a finanszírozás átalakításával.
Heti Podcastünkben Csiki Gergelyt, a Portfolio lapigazgatóját, elemzőjét kérdeztük az egészségügy helyzetéről, a kiszivárgott reformtervekről, a magánkórházak fejlesztéseiről és a betegek lehetőségeiről.
A kormány kiemelt, 12,2 milliárd forintos támogatást biztosít a koronavírus-járvány miatt elhalasztott műtétek várólistáinak rövidítésére - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pénteken az MTI-vel.
Valahogy a magyarokat nem zavarja eléggé a harmincezer halott - emelte ki Svéd Tamás. Az orvosi kamara titkára a Népszavának adott interjúban egyebek mellett arról is beszélt, hogy az eddig is részben informálisan fenntartott betegutak összekuszálódtak, sokszor nem egyszerű a betegeknek ellátáshoz jutni, a sorok nőnek, s velük a frusztráció a betegek és ellátók oldalán egyaránt.
Várólistákat vezetnek be Romániában a koronavírus elleni oltás internetes előjegyzési portálján, a feliratkozókat pedig SMS-ben vagy e-mailben értesítik arról, hogy mikor kerülnek sorra az általuk kiválasztott oltóközpontban - jelentette be keddi sajtóértekezletén Valeriu Gheorghita katonaorvos, az oltási kampány koordinátora.
A Magyarország Kormánya és a Fővárosi Önkormányzat között korábban létrejött megállapodás értelmében Budapest az elkövetkezendő 5 évben az egészségügy fejlesztése érdekében összesen 50 milliárd forint központi költségvetési támogatásban részesül - olvasható Gulyás Gergely és Karácsony Gergely közös közleményében annak apropóján, hogy a hétfői Magyar Közlönyben megjelent a határozat az első 10 milliárd forint kiutalásáról.
Rohamosan növekszik azoknak a betegeknek a száma, akik a hosszú várólistákat megelégelve - vagy éppen a tízszer olcsóbb ellátás miatt - inkább külföldön fekszenek a kés alá. Az így kialakult orvosi turizmus már most is elképesztő méreteket ölt, a következő évtizedben pedig a világ egyik vezető gazdasági ágazatává nőheti ki magát. Ebben szerepe lehet egy magyar startupnak is, amely a sok buktatót rejtő külföldi orvoskeresés procedúráját tenné olcsóbbá és átláthatóbbá, méghozzá a kriptopénzeknél is használt blockchain-technológiával. A cég saját elszámolási egységet is kibocsátott, a HEAL tokent, amiből már az előértékesítés során 150 millió forintnyit adtak el.
A kórházi várólisták a pénzhiány miatt alakulnak ki, és nem azért, mert nincs elég szabad ágy, hiszen Magyarországon relatíve alacsony az ágykihasználtság - mondta Kincses Gyula egészségpolitológus a Világgazdaságnak.
Több ezer várólistás beteg kapott levelet az elmúlt hetekben a kórházától arról, hogy amennyiben vállalja, még idén, akár heteken belül megműtik, csak egy másik intézményben - írja a Népszabadság. Mint kiderült, a páciensek jelentős része szívesen megy akár otthonától távolabb lévő kórházba is. A pluszfeladatot vállaló intézmények listáját az OEP honlapján tették közzé.
Jelentősen csökkenhet a nagyműtétek előtti várakozási idő, miután elfogadta a kormány a várólista-csökkentési program tényleges szabályairól is szóló kormányrendeletet - mondta Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
A kisebb műtéteknél 2-3 hónapra, a nagyobbaknál legfeljebb 6 hónapra mérséklődhet a várakozási idő a kórházakban, legalábbis ezt várja a kormány az idei 6 milliárd forintos várólista-csökkentési programtól - számolt be a Világgazdaság. A portál által megkérdezett szakemberek szerint azonban nem csak a forrás nem elégséges ehhez: a szűkös humánerőforrás-kapacitás mellett a műtők és az utógondozáshoz rendelkezésre álló helyek száma is korlátozott.
Január 1-jétől hatmilliárd forint áll rendelkezésre az egészségügyi várólisták további csökkentésére - közölte az egészségügyért felelős államtitkár hétfőn Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
Több mint tíz százalékkal csökkent a műtétekre várakozók száma az elmúlt négy hónapban - olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában.
Hackerek vették át az irányítást egy tárca felett.
Ismét a vuhani laborban szekvenálták az emberi sejtek megfertőzésére is képes kórokozó RNS-ét.
A BUX a nap végére összeszedte magát.
Más cégek is egyszerűen megúszhatják a főváros szigorítását.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.