Egy újabb eseménydús év végéhez közeledik a kriptoközösség és a teljes iparág. A 2021-es árfolyamcsúcsok után tavaly jelentős visszaesést láthattunk a piacon, azonban idén év végére megérkezett a várt árfolyamnövekedés is a legnagyobb kriptoeszközök számára, a Bitcoin átlépte a 40 ezer dolláros szintet.
Egyedülálló felmérést indít a Dorsum és a Portfolio, kíváncsiak vagyunk a véleményedre!
A dappGambl nemrégiben közzétett jelentéséből kiderült, hogy az egykor felkapott NFT-k (non-fungible tokenek) tízezrei gyakorlatilag értéktelenné váltak.
A Binance partnerséget kötött a Ferencvárossal, az együttműködés révén népszerűsítenék a Web3-at és a blokklánc technológiát. A Ferencváros szurkolói számára a hazai bajnoki mérkőzéseken korlátozott példányszámú NFT lesz elérhető, amelyet árucikkekre, exkluzív élményekre és különböző jutalmakra válthatnak be.
Donald Trump még a múlt hónapban jelentette be, hogy harmadszor is indul a Fehér Házért, ezt követően a hétre újabb nagy bejelentést ígért, azoknak pedig, akik a kampányával kapcsolatos fejleményekre vártak, ezúttal csalódniuk kellett. Trump végül egy promóciós videót közölt Truth Social nevezetű közösségi média platformján, melyben bejelentette, hogy egy saját NFT kollekciót dob piacra. Az egyenként 99 dollárba kerülő kártyákon különböző szerepekben, így szuperhősként, űrhajósként, illetve Nascar-versenyzőként is megjelenik a volt amerikai elnök - írja a BBC.
Cristiano Ronaldo és a Binance első közös NFT-kollekciója november 18-án, pénteken lesz elérhető. A bevezetést egy Ronaldo főszereplésével zajló globális marketingkampány támogatja, amelynek célja, hogy rajongói az NFT-k világán keresztül megismerkedjenek a Web3-mal - írja a Coingape.
Az ikonikus installációiról - köztük egy formaldehidben lévő cápa installációjáról - ismert Hirst több ezer színes pöttyökből álló festményét gyújtotta fel október 11-én, miután digitális formában, NFT-ként adta el őket.
A digitalizáció megállíthatatlanul tör előre a pénzügyi rendszeren, alapjaiban formálva át a hagyományos banki termékeket és szolgáltatásokat. A technológiák közül noha még egyik sem kiforrott, már most óriási befektetések koncentrálódnak köréjük, és annyi már biztosan látszik, hogy évekre ki fogják jelölni a fejlesztések irányvonalát. A Capgemini Decentralized Futures kutatásából kiderült, hogy mi jellemzi aktuálisan a CBDC-projekteket, a kriptopénzek és a DeFi piacát, valamint a metaverzum-fejlesztéseket.
A lépés azt követően történt, hogy egy NFT Michelangelo-művet 240 000 euróért adtak el, amelynek nyereségéből az Uffizi is részesedést kapott.
A BBC értesülései szerint vasárnap kora este támadás érte a brit hadsereg Twitter és Youtube fiókjait. Nyomozás indult az elkövetők kézre kerítéséért.
A Múzeumi világnapon a Magyar Nemzeti Bank új mobilapplikációt indít, mely a Pénzmúzeum játékos és szakmai tartalmakkal rendelkező mobil felületeként, valamint digitális érmeregiszterként is funkcionál majd. A magyar jegybank az innovatív kezdeményezés keretében egy privát blokklánc alapú dedikált NFT (Non-Fungible Token, ún. nem helyettesíthető token) platformot hozott létre, ami világszinten is újdonságnak számít - derül ki az MNB közleményéből.
A Vatikán bejelentette, hogy a Sensorium technológiai céggel kötött stratégiai partnersége révén be fog lépni a metaverzumba.
A sneakerek gyűjtői darabok, így nem ritka, hogy egyes darabok csillagászati áron kelnek el. A Yeezy-k limitált szériái rendszeresen öt számjegyű összegért (dollárban) mennek el, a történelmi értékkel bíró cipők pedig - például azok, amelyeket Michael Jordan ikonikus meccseken viselt - néha egymillió dollár fölötti értéket is elérnek az árveréseken. Nemrégiben azonban történt egy vásárlás, ami mind az összeget, mind pedig a sneakert tekintve kifejezetten szokatlan volt: valaki 130 ezer dollárt (46,6 millió forint) fizetett egy pár virtuális Nike surranóért.
A műtárgy.com sorozatának folytatásaként az Art Basel és az UBS Art Market 2022 riportjának művészeti NFT-kre vonatkozó szegmensét mutatja be.
Az Egyesült Királyság kormánya megbízta a Királyi Pénzverdét egy NFT (non fungible token) létrehozásával annak érdekében, hogy az ország a kriptoeszköz-technológia "globális központjává" váljon – írja a Finextra.
Az ukrán kormány közölte, hogy nem helyettesíthető tokeneket (NFT) fog kibocsátani, hogy finanszírozza a hadseregét, amely az orosz invázióval szemben védi az országot.
Verbális bántalmazás, gyűlöletbeszéd, cyberbullying, nem ismeretlen fogalmak ezek a webkettes online térben, szinte mindenki találkozott már valamilyen szintű agresszióval online fórumokon, Facebook-csoportokban, és gyakorlatilag nincs olyan poszt az ismert közszereplőktől, amik alatt ne azonnal támadási felületet keresnének a hozzászólók, gyakran súlyosan megsértve egymás érzéseit. A népszerű videójátékok sem mentesek az online erőszaktól, pedig ezek sok esetben a most épülő metaverzumok alapjai, a kérdés pedig az, hogy ha egyre valósághűbbek lesznek ezeken a platformokon az átélt online élmények, akkor azok milyen lelki vagy később akár testi károkat okoznak az áldozatoknak, ki és hogyan védi majd meg őket a támadásoktól.
Itt az első közvélemény-kutatás.
A második kötetre még várni kell.
Brüsszel újabb közbeszerzési korlátozásokat vethet ki Kínára.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?