A cukorfogyasztás csökkentése számos egészségügyi előnnyel járhat, amelyek már rövid távon, akár pár nap alatt érezhetőek. Szakértők szerint a mérsékelt cukorbevitel pozitív hatással lehet többek között a hangulatra, a bőr egészségére, a foghigiéniára, a kognitív funkciókra és a sportteljesítményre, és nem kell rá hónapokat, vagy éveket várni - írja a National Geographic.
A hosszú Covid, vagyis a koronavírus által okozott hosszan tartó egészségügyi problémák milliók életminőségét rontják világszerte, és az emiatt csökkenő munkavállalói produktivitás miatt még gazdasági problémákkal is jár. Ziyad Al-Aly virológusa ScienceAlerten megjelent cikkében összeszedte, mit lehet tudni a Covid hosszú távú hatásairól és miért jelent nagy egészségügyi és gazdasági problémát.
Egy átlagos felnőtt nagyjából a napjai egyharmadát tölti alvással. A pihenés hosszúsága és minősége nagyban befolyásolja a hosszú távú egészséget, ezért régóta vizsgálják már, hogyan lehet javítani rajta. Egy friss kutatás megállapította, hogy az eddigi szakértői állásponttal ellentétben, az este végzett rövid, könnyed testmozgás pozitív hatással lehet az éjszakai alvásra - írja a Medical Xpress.
A Nature Medicine tanulmánya szerint a Covid-19-ből felépült betegek, különösen azok, akik kórházi kezelésre szorultak, három évvel a fertőzés után is jelentősen magasabb kockázatnak vannak kitéve a hosszú Covid és annak szövődményei miatt. A hosszú Covid súlyos egészségügyi problémákhoz vezethet, beleértve neurológiai és tüdőbetegségeket, valamint növelheti a stroke és szívroham kockázatát - írta a Fortune.
Egy nagyszabású tanulmány szerint a Covid-oltások akár egy évig is jelentősen csökkenthetik a szívelégtelenség és a vérrögök kialakulásának esélyét megbetegedés esetén - számolt be a The Guardian.
A Covid-járvány első megjelenésekor a tüdőkárosodást vizsgálták az orvosok elsősorban, de hamarosan kiderült, hogy a koronavírus és az általa kiváltott gyulladás gyakorlatilag az egész testet érintheti. Kiderült, hogy a szervek közül különösen a szívvel kapcsolatos betegségek és halálesetek száma nőtt meg, méghozzá drámaian - írja a Bloomberg.
Heti legalább két liternyi mesterségesen édesített ital fogyasztása 20%-kal növeli a pitvarfibrillációnak nevezett szabálytalan szívverés kockázatát az ilyet nem fogyasztókhoz képest - állapította meg egy új tanulmány a CNN szerint.
A legnagyobb globális vakcinabiztonsági tanulmány szerint a Covid-19 elleni oltások ritka, de növekvő kockázatot jelentenek. A kutatás során 99 millió beoltott ember adatait elemezték - írta a Bloomberg.
Egy új kutatás szerint a kevés vagy mérsékelt alkoholfogyasztás csökkentheti a szívbetegségek kockázatát, mivel hosszú távon csökkenti az agyban a stresszjelzéseket. Mielőtt nagyon megörülnénk, arra is felhívják a figyelmet, hogy bármilyen mennyiségű alkohol növeli a rák kockázatát – számol be a hírről a The Guardian.
Egy új Lancet-tanulmány szerint a korábban koronavírussal megfertőződő oltatlan embereknél nagyobb valószínűséggel alakul ki a szívbetegségek kockázata. Az augusztus 11-én közzétett tanulmány azt tanácsolja a koronavírussal megfertőződött oltatlan embereknek, hogy figyeljenek oda a szív- és érrendszeri egészségükre - számolt be a Business Standard.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Zavarba ejtők a fejlettségi adatok.
Szembe ment a magyar részvénypiac az európaiakkal.
Remélhetőleg nem a túl távoli jövőben tagok lesznek – mondják.
Szerinte ha Ukrajna NATO-tag lenne, nem is lett volna háború.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.