Siemens: jelentős a digitalizációs potenciál a villamosenergia hálózati fejlesztésekben

Siemens: jelentős a digitalizációs potenciál a villamosenergia hálózati fejlesztésekben

A hazai villamosenergia elosztóhálózat nem elmaradottabb, mint európai társai, a kontinensen mindenhol hasonló kihívásokkal küzdenek az elektrifikáció és a megújuló energia integrálása kapcsán. Az elosztóhálózat jelentős része, valamint az alállomások és kompakt transzformátorházak bár bizonyos szinten már digitalizáltak, de sok esetben még kevésbé használják ki a szolgáltatók az új technológiákban rejlő potenciált. Az eszközök, a kapcsolóberendezések, az energiaátvitel és a terhelés folyamatos monitorozásával tervezhetőbbé válhatnak a karbantartások és könnyebben meghatározhatóak a kritikus fejlesztési pontok. A hálózat digitalizálása, a megújuló energiaforrásokon alapuló erőművek szabályozott betáplálásának hosszútávú megoldása, illetve a várható fogyasztásnövekedés elképesztő méretű és költségvetésű beruházásokat igényel, amely csak komoly szemléletváltással és a legmodernebb megoldásokkal valósítható meg. A Portfolio Vass Józsefet, a Siemens Zrt. Smart Infrastructure terület villamosenergia hálózattal kapcsolatos és digitalizációs üzletfejlesztésért felelős szakemberét kérdezte a hálózat előtt álló kihívásokról, megoldandó problémákról, az elektromobilitás igényeit kiszolgáló infrastruktúráról, valamint az idő- és erőforrásmegtakarítást jelentő megoldásokról.

A rekordok éve volt az idei a Siemensnél, elszállt az árfolyam

A rekordok éve volt az idei a Siemensnél, elszállt az árfolyam

A szeptemberben zárult üzleti év több szempontból is rekordot hozott a Siemens számára, a vállalat ennek ellenére csökkentette jövő évre vonatkozó értékesítési kilátásait az ipari automatizálási üzletág lassabb növekedésére hivatkozva.

Nyugtat a Siemens Energy: Nincs szükségünk állami pénzre

Nyugtat a Siemens Energy: Nincs szükségünk állami pénzre

Joe Kaeser, a Siemens Energy felügyelőbizottságának elnöke hétfő délelőtt elmondta, hogy a Siemens Energy-nek nincs szüksége állami segítségre, emellett pedig kiemelte, hogy a szélerőmű üzletágon kívül a vállalat minden szegmense a vártnak megfelelően teljesít - írja a Bloomberg.

Bajban a Siemens Energy, itt az új történelmi mélypont

Bajban a Siemens Energy, itt az új történelmi mélypont

A Siemens Energy részvényei közel 40%-ot zuhantak, miután a vállalat bejelentette, hogy tárgyalásokat folytat a német kormánnyal az állami garanciákról a szélerőmű üzletágának jelentős visszaesése miatt.

Trabantból jövőálló technológia - óriási változásra van szükség a villamosenergia-hálózatban

Trabantból jövőálló technológia - óriási változásra van szükség a villamosenergia-hálózatban

A villamosenergia-termelési és fogyasztási szokások megváltozása miatt a jövő a diszpécserek részéről már csak minimális beavatkozást igénylő autonóm hálózatoké, amelyben a mesterséges intelligencia is szerepet kap. Az erőforrás-, költség és időtakarékos adatalapú megoldások - mint például a Siemens Microgrid technológiája - már ma rendelkezésre állnak, és érdemes mielőtt elkezdeni a fejlesztések alkalmazását. A hazai elosztók, valamint az átvitelirendszer-irányító már belevágtak a digitalizációs átalakulásba, de a kihívás óriási és a cél még meglehetősen messzinek tűnik - derült ki a Portfolio Energy Investment Forum a villamosenergia-hálózat innovációs és digitalizációs lehetőségeit a jó gyakorlatok, nemzetközi tapasztalatok alapján körüljáró szekciójában.

Nagy bajban a szélerőművek, lépésre készül az EU

Nagy bajban a szélerőművek, lépésre készül az EU

Az Európai Unió intézkedéscsomagot terjeszt elő a szélenergia-ipar támogatására, mivel a megújuló energiaforrásokkal foglalkozó vállalatok számos kihívással küzdenek - jelentette ki szerdán Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. Szükség is van az iparág támogatására, hiszen az EU ambíciózus célkitűzéseihez képest az európai szélenergia-ipar alulteljesített az elmúlt években, lelassultak a beruházások, hosszadalmasak az engedélyezési folyamatok, és sok ország az adottságai ellenére nem használja ki szélenergia-termelési potenciálját. Az iparági szereplők üdvözölték az ágazat támogatására irányuló bejelentést az EB elnökétől, és a befektetők is elkezdték venni a szélenergiás részvényeket.

Szijjártó Péter 17 milliárdos vasúti beruházást jelentett be

Szijjártó Péter 17 milliárdos vasúti beruházást jelentett be

A Stadler svájci vasúti járműgyártó 17 milliárd forintos beruházással több mint 170 új munkahelyet hoz létre Szolnokon - közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a helyszínen.

Megtudtuk: nem válnánk le az orosz fűtőanyagról Pakson, de a franciákkal is megállapodunk

Megtudtuk: nem válnánk le az orosz fűtőanyagról Pakson, de a franciákkal is megállapodunk

Látszólag egyre összetettebb a helyzet az Orbán Viktor kormányfő hétvégi beszédéről kiszivárgott sajtóértesülés után, mert hétfőn a moszkvai magyar nagykövet a TASZSZ hírügynökségnek azt hangsúlyozta, hogy nem akar leválni a kormány az orosz hátterű nukleáris fűtőanyagról, de közben a Portfolio információi szerint holnap a francia Framatome nevű céggel köt majd szándéknyilatkozatot az Energiaügyi Minisztérium a nukleáris fűtőanyaggal kapcsolatos együttműködésre. A zavarosnak tűnő helyzet mögött a „megfejtés” olyasmi lehet, hogy a francia irányú beszerzés a megtartott orosz beszerzés mellé léphet majd Pakson, illetve elképzelhető, hogy bizonyos licenszeket/képességeket átad az orosz Roszatom leánycége (TVEL) a franciáknak, és így magyar szempontból továbbra is elmondható lesz majd, hogy orosz hátterű fűtőanyaggal megy a Paks I. és a majdani Paks II. is. Mindez egyúttal afelé mutat, hogy a kormány nem szeretne az amerikai Westinghouse felől formálódó beszerzéssel élni.

Mi vár a napelemesekre Magyarországon? - Nagy nevek lesznek a Portfolio Energy Investment Forum konferenciáján

Mi vár a napelemesekre Magyarországon? - Nagy nevek lesznek a Portfolio Energy Investment Forum konferenciáján

Már csak öt hét és kezdetét veszi az év egyik legrangosabb energetikai, energiapiaci szakmai konferenciája, a Portfolio Energy Investment Forum, amelynek már a nyitó szekciója is rendkívül erős programot kínál, hiszen az Európai Bizottság Energiapiaci Főigazgatóságának helyettes vezetője, az energiaügyi miniszter, illetve az Energiahivatal elnöke kezdi az előadások során, majd az MVM, az E.ON és a MET vezetői folytatják a sort. A küszöbön álló napelemes elszámolási változások, a hálózati csatlakozási kérdések most rendkívül sokakat érdekelnek és személyesen érintenek mind a lakossági, mind a vállalati szegmensben, de sok más izgalmas és aktuális kérdést is átbeszélünk. Érdemes mielőbb regisztrálni itt, a folyamatosan frissülő, egyre több előadót és panelbeszélgetőt tartalmazó programunkat pedig itt tekinthetik meg.

Hamarosan elkészül a Siemens Energy új, budapesti gyártócsarnoka

Hamarosan elkészül a Siemens Energy új, budapesti gyártócsarnoka

Elérte szerkezetkész állapotát a főváros XV. kerületében épülő, 17 000 négyzetméteres gyártócsarnok a Market Építő Zrt. kivitelezésében. Az új csarnok a Siemens Energy telephelyét fogja bővíteni, az épületben gázerőművek komponenseit fogják előállítani. A kivitelezés 2023 utolsó negyedévében fejeződhet be.

Az EU-ban már csak a magyar kormány szeretne új orosz atomerőművet

Az EU-ban már csak a magyar kormány szeretne új orosz atomerőművet

Úgy tűnik, az orosz atomerőmű-technológiától való sok évtizednyi függőséget követően Bulgária egyre közelebb kerül hozzá, hogy amerikai közreműködéssel létesítsen új nukleáris reaktort, miután a Kozludoj atomerőmű új egységgel történő bővítésének műszaki és pénzügyi kereteit meghatározni hivatott előzetes szerződést írt alá a Westinghouse-szal. Ezzel Magyarország marad az egyetlen EU-tag, amely orosz technológiával kíván új atomerőművet építeni.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Jön az új bónusz állampapír! Mutatjuk a kamatot
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.