Megváltoztatja csaknem 60 éve használt logóját a finn Nokia, ezzel jelezve a telekommunikációs berendezéseket gyártó cég agresszív növekedési szándékát - ismertette vasárnap Pekka Lundmark vezérigazgató.
A Nokia és az Ericsson az év végén távozik Oroszországból. A telekommunikációs cégek kivonulása az iparági források szerint hosszú távon rombolhatja az ország mobilhálózatát, egyes orosz állampolgárok számára pedig akár el is lehetetlenülhet a mobilhálózatok elérése – írta meg a Reuters.
Három technológia cég, a finn Nokia, a svéd Ericsson és a svájci Logitech is bejelentette, hogy elhagyja az orosz piacot.
A kilencvenes évek nemcsak a rap zenéről, a betárcsázós internetről és a bermuda nadrágról lett emlékezetes. Főként nem a befektetők számára, akik az évtized második felében elképesztő növekedést élvezhettek az árfolyamokban. Ezt főként az internetnek, és a mobitelefonok első nagy terjedési hullámának köszönhették. Az akkori ún. dotkom boom során számos olyan papír szárnyalt és lett szupersztár, amelyek mára már eltűntek a süllyesztőben. Vannak azonban nagy túlélők is, akik újra feltalálták önmagukat és az utóbbi hónapkban hetekben kezdték el élni második virágkorukat. Ezek közül három részvényt nézünk meg a technikai elemzés segítségével, ahol a grafikonokról intézményi érdeklődést lehet leolvasni.
Ha ránézünk egy 100, 200 vagy akár 220 éve is létező és jól működő multinacionális vállalatra, akkor az első gondolatok között a stabilitás és a konzisztencia juthat eszünkbe velük kapcsolatban - nem is gondolnánk, hogy ezek a nagy presztízzsel bíró cégek eleinte egészen mással foglalkoztak, mint napjainkban. Cikkünkben összegyűjtöttünk öt, már jó ideje velünk lévő nagyvállalatot és megnéztük, hogy eredetileg mivel is foglalkoztak a megalapításuk után.
A Nokia és a Deutsche Telekom ma jelentette be, hogy kibővítik az eddigi stratégiai együttműködésüket és 5G-re alkalmas IP hálózatot fejlesztenek közösen. Ez azt jelenti, hogy a Deutsche Telekom a Nokia platformját választotta ki arra, hogy jelentősen bővítse a router hálózatának kapacitásait. A fejlesztések Görögországban már elkezdődtek, míg Magyarországon a kiépítés kezdete az idei utolsó negyedévben várható, amelynek keretében leváltásra és modernizálásra kerül a meglévő IP hálózat.
A nap kétségtelenül egyik legnagyobb vesztese a finn Nokia, amelynek a részvényei közel 20 százalékot estek a mai kereskedésben. A befektetők csalódottságának forrása elsősorban az, hogy a társaság csökkentette a 2020-ra vonatkozó iránymutatását, illetve a várakozások alatti célokat jelentettek be a következő évre vonatkozóan. Emellett az 5G versenyben is lemaradásban van a cég a versenytársakhoz képest.
A NASA megbízásából 4G-mobilhálózatot épít a Nokia a Holdon.
Nem sokan látták előre azt a ralit, ami március óta tart a tőzsdéken, sokan le is maradtak a jó beszállókról. Ezek után arra a kérdésre, hogy mibe érdemes most fektetni többféle válasz is adható. Cikksorozatunk első részében nagy lemaradókat mutattunk be, a második részben a ralit vezető sztárcégek részvényeit, ezt követően a magas osztalékhozam miatt érdekes részvényeket tárgyaltuk – most pedig az európai tőzsdék talán méltatlanul is alulértékelt papírjait vesszük górcső alá. A listánkon szereplő cégek öt szektorból kerültek ki – ezek az autóipar, a tech, a pénzügyi és távközlési vállalatok, illetve a kiskereskedelmi ipar vállalatai.
Francia érdekeltsége, az Alcatel-Lucent International dolgozóinak a harmadát készül elbocsátani a finn Nokia távközlési berendezésgyártó vállalat.
Világszerte politikai és távközlési téma, hogy mennyire veszélyesek a Huawei hálózati eszközei, különösen a nemzetbiztonsági szempontból kritikus 5G-hálózatokban. Németországban is komoly politikai vita zajlik a Huaweivel kapcsolatban, a Deutsche Telekom le is állította az 5G-beszerzéseit addig, amíg nem tisztul a kép. Egy versenytárs, a Telefonica O2 azonban a Nokia mellett a Huaweit választotta beszállítóként.
Az európai tőzsdék többsége mérsékelt pluszok mellett felfelé kapaszkodik csütörtök délután, mindez azonban csalóka, mivel az egyedi részvényeknél igen jelentős, 15-20 százalékos elmozdulásokat is láthattunk ma. A CIG Pannónia, a Nokia és a Twitter hatalmas esései mellett a Norwegian Air papírjai óriásit emelkedtek, míg várhatóan a Tesla részvényei is szárnyalhatnak ma.
Bár a Nokia legfrissebb számai nem okoztak csalódást, a cég tavalyi év eredménye utáni osztalék idei harmadik- és negyedéves kifizetéseire nem kerül sor, a Nokia emellett a 2019-es és a 2020-as eredményvárakozásait is lefelé módosította, a cég részvényárfolyama több mint 20 százalékot zuhant ma délelőtt.
Már több országban beindult az 5. generációs, vezeték nélküli mobilhálózat, leginkább tesztüzem jelleggel, de hamarosan letarolja a világot a mostaninál százszor gyorsabb mobilnet. Milyen változásoknak nézünk elébe? Hogyan profitálhatsz belőle? A mostani videóból megtudod.
A mobiltelefonok elterjedésével a '90-es években szinte a semmiből lett a világ vezető mobilgyártója a Nokia. Majd 2007-ben indult vesszőfutását követően 2013-ban beszüntette a telefonok gyártását, és ezzel egy időre a finn cég sokak számára megszűnt létezni. Pedig a világ 130 országában épít és üzemeltet vezetékes és mobilkommunikációs hálózatokat, világszerte 103 ezer alkalmazottja van, árbevétele évi 22-23 milliárd euró, és az 5G fejlesztések egyik nagy haszonélvezője lehet.
A múlt heti barcelonai mobilpiaci kiállításon, a Mobile World Congressen (MWC) minden az 5G-ről, vagyis a következő generációs, a mostaninál lényegesen gyorsabb mobilhálózatról szólt. Sokan, sokféleképpen igyekeztek már elmagyarázni, mennyire számít a mobilhálózatok sebessége, főleg a válaszidő vagy késleltetés (latency) miatt, ebben lesz ugyanis forradalmi az 5G, lehetővé téve gyakorlatilag real time távmozgásokat, legyen az például egy ipari robot karja vagy egy orvos "meghosszabbított keze" egy távműtét során, de 5G-n keresztül akár egy online pingpong meccset is le lehet majd játszani.
Szerinte ezek az országok már Ukrajna oldalán harcolnak.
A MÁV szervezetátalakítása miatt is szükséges a módosítás.
Egy fontos diplomáciai ügyben viszont tisztázta magát a kabinet.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Donald Tusk az Oresnyik kilövésére reagált.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.