Kisebb tűz volt egy szállodában Hévízen, ideiglenesen sok lakónak el kellett hagynia az épületet - jelentette az MTI.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hivatalában fogadta Katerina Shearert, a Booking.com Közép- és Kelet-Európai régió kormányzati kapcsolatokért felelős vezetőjét – írja az NGM közleménye.
2023-ban az EU-ban összesen 2,9 milliárd vendégéjszakát regisztráltak a szálláshelyeken, szemben a 2022-es 2,8 milliárddal. Csaknem 1,6 milliárd éjszakát a belföldi turisták, közel 1,4 milliárdot pedig a nemzetközi vendégek töltöttek el – közölte az Eurostat.
A spanyolországi Málaga városa jelentős lépésre szánta el magát a túlburjánzó turizmus okozta lakhatási problémák kezelése érdekében. A helyi önkormányzat betiltotta a rövidtávú turisztikai célú lakáskiadást a város 43 negyedében, csatlakozva ezzel több más spanyol településhez, amelyek hasonló intézkedésekkel próbálják orvosolni a helyzetet.
Egy 114 szobás, retro hangulatú szállodát épít a ’60-as és ’70-es évek életérzésével a debreceni Dryvit Profi Kft. a BMW-gyár mellé. A Kassai úton található, 1950-es években épült Gördülőcsapágy gyár egyik régi épületét alakítják át hotellé - írja a Dehir.hu.
Az elmúlt időszakban számos írás és cikk született a rövidtávú lakáskiadás (köznyelvben Airbnb) budapesti szabályozásáról. A kormány a kérdéskört lakhatási kérdésnek tekinti, de az természetesen rendelkezik turisztikai vetülettel is. Ezért fontosnak tartom, hogy a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ segítségével, néhány adaton és trenden keresztül felvázoljam a budapesti szálláshelypiac e szegmensének jelenlegi felépítését.
A szeptemberi terézvárosi Airbnb-szavazás következményei már most megmutatkoznak a kerület ingatlanpiacán, annak ellenére, hogy a rövidtávú lakáskiadás lehetősége csak 2026 januárjától szűnik meg Budapest VI. kerületében - számolt be a Népszava.
A kormány szerdán bejelentette, hogy megkezdi az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv kidolgozását, amelynek egyik alappillére a megfizethető lakhatás biztosítása. Ezt követően a Portfolio csütörtöki Budapest Economic Forum konferenciáján Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter ismertette a kormány céljait és várakozásait a következő évekre vonatkozóan, illetve az Airbnb szigorításáról és lakhatási kérdésekről is beszélt. Bár a részletek még nem ismertek, az intézkedések lakáspiacra gyakorolt lehetséges hatásairól a piac szakértőit kérdeztük.
Ahogy korábban többször is írtunk róla, a terézvárosiak szeptember közepén az Airbnb-típusú szálláshelyek betiltásáról döntöttek egy helyi ügydöntő szavazáson. A polgármester ígérete szerint az október végén tartandó képviselőtestületi ülésre készítik elő azt a rendelettervezetet, amelynek értelmében 2026. január 1-jétől nulla napban határozzák meg a kiadható napok számát a magán- és egyéb szálláshelyeken. A kérdésről most Zsidai Zoltán Roy, a Magyar Éttermi Szövetség elnöke az InfoRádióban mondta el véleményét.
Augusztusban hajszál híján 7 millió vendégéjszakát töltöttek el a hazai és a külföldi utazók a magyarországi szálláshelyeken, 3,6%-kal többet, mint egy évvel korábban. A nyár utolsó hónapjában a külföldiek forgalma 3,5%-kal, a belföldieké 3,7%-kal volt magasabb a tavaly augusztusinál. Utóbbi annak fényében különösen jó hír, hogy a június-július időszak éves alapon még enyhe visszaesést hozott.
Az elmúlt napokban a rövidtávú lakáskiadásról szóló terézvárosi szavazás országos érdeklődést váltott ki, sokan jelezték, ami a kerületben történik, az rossz irány a valós problémák megoldására. Eközben a kormány is az Airbnb minden eddiginél szigorúbb szabályozására készül, a nemzetgazdasági miniszter álláspontja szerint a rövid távú lakáskiadás nem turisztikai, hanem lakhatási kérdéskör. Ennek okán a Magyar Apartman Kiadók Egyesülete (MAKE) és a Felelős Szálláskiadók Szövetsége (FSZKSZ) is nyilvánosságra hozta legfrissebb javaslatait a magán- és egyéb szálláshelyek tervezett újraszabályozása kapcsán. Nézzük, hol ütköznek az álláspontok, és milyen javaslatai vannak az érdekvédő szervezeteknek!
Erős turisztikai konjunktúra érzékelhető 2024-ben Magyarországon - értékelte az aktuális trendeket a turizmusban Nagy Márton keddi sajtótájékoztatóján. A hazai turisztikai szektor rekord nyarat zárt ismertetése szerint. A Portfolio érdeklődésére előrevetítette: készül a balatoni vendéglátóhelyek támogatására egy célzott támogatási program. Kérdésre válaszolva kifejtette: 2028 januárjától esély van arra, hogy Magyarországon elérje a minimálbér az 1000 eurós összeget.
Ahogy korábban többször is írtunk róla, a terézvárosiak az Airbnb-típusú szálláshelyek betiltásáról döntöttek egy helyi ügydöntő szavazáson, így a polgármester ígérete szerint az október végén tartandó képviselő-testületi ülésre készítik elő azt a rendelettervezetet, amelynek értelmében 2026. január 1-jétől nulla napban határozzák meg a kiadható napok számát a magán- és egyéb szálláshelyeken. A döntés kapcsán sokakban felmerült, hogy vajon a szomszédos kerületek is terveznek-e hasonló kezdeményezéseket. Erről a 24.hu kérdezte a polgármestereket.
Egyre több magyar számára jelent turisztikai desztinációt Lengyelország: a Lengyel Idegenforgalmi Szervezet szeptember 12-én workshopot rendezett Budapesten, ahol lengyel városok és régiók mutatkoztak be a magyar turisztikai szakma képviselőinek.
A terézvárosiak az Airbnb-típusú szálláshelyek betiltásáról döntöttek - közölte a helyi ügydöntő szavazás eredményét Soproni Tamás polgármester.
Az Airbnb felszólította New York városát, hogy vizsgálja felül a rövid távú lakáskiadásra vonatkozó, 2023 szeptemberében életbe lépett szabályozást. A cég állítása szerint a rendelkezés magasabb árakat eredményezett az utazók számára, miközben nem volt hatással a lakáspiacra.
Kihirdette a kormány a közlönyben.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?