Donald Trump leendő amerikai elnök közösségi oldalán hétfőn bejelentette, hogy szombaton Párizsba utazik.
A párizsi Notre-Dame-székesegyház a jövő héten ismét megnyitja kapuit a turisták és a katolikus hívek előtt, öt és fél évvel azután, hogy pusztító tűzvész sújtotta a gótikus remekművet, a francia főváros egyik legkedveltebb és leglátogatottabb műemlékét.
Ma még kordon és szögesdrót védi, négy hét múlva viszont már a nagyközönség számára is látogathatóvá válik a párizsi Miasszonyunk-székesegyház. A 2019 áprilisában elszenvedett, milliók által aggodalommal figyelt tűzvész másnapján a Groupama rögtön 1300 tölgyet ajánlott fel saját erdeiből a tetőszerkezet helyreállítására. Meglátogattuk azt a normandiai erdőt a napokban a biztosítóval, ahonnan a több mint százéves faanyagot a Szajna vizén a francia fővárosba szállították, hogy aztán a középkori ácsok technikáit követve alkossák újra, ami a tűzben odaveszett.
Alig néhány héttel a 2019-es tűzvész után újjáépített párizsi Notre-Dame-székesegyház újranyitása előtt a francia kormány csütörtökön felvetette, hogy belépődíjat kellene szedni a katedrálisba látogató turistáktól, újjáélesztve ezzel a vallási örökség finanszírozásáról szóló vitát. A katolikus egyház nem támogatja az elképzelést.
Alig három hónappal a székesegyház újbóli megnyitása előtt visszatért csütörtökön a Notre-Dame-ba az északi harangtoronynak a 2019-es tűzvészben megrongálódott nyolc harangja: a legnagyobb, több mint négytonnás Gabrieltől a legkisebb, kevesebb mint egytonnás Jean-Marie-ig.
Bokrétaünnepet tartottak a párizsi Notre-Dame helyreállításán dolgozó ácsok, ugyanis elérték a tető legmagasabb pontját - írja az Euronews.
Visszahelyezték a kakast szombaton a 2019-ben részben leégett párizsi Notre-Dame-székesegyház huszártornyára.
Alig két hét telt el azóta, hogy elkezdődött az egyetemi oktatás a Notre Dame-on, már 58 koronavírusos esetet jelentett az egyetem. A fertőzöttek többsége a közlés szerint egy egyetemi bulin vett részt – számol be a hírről a CNBC.
Hétfőtől fokozatosan újraindulnak a tavalyi áprilisi pusztító tűzvész utáni megerősítési munkálatok a párizsi Notre-Dame székesegyházban, amelyeket a koronavírus-járvány miatt kellett felfüggeszteni március közepén - közölte a helyreállításért felelős állami szervezet.
A "Notre-Dame még nem menekült meg", a tűzvész sújtotta katedrális továbbra is veszélyben van - közölte vasárnap a székesegyház újjáépítéséért felelős kormánybiztos.
Egyházi és üzleti hivatalos személyek szerint egy forint nem érkezett még a nagy, milliárdos felajánlóktól a párizsi Notre-Dame újjáépítésére - írja a Bloomberg.
A felújítás közben nemrég részlegesen leégett Notre-Dame fotói bejárták a világsajtót, és sokan annak adtak hangot, hogy örökre elveszítettük azt az épületet. Kiderült azonban, hogy a felújítás előtt, pontfelhő alapú digitális technológiával szerencsésen dokumentálták az épület minden részletét, amely alapján a korábbi állapot pontosan restaurálható lesz. A módszer mostanáig kevés figyelmet kapott, pedig már Magyarországon is alkalmazzák. Az informatikai megoldásokkal foglalkozó 4iG Nyrt. Mensor3D üzletága eddig többek között a Debreceni Nagy Templom, az Esztergomi Várkápolna, a szegedi Ferences Templom, valamint az Alsópetényi Prónay kastély felmérési tervdokumentációit készítette el 3D lézerszkenner és a GRAPHISOFT 3D tervezőszoftverének alkalmazásával.
A mérhetetlen eszmei veszteségen túl súlyos eurómilliárdokba kerülhet a francia államnak és a jótékony adakozóknak a párizsi Notre-Dame várhatóan hosszú évekig tartó újjáépítése. Mint kiderült ugyanis, az épületre nem volt vagyonbiztosítása a tulajdonos francia államnak, a felújítását végző kivitelezők pedig szerény felelősségbiztosítással rendelkeztek. Az eset apropóján adja magát a kérdés: ki állná a számlát, ha egy magyar székesegyházat vagy más jelentős egyházi épületet érne hasonlóan súlyos tűzvész? Mint kiderült, a Notre-Dame tűzvészének a magyar biztosítási piac számára is van levonható tanulsága, aminek az Esztergomi bazilika közelgő, négy évig tartó felújítása ad különös aktualitást.
Páratlan nemzetközi összefogás vette kezdetét, miután Párizs és Franciaország egyik legnagyobb jelképe, a Notre-Dame lángra kapott. A szerkezetet sikerült megmenteni, de az újjáépítéshez rengeteg idő és pénz kell majd. A pénz részével úgy látszik, nem lesz gond, már most eurómilliárd körüli összeg gyűlt össze a rekonstrukcióhoz, ennek egy jelentős részét öt francia család és cégeik adták, összesen 520 millió eurót. Mostani cikkünkben annak jártunk utána, kik ezek az adakozó gazdagok, és honnan tettek szert ekkora vagyonokra.
A francia bűnügyi rendőrség egyik vezetőjének véleménye szerint feltehetően rövidzárlat okozta a párizsi Notre-Dame székesegyházban hétfőn este keletkezett tüzet.
Programot indítanak kőfaragók, ácsok és burkolók képzésére a hétfőn leégett párizsi Notre-Dame székesegyház újjáépítéséhez - jelentette be Muriel Pénicaux francia munkaügyi, Jean-Michel Blanquer közoktatási és Franck Riester kulturális miniszter hat szakmai szervezet tanácskozásán.
A népességváltozás 10 legnagyobb térségbeli vesztese között négy magyarországi régió is szerepel.
Fontos választás elé néz Németország.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.