2025. július 1-jétől az energiakereskedők és a hálózati elosztó társaságok a nem lakossági felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki – hívja fel a figyelmet szilveszteri közleményében az MVM. Ez azt jelenti, hogy ettől a dátumtól kezdve a papíralapú számla helyett az MVM is csak elektronikus számlát állíthat ki ennek az ügyfélkörnek. Az MVM ezért a közleményben arra kéri az érintett ügyfeleit, hogy saját érdekükben adják meg e-számla fogadásra alkalmas e-mail-címüket.
Az MVM jelenleg két informatikai rendszerből szolgálja ki áramfelhasználó ügyfeleit, az egységesítés első lépéseként 2025. január 1-jétől a legrégebbi MVM-es felhasználók egy köre már átkerül a jövőbeni egyetlen, korszerű áramügyintézési rendszerbe, olvasható a vonatkozó közleményben. Ezen ügyfélkör személyre szabott tájékoztatást kap többek között az új azonosítók bevezetéséről.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vizsgálata alapján az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. számlázási gyakorlata nem minősül kereskedelmi gyakorlatnak, így nincs szükség az eljárás folytatására.
Az MVM Next korábbi, csak áram- és csak gázügyintézésre alkalmas online felületei és applikációi már nem lesznek elérhetők, ugyanis november 4-étől egyetlen, közös digitális felületen és applikációban intézhetik minden, már elektronikusan intézhető ügyüket az MVM Next érintett ügyfelei - áll a vállalat közleményében.
Luspay Miklós, a Magyar Nemzeti Bank igazgatója beszélt ma a Portfolio Energy Investment Forum 2024 konferenciáján. A szakember az új magyar fizetési rendszerről, a Qvikről beszélt és felsorolta, hogy a közműcégek számára milyen előnyökkel jár a platform.
Minden hatodik értékesítését eltitkolta egy vidéki városban működő gyorsétkezde, azok nem szerepeltek sem az online pénztárgép, sem az online számla adatbázisában; a valós forgalmat az üzlet kamerafelvételei és a cég laptopjába mentett rendelési, számlázási adatok alapján rekonstruálták az ellenőrök - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Az átalánydíjas lakossági gázszámláknál áprilisban bevezetett naparányos számlázási rendszerrel az elmúlt három hónapban több mint 104 ezer lakossági fogyasztó mentesült összesen több mint 10 milliárd forint megfizetése alól – jelentette be Németh Szilárd rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos az MVM az Energiaügyi Minisztérium együttműködésében létrejött módosítás eredményét.
Alig fél éve maradt a hazai vállalkozásoknak arra, hogy felkészüljenek egy 2025. január 1-jén életbe lépő és komoly adminisztrációs változásokat hozó jogszabályváltozásra. Szektorspecifikus rendeletek alapján jövő év elejétől a kereskedők és a hálózati engedélyesek a vállalkozások villamosenergia- és földgázszámláit már csak elektronikus formában bocsáthatják ki, megszűnik a korábbi papír alapú számla lehetősége. Ez azt is jelenti, hogy január elsejétől minden vállalkozásnak, aki villamosenergiát vagy földgázt vesz, elektronikus számlát kell befogadnia. A jelenleg elfogadás előtt álló EU-s elképzelésekkel szemben, az érintett energetikai szereplők esetében az ágazati jogszabályok alapján, egyelőre még nem lesz kötelező, hogy az alkalmazott elektronikus számla formátuma az automatikus adatkinyerést is lehetővé tegye, így például az e-mailen küldött PDF formátumú elektronikus számla is teljesíti a jelenlegi hazai előírásokat. Ez a változás azonban azt is jelenti majd, hogy a számlák tárolását többé nem lehet a polcon lefűzve megoldani, elkerülhetetlen a digitális adattárolás. Ahhoz, hogy az átállás könnyebb legyen, az Audax Renewables energiakereskedő vállalat személyre szabott online ügyfélfiókot hozott létre, ahol a vállalatok áttekinthetik a számlázásukat, és egyéb ügyintézés mellett azt is ellenőrizhetik, hogy van-e például tartozásuk.
Számlázási láncot tártak fel, és több mint egymilliárd forint értékben foglaltak le vagyontárgyakat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei.
Az elmúlt évek üzleti tranzakciói nyomán az ország egész területén egyetemes áramszolgáltatóvá válik az MVM július 1-től, ami jelentős informatikai változásokkal is jár, és emiatt június végétől két hétig korlátozások várhatók az MVM ügyintézési csatornáin – jelezte az Indexnek adott interjúban Mátrai Károly. Frissítés! A cégcsoport napközben kiadott egy közleményt az ELMŰ-ÉMÁSZ ügyfeleket, az áram ügyintézési felületeket érintő fontos változásokról, ezekről itt írtunk.
A vállalkozások száma 2022 óta nagyjából százezerrel 724 ezerre nőtt a Számlázz.hu-nál, azonban a katások a korábbinál jóval kisebb mértékben képviseltetik magukat. Míg 2022-ben 261 ezer vállalkozó mondta magát katásnak, jelen pillanatban 40 ezren vannak azok, akikről biztosan lehet tudni, hogy ezt az adónemet választották. A többi ügyfél sem tűnt el, csak jellemzően más adónemet választott. Lassan, de növekedik az új katások köre is: az utóbbi egy évben (2023 február és 2024 februárja között) ötezerrel ismét nőtt a számuk - közölte a fintech társaság.
Jogos a kritika azzal kapcsolatban, hogy „az állampolgár gyorshitelt ad az MVM-nek”, ami az állami cég összetett számlázási rendszerével is összefügg, ezért azon dolgozik a cégcsoport, hogy „az összes számlázási tevékenység egy informatikai rendszerben bonyolódjon” – többek között erről is beszélt a parlament gazdasági bizottsága előtti meghallgatásán Lantos Csaba.
Számlázási láncot tárt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV); az érintetteknek 57 millió forint adókülönbözetet és több mint 100 millió forint adóbírságot állapítottak meg a revizorok.
Több fővárosi taxis szervezet által aláírt sajtóközlemény jelent meg hétfő délelőtt, melyben a taxisok újabb kifogásokat emelnek a Bolt működése ellen. A védjegyeket követően ezúttal a számlázási gyakorlatban találtak problémákat.
A nem korlátlan internettel rendelkező díjcsomagokat igénybe vevő ügyfelek nagyságrendileg kétharmada nem fogyasztja le teljes mértékben a mobilnet keretét – derül ki a Vodafone Magyarország adataiból. Erre a piaci helyzetre reagálva a távközlési vállalat megújítja Go díjcsomagjait: lehetővé teszik, hogy az ügyfelek a fel nem használt adatmennyiséget tovább görgethessék a következő hónapra - jelentették be szerdán Budapesten.
Számlagyár működtetésével 300 millió forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek egy férfi és hat társa az ügyészség szerint, ezért vádat emeltek ellenük - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Ez bizony kevesebb eladáshoz fog vezetni, és munkahelyek kerülhetnek veszélybe.
Korábbi feszültségek állhatnak a háttérben.
A múlt évben 1,4 milliárd turista utazott világszerte.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?