Az elmúlt évek utazási trendjeire jellemző volt a „nagy utazás, nagy költekezés”, elárasztották az olyan bakancslistás helyeket az utazók, mint Bali, Róma vagy Párizs. Most azonban két nagy utazási cég, az Expedia és a Booking.com is azt tapasztalja a jövő évi kereséseken, hogy inkább a csendesebb, kevésbé zsúfolt, alig ismert helyeket részesítik előnyben az emberek – írja a CNBC.
Duplájára, 10 euróra emelkedik a későn regisztrálók számára a napi belépő ára Velencében a következő turisztikai szezon kezdetén, jövő tavasszal, és az ideinél kétszer több napon át kell megfizetni - jelentette be az észak-olaszországi város vezetése.
Fix kamatozás, előre látható törlesztőrészletek, gyors és egyszerű ügyintézés, fedezet nélküli hitelfelvétel: 10-20 éve még csak ez utóbbi jellemezte a személyi kölcsönöket, ma már a felsorolt előnyök mindegyikét kínálja a legtöbb ilyen banki hitellehetőség. A digitalizáció óriási lökést adott a személyi kölcsönök piacának, és soha nem vettünk fel annyit belőle, mint az elmúlt egy évben. Megnéztük, milyen kondíciókkal kínálják most őket a bankok. Személyre szabott kalkulációhoz a Pénzcentrum személyikölcsön-kalkulátorát ajánljuk.
Az év első nyolc hónapjában a SZÉP-kártya feltöltések összértéke meghaladta a 294 milliárd forintot, ami 12,6%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. A nyári feltöltések 100 milliárdos összege 15%-kal, a nyári költések 133 milliárdja pedig 8,5%-kal múlta felül az egy évvel korábbit, így nyár végére 96,5 milliárd forint maradt a kártyákon.
Minden idők legmelegebb nyara után talán nem meglepő, hogy egyre többen választják az őszi hónapokat utazásra és kikapcsolódásra. Ezt támasztja alá a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából készült országos reprezentatív kutatás is.
Az idén újabb rekordot döntve tovább nőtt Horvátországban a magyar turisták és vendégéjszakáik száma.
A tengerszint emelkedése és az erősödő viharok világszerte veszélyeztetik a tengerpartokat. Míg a legtöbb érintett ország hagyományos védekezési módszereket alkalmaz, a Maldív-szigeteken egy innovatív megoldáson dolgoznak a kutatók, amely nemcsak a tengerpartokat építheti vissza, hanem új szigeteket is "kinöveszthet" - írta meg a CNN.
Olaszország az idegenforgalmi adók erőteljes emelését javasolja, hogy segítsen a pénzszűkében lévő városoknak bevételeik növelésében és a látogatók "felelősségteljesebbé" tételében most, hogy egyre nő a közvélemény ellenállása a túlzott turizmussal szemben – írja a Financial Times.
Egyre népszerűbbek újra az ázsiai körutak, pedig a sokat drágult repülőjegyek miatt egyáltalán nem számítanak olcsónak. Fejenként másfél-két millió forintból jön ki egy 12-14 napos japán vagy dél-koreai utazás, míg Srí Lanka esetében a törökországi nyaralások 600-700 ezres árával számolhatunk. A dél- és közép-amerikai körutak is kezdenek beindulni, ahol szintén 1,5-2 millió forinttal kell kalkulálni egy másfél-két hetes nyaralásra.
A Wizz Air azt fontolgatja, hogy megemeli az éves korlátlan repülési bérletek számát, miután az első 10 000 darab 48 óra alatt elfogyott – írja a Bloomberg.
Szerte a világban egyre nagyobb a kereslet a turisták körében a fenntartható nyaralási, utazási formák iránt, amire a nagyobb turisztikai szolgáltatók is kezdenek már reagálni. A turisztikai zöld átállás terén azonban Magyarország még az út elején jár. Itthon az energiatakarékosságra való odafigyelésen kívül az ökológiai, fenntarthatósági tényezők még nem számítanak kiemelt szempontnak az új szállodaépítéseknél, turisztikai beruházásoknál.
A klímaváltozás hatására egyre többen keresik fel a hűvösebb úti célokat a nyári hónapokban. Az utazási iparág gyorsan alkalmazkodik ehhez a trendhez, új útvonalakat és szálláshelyeket kínálva az északi régiókban - írja a Reuters.
Itt a nyár, vár az utazás! Hányan és hányan álmodoztunk róla évközben, hogy ismét a szabadság, kaland és önmegvalósítás útjára lépjünk - mint turisták. Pedig érdemes lenne némi önvizsgálatot és kritikai szemléletet alkalmaznunk, mielőtt útra kelünk: felismerni a kapcsolódó hátrányokat és téveszméket. Az utazás a legtöbbször öncélú, nem hozza el a várt személyes és kulturális gazdagodást, és gyakran inkább árt, mint használ a környezetnek és a helyi közösségeknek. Egy utazási antitézissel készültem. Szabad ellenkezni!
Minden idők egyik legjobb júniusán és egy kicsit gyengébb júliuson van túl a magyar szállodapiac. A nagy sportesemények most nyáron negatív hatással vannak a budapesti turisztikai piacra. A Párizsi Olimpia miatt is kevesebben jöttek júliusban Budapestre, a tavalyi év ezen időszakát pedig igencsak felfelé nyomta meg a magyar fővárosban rendezett Atlétikai Világbajnokság. Ettől függetlenül Budapesten és a nagyobb nyaralóhelyeken, így a Balatonnál is, alapvetően jó szezont futnak eddig a szállásadók.
Jelentősen drágultak a szálláshelyek Magyarországon idén nyáron. Az apartmanokért, panziókért, illetve a 3 csillagos szállodákért sokkal többet kell fizetni, mint tavaly ilyenkor. A 4 csillagos hotelek úgy tűnik, elérték a rezervációs árat. Ott már nem igazán tudnak emelni.
Júliusban kissé emelkedhetett az infláció a Portfolio által megkérdezett közgazdászok szerint, ám még így is az MNB toleranciasávjában maradhatott. Néhány szakértő azokban úgy véli, hogy a kötelező akciózás és a korábbi árstopos termékek árkorlátozásának eltörlése a jegybank 2-4%-os célsávja fölé lökhette az inflációt. Drágultak az üzemanyagok, de nőhettek az üdülési, a lakhatási, illetve egészségügyi szolgáltatások árai is. A szakértők úgy vélik, hogy a következő hónapokban emelkedhet a pénzromlás, az év végére pedig megközelítheti az 5%-ot.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?