Az Indiához fűződő kapcsolatok hónapok óta tartó feszültségei után a Maldív-szigetek erőfeszítéseket tesz a kapcsolat helyreállítására. A jelek szerint turistákat csábítanának a nagy szomszédból, valamint elfogadják Újdelhi pénzügyi támogatását a szigetország gazdaságának megerősítésében - írta meg a japán Nikkei Asia.
Törökország TCK Kinaliada nevű hadihajója a Maldív-szigetek fővárosába, Maléba érkezik. A jármű felbukkanásának köze lehet egy nagyszabású fegyverüzlethez is – írja a Greek City Times.
Mohamed Muiz elnök politikai közössége, a Népi Nemzeti Kongresszus kormánypárt (PNC) jelentős fölénnyel megnyerte a Maldív-szigeteken vasárnap tartott parlamenti választásokat – jelentette a választási bizottság és a média.
Geopolitikai tétje is van a vasárnapi parlamenti választásoknak a hagyományosan India-barát Maldív-szigeteken, amelynek hivatalban lévő elnöke inkább Kínához közeledne.
A Nepálban végbement politikai átrendeződés, amely során a miniszterelnök egy Kína-barát vezetővel kötött szövetséget. Ez tovább mélyítheti a Kína és India közötti rivalizálást Dél-Ázsiában, mivel mindkét ország a régióban kívánja növelni befolyását - tudósított a Nikkei Asia.
Katonai segítségnyújtásról írt alá megállapodást a Maldív-szigetek Kínával - jelentették be maldív-szigeteki kormánytisztségviselők kedden. A közlemény nem sokkal azt követően érkezik, hogy Malé bejelentetése szerint májusban az indiai kontingens katonái elhagyják az országot.
Egy kínai kutatóhajó érkezett a Maldív-szigetek fővárosába, Male-be. Az eset újra felkeltette Újdelhi biztonsági aggodalmait, tekintettel arra, hogy a keleti nagyhatalom egyre aktívabb az Indiai-óceánon – számolt be a Reuters.
Maldív-szigetek követeli, hogy India március közepéig vonja ki csapatait a növekvő kínai kapcsolatok közepette – számolt be a Financial Times.
A világ két legnépesebb országa, India és Kína geopolitikai rivalizálása újabb országban okozott feszültséget: a világ egyik legnépszerűbb turistaparadicsomában, a Maldív-szigeteken a tavalyi elnökválasztáson egy Peking-barát jelölt győzött, aki öles léptekkel távolodna a földrajzilag jóval közelebb fekvő és tradicionálisan legszorosabb partner nagyhatalomtól, Indiától. Először még csak egy pár tucat fős indiai katonai kontingens hazaküldéséről volt szó, az indulatok az indiai kormányfő, Narendra Modi egy posztját követően szabadultak el, amelynek első látásra semmi köze nem volt a két ország konfliktusához. A két ország közötti feszültség egyre jobban eszkalálódik, miközben az új elnök, Mohamed Muizzu Kínába látogatott, ahol Hszi Csin-ping államfővel is találkozott.
A Maldív-szigetek egy apró szigetország az Indiai-óceánon, valamivel több mint félmillió lakossal. A közvélemény többnyire a homokos tengerpartról és a paradicsomi állapotokról ismeri az országot. A háttérben azonban a világ legnépeseb országai feszülnek egymásnak a politikai befolyásért – írja a South China Morning Post.
A Maldív-szigeteken szombaton tartottak választásokat, ahol a turistaparadicsom következő elnökéről dönthettek a választók. A világpolitikai szempontból jelentéktelennek tűnő szavazáson azonban összecsapott az indiai és a kínai geopolitikai akarat, ezért nagy figyelmet kapott. A South China Morning Post arról írt, hogy a voksolás Peking nagy győzelmét hozta.
Friss listát tett közzé egy amerikai oldal arról, hogy különféle szempontokat és költségeket figyelembe véve mennyibe kerül egy nap a világ 10 legdrágább nyaralóhelyén. Van köztük több európai helyszín is.
Benyújtotta lemondását parlamenti mandátumáról Jurij Arisztov, a Volodimir Zelenszkij elnök mögött álló, kormánytöbbséget alkotó Nép Szolgája párt képviselője, miután újságírók a Maldív-szigeteken látták július közepén egy ötcsillagos szállodában - hozta nyilvánosságra Ruszlan Sztefancsuk házelnök a Facebookon.
India egy aktív szolgálatot teljesítő, rakétahordozó hadihajót ajándékozott Vietnamnak, ami az első ilyen eset India 1947-es függetlensége óta. Az indiai haditengerészet közlése szerint a dél-ázsiai országban épített Kirpan nevű korvett szerdán hagyta el India keleti partvidékét.
Volt idő, amikor Nyugat-Európa volt az orosz turisták kedvenc desztinációja, de az EU által bevezetett beutazási szigorítások miatt az oroszok is kénytelenek voltak más úti célokat választani – számol be a hírről a CNBC.
Nincsenek könnyű helyzetben a turisztikai desztinációk az orosz-ukrán háború miatt, az oroszokat sújtó szankciók és légiközlekedési fennakadások miatt több üdülőhely is arról számolt be, hogy jelentős érvágást jelent nekik az orosz turisták eltűnése.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború aktualitásaival.
Továbbra is ömlenek a nyugati alkatrészek az orosz hadigépezetbe.
Angliában a vonatközlekedésben okozott fennakadásokat a vihar.
Komoly fejleményeket látunk.
Együtt sír, együtt nevet a kereskedő és a lakosság.
Tovább ömlik a pénz a fosszilis iparba.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.