2022. december 8-án hivatalosan is átadták Budapest legmagasabb irodaházát, a Mol Campust. A 120 méter magasságból csodálható kilátást és a szupergyors lifteket egyelőre még csak az éppen beköltöző dolgozók élvezhetik, de jövőre a külső vendégek számára is látogatható lesz Budapest új látványossága. Kívülről, belülről, alulról, felülről bejártuk az épületet, és képek formájában spoilerezünk egy keveset a kilátásról, illetve arról is, hogy milyen irodaterekben fognak dolgozni a Mol munkavállalói.
Már nem kell sokat várni a Mol 120 méter magas "mini felhőkarcolójának" átadásáig. Elkezdődött megnyitó, így a bejárást követően közzétesszük a fotókat és a legfotosabb információkat a toronyépületről, a Mol-munkavállalóinak új bázisáról.
Megváltozott a Mol székhelye - jelentette be a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett közleményben.
Hamarosan jöhet az átadás, majd a munkavállalók beköltözése, a Mol Campus ugyanis már 95%-os készültségnél tart. A Market Építő kivitelezésében épülő toronyról újabb információk kerültek ki a Market LinkedIn oldalára.
Szinte már mindjárt befejezik a Mol Campus építését, a székház már bőven több mint háromnegyede elkészült, jelenleg 82%-os készültségnél jár. A kivitelező Market Építő Zrt. új képeket töltött fel a LinkedIn oldalára az épület jelenlegi állapotáról.
Elérte legmagasabb pontját a Market kivitelezésében épülő Mol Campus, az épület legteteje 143 méter, amiből egészen 120 méterig feljutottunk a bokrétaünnepség keretein belül. Mutatjuk milyen a kilátás a toronyból.
A MOL Campus toronyépülete 2021. április végén a zárófödém betonozásával elérte a 120 méteres magasságot. Az alaplemez alsó síkjától a zárófödém tetejéig mérve 136 méter magas, összesen 33 emeletes létesítmény tartószerkezete 18 hónap alatt készült el. A BudaParton épülő székház generálkivitelezője a Market Építő Zrt., a szerkezetépítési munkákért leányvállalata, a Moratus Szerkezetépítő Kft. felel.
Mostanra elérte a 48%-os készültséget a Mol Campus. Az irodaház a Market Építő kivitelezésében valósul meg, az építkezésről pedig számos fotó készült. Íme.
Budapest, 2020. december 16. – Huszonöt évvel ezelőtt alakult meg a Market Építő Zrt., hazánk mára legnagyobb, piacvezető magasépítőipari vállalata.
Ugyan több mint 2 év van még addig (a hivatalos tervek szerint), hogy 2021-ben átadják Magyarország legmagasabb, 120 méteres épületét, a MOL Campus-t, a MOL új székházát, a tetején lévő "skydeck"-kel együtt, mi már ma megmutatjuk, hogy milyen kilátás vár majd az épület felső szintjein dolgozókra és a várhatóan nyilvános kilátópont látogatóira. Nézz le te is 120 méter magasból Budapestre!
2017 volt az első év a Mol 2030-ig szóló stratégiájának megvalósításában, és ahogyan a negyedik negyedéves eredményekből is kiderül, a társaság jó úton halad - fogalmazott Fasimon Sándor, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója a Portfoliónak. A stratégia által kijelölt legnagyobb feladatok Magyarországra jutnak, amelynek azonban minden beruházásért meg kell küzdenie; így volt ez a rendszerváltás óta legnagyobb Mol-beruházásnak számító poliolüzem esetében is, amikor Tiszaújváros kemény versenyben nyerte el a projektet. A társaság a szemléletmód-váltás eredményeként már a kiskereskedelmi hálózatokhoz is mérni kívánja magát; új autómegosztó szolgáltatása, a Limo fogadtatása olyan pozitív volt, amire még a Molnál sem számítottak; a székházépítés pedig az ütemtervnek megfelelően halad - mondta.
Eljárt az idő a Mol mostani, 1973-ben tervezett székháza felett; ez az egyik fő oka annak, hogy a Mol új székház építéséről döntött - mondta el Hernádi Zsolt a Figyelőnek adott interjúban. A társaság elnök-vezérigazgatója szerint "nagyon-nagyon hamar, pár év alatt egy ennél jóval nagyobb beruházás is megtérülne", miután kilencven százalékban a munkahatékonyság javulása befolyásolja a teljes keretet.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?