Bár az elmúlt időszakban Oroszország egyre komolyabb fegyvereket vetett be az ukrán háborúban, mint például az „Oresnyik” nevű, közepes hatótávolságú rakétát, a frontvonal ellátásában továbbra is katasztrofális a helyzet. Az orosz csapatok ugyanis egy Ladával indultak rohamra – derült ki friss harctéri felvételekből.
Életnagyságú szobrot emelnek Joszif Visszarionovics Sztálin szovjet diktátornak az oroszországi Vologda városában – írja a Reuters.
Kazahsztánban vasárnap népszavazást tartanak az ország első atomerőművének megépítéséről az energiatermelés többségét adó szénerőművek kiváltása érdekében.
Interjút adott a brit Telegraph-nak Boris Johnson, az Egyesült Királyság korábbi konzervatív párti miniszterelnöke. Johnson elmondása szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök kisebb eséllyel indította volna meg Ukrajna elleni háborúját, ha Donald Trump lett volna az Egyesült Államok elnöke, viszont meglepő részletekkel szolgált a tekintetben, hogy szerinte a republikánus elnökjelölt hogyan viszonyulhat Kijevhez a jövőben.
Megsemmisített az ukrán haderő egy különleges orosz páncélost, egy igencsak ritkaságnak számító Ladoga parancsnoki járművet. Az eszközt nukleáris háborúra fejlesztette a Szovjetunió, kifejezetten azzal a céllal, hogy szovjet vezetők tudjanak vele közlekedni. Ráadásul mindössze öt darab készült belőle.
Oroszország 2025-re az eddigi negyedével, a bruttó hazai termék (GDP) 6,3%-ára, tehát a hidegháború vége óta a legmagasabb szintre emeli a haderejére fordított állami kiadásokat - derül ki a hétfőn közzétett költségvetési tervezetből a Reuters jelentése szerint.
Az orosz külügyminisztérium az X-en tett közzé egy angol nyelvű videós anyagot, amelyben azt állítja, hogy 1939. szeptember 17-én azért kellett a Szovjetuniónak megtámadnia Lengyelországot, hogy megvédje a népirtás által fenyegetett ukrán és fehérorosz lakosságot. A német külügyminisztérium kommentben válaszolt a videóra, olyan térképet téve közzé, amelyen Joachim von Ribbentrop, a hitleri Németország és Vjacseszlav Molotov, a sztálini Szovjetunió külügyminiszterének aláírása látható – írja a Politico.
Úgy néz ki, orosz hadmérnökök egy kis csapata nagyjából fél évnyi megfeszített munkával ismét működőképessé varázsolja a Szovjetunió egyik legnagyobb, legnehezebb harckocsi-prototípusát, az Objekt 260 néven is ismert ISz-7-est.
Kínában megjelentek az első olyan oktatási anyagok, amelyek már Hszi Csin-pig kínai elnök beszédeiből merít ihletet. A tankönyvek olyan veszélyekre hívják fel a fiatalok figyelmét, mint a rock’n’roll, a popzene vagy akár az internet. A South China Morning Post szerint Peking egy olyan „színes forradalmat” szeretne elkerülni, mint amilyenek a nyugati világban lezajlottak az 1960-as években.
Átnevezik Ukrajnában a kopijka váltópénzt, melyet a jövőben sahnak fognak hívni - közölte hétfőn az ukrán központi bank.
Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint a Nyugat a felelős azért, hogy háború dúl Ukrajnában – írta meg az orosz állami Ria Novosztyi.
A Defense One szerint az Egyesült Államok arra készül, hogy a légierő több egységét is a Csendes-óceán térségébe irányítsa. A lépés elsődleges oka az lehet, hogy a Pentagon tesztelni akarja a képességeit egy esetleges konfliktus alkalmával Kínával.
Kalasnyikov-gépkarabélyokkal foglalkozó cikksorozatunk első részében górcső alá vettük a legendás fegyvercsalád legnépszerűbb szovjet variánsait, a másodikban pedig az orosz fejlesztésekkel foglalkoztunk. Az AK-k azonban messze nem csak Moszkvában voltak népszerűek: a Varsói Szerződés majd minden tagállamában, Jugoszláviában, Kínában, de számos, napjainkban a Nyugattal azonosított államban is megihlették a fegyvertervezőket. Ezek közül a nem orosz Kalasnyikov-klónok közül nézzük most meg az ismertebbeket.
A kínai Jangce folyó partján álló egykori szovjet repülőgép-hordozón, a Minszken pusztító tűz ütött ki, amely jelentős károkat okozott a hajótestben - írja a The War Zone.
A Kalasnyikov-fegyvercsaláddal foglalkozó cikksorozatunk első részében bemutattuk a legendás gépkarabélyok történetét az egészen korai AK-47 prototípusoktól az orosz és ukrán fegyveres erőknél leglelterjedtebb AK-74 és AK-74M gépkarabélyokig. Történetünk 1991-ben ért véget, sokan nem tudják azonban, hogy a Szovjetunió összeomlásával messze nem zárult le a fegyvercsalád története, bár kétségtelenül kevésbé volt forradalmi, mint a hidegháború alatt.
32 év szolgálat után kivonultak a jereváni reptérről az orosz katonák – írta meg a Kyiv Independent.
Összehúzzák a nadrágszíjat.
Első köben az Európán kívüliekre vonatkozna a szigorú szabály.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Még folynak az egyeztetések.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.