A szálló por miatt ismét veszélyes a levegő minősége kilenc magyarországi településen - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképének adataiból.
Tovább romlott a levegőminőség, már nyolc településen veszélyes a légszennyezettség mértéke - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szombaton közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképének adataiból.
A hétvégén olyan rossz volt London levegője - különösen a délnyugati külkerületekben - hogy a brit kormány 10 pontos skáláján elérte a legmagasabb szintet. 2017 januárja óta nem mértek ilyen magas értéket - írja a Guardian.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy veszélyes, egészségtelen levegőminőséget mért több magyarországi településen a Nemzeti Népegészségügyi Központ, az okok leginkább a fűtési szezonra vezethetők vissza. Azzal kapcsolatban, hogy mikor érdemes szellőztetni, ha szennyezett levegőjű környezetben lakunk, mit lehet tenni, ha a szomszédunkban szeméttel fűtenek és hogy mi hozhatna tartós javulást a hazai levegőminőségben, Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke volt a Checklist vendége. Adásunk második részében a biztosítási szektorról volt szó, az iparág különadóját ugyanis nem túlzás azt mondani, hogy brutális mértékben emelte meg a kormány karácsony előtt egy nappal. Az adóemelés potenciális hatásáról, illetve a kabinet vélt szándékairól Palkó Istvánt, a Portfolio Pénzügy rovatának vezető elemzőjét kérdeztük.
Országszerte sokat csökkent a szálló por miatti légszennyezettség a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vasárnap közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképének adatai szerint.
Bár még el sem kezdődött a jellemzően a légszennyezettség megugrásával járó fűtési szezon, máris több magyarországi városban ismét az egészségügyi határérték fölé emelkedett a szállópor-koncentráció a héten. Mivel a rezsicsökkentés részleges kivezetésének egyik következményeként sokan fatüzelésre és olyan egyéb alternatívákra térnek át, mint a szén, az olaj, sőt a háztartási hulladék, ezért a hűvösebb idő beköszöntével várhatóan a levegőminőség jelentősebben romolhat majd sok magyarországi településen, mint az elmúlt években.
Az ország északkeleti területén többfelé továbbra is magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
Országszerte számos településen, köztük Budapesten, tovább nőtt a légszennyezettség. Már négy településen veszélyes a levegőminőség a magas szállópor-koncentráció miatt - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által szombaton közölt adatokból.
Egyre több településen magas a légszennyezettség a szálló por miatt - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön közzétett adataiból. Térképükön már hat település - Debrecen, Nyíregyháza, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Tatabánya és Várpalota - szerepel az egészségtelen levegőminőséget jelző narancsárga színnel.
Főként az időjárás természetes változékonysága és nem az új koronavírus-járvány feltartóztatására életbe léptetett korlátozások miatt javult a levegő minősége a pandémia idején az amerikai, európai városokban - állapították meg amerikai kutatók, feltérképezve az emberi egészségre káros, 2,5 mikronos finomszemcsés anyagok (szálló por) légköri koncentrációját Kínában, Európában és Észak-Amerikában.
Javaslatot dolgozott ki és küldött az agrárminiszternek a Levegő Munkacsoport arra, hogy az országos szabályozás megengedje az önkormányzatoknak a szilárd tüzelőanyagok háztartási égetésének korlátozását. Egyúttal szorgalmazza, hogy a kormány segítse elő a kevésbé környezetszennyező fűtési módokra történő átállást, különösen a korlátozást bevezető településeken - olvasható a civil csoport közleményében.
Múlt héten az Európai Unió Bírósága kimondta: Magyarország megsértette a környezeti levegő minőségével kapcsolatos uniós szabályokat, ezért pénzbírságot is fizethetünk a későbbiekben. A mérgező szmog hosszú évek óta fojtogat egyes térségekben élőket, a helyzetről a Bloomberg készített beszámolót.
A járvány megjelenése kapcsán a tavalyi évben kiemelt figyelmet kapott az épületeink belső tereinek levegőminősége. Az épületek jó légminőségének biztosításával sokat tehetünk a járvány terjedésének megfékezéséért, ráadásul ez nemcsak a nagyméretű, nagy forgalmú középületek üzemeltetőire vonatkozik, hanem a saját otthonunkra is, még akkor is, ha a home office-ban nem állnak rendelkezésünkre az irodaépületekben, bevásárlóközpontokban, kórházakban telepített csúcstechnológiás légkezelő berendezések. A Siemens szakértői összegyűjtöttek néhány gyakorlati tippet, amelyek segítségével tiszta, egészséges levegőt szívhatunk be és ezáltal csökkenthetjük a fertőzés veszélyét is.
Többfelé ismét jelentősen romlott a levegőminőség a szálló por magas koncentrációja miatt - tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szombaton az MTI-t.
A szállópor-szennyezés növeli a koronavírussal összefüggő halálozást egy új svájci tanulmány szerint.
A világjárvány megfékezésére hozott korlátozások miatt csökkent a légszennyezés, ez több tízezer idő előtti halálozást előzhetett meg Európában és Kínában - állapította meg egy új kutatás.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!