Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma kedden is elkészítette az orosz-ukrán háborúval foglalkozó szokásos napi jelentését, melyben ezúttal Oroszország védelmi kiadásainak emelkedéséről értekeztek.
A Stockholmi Nemzetközi Békekutatási Intézet (SIPRI) legújabb jelentése szerint újabb rekordot értek el a haderőre és az új fegyverrendszerek kifejlesztésére irányuló kiadások. A legerőteljesebb hadiipari befektetéseket az Egyesült Államok, Kína, India, Nagy-Britannia és Oroszország tette – írja a Tagesschau.de.
Hiába zárt be a fél világ a 2020-as évben, ahogy az új koronavírus végigsöpört a Földön, a legnagyobb fegyvergyárak töretlenül növelték értékesítési volumenüket – derül ki a Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) legfrissebb jelentéséből.
Továbbra is az Egyesült Államok és Oroszország a világ vezető fegyverexportőrei - derül ki a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) hétfőn ismertetett jelentéséből.
Három évtizede nem látott magasságba emelkedtek tavaly a világ államainak katonai kiadásai, a legtöbbet továbbra is az Egyesült Államok költötte, amelyet Kína és India követett - írta hétfőn közzétett jelentésében a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI).
2014 után nagyon komoly fegyverkezésbe kezdett a világ: egészen 2018-ig jelentős, éves 5-10%-kal nőtt az exportált fegyverek összértéke – derül ki a Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) legfrissebb adataiból. Az elmúlt években több, korábban kevésbé jelentős szereplő is felkerült a térképre, mint exportőr, ilyen Dél-Korea, Izrael és Törökország is. A SIPRI adataiban egyébként látszanak már a magyarországi, Zrínyi 2026 haderőfejlesztési program egyes tételei is.
1822 milliárd dollárra nőttek a világ hadicélú kiadásai 2018-ban a Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) adatai szerint, ami 2,6%-os növekedést jelent a 2017-es értékhez képest. Magyarország katonai ráfordításai több mint 10%-ot emelkedtek.
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.