Az új majomhimlő vírus (Mpox) első németországi esetét jelentették be. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) augusztusban már globális közegészségügyi vészhelyzetet hirdetett a halálos vírus terjedése miatt, miután a Kongói Demokratikus Köztársaságban kitört járvány átterjedt a szomszédos országokra.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jóváhagyta a Bavarian Nordic majomhimlő elleni vakcináját a 12-17 éves korosztály számára. A döntés jelentős lépés a betegség elleni küzdelemben, különösen mivel ezt a korcsoportot kiemelten veszélyeztetettnek tartják.
Afrikában eddig 32 ember halt bele a betegség okozta szövődményekbe, 25 haláleset a majomhimlő által leginkább sújtott Kongóban történt. Rusvai Miklós az InfoRádióban beszélt arról, hogy a fejlett világon is múlik, hogy világjárvánnyá dagad-e a fertőzés terjedése.
A Kongói Demokratikus Köztársaság csütörtökön megkapta az első mpox vakcinaszállítmányt, amely várhatóan segít megfékezni a járvány terjedését. Az ENSZ korábban globális közegészségügyi vészhelyzetet hirdetett a halálos betegség miatt.
A majomhimlő 2022-es hulláma után idén is vészhelyzetet hirdetett a WHO az Afrikából indult, egyes esetekben halálos kimenetelű kór ellen, bár rögtön igyekeztek leszögezni, hogy ez a betegség számos ponton különbözik a 2020-ban világjárvánnyá eszkalálódó koronavírustól. Az elmúlt hetekben a szervezet arra buzdította a világ országait, hogy minél előbb küldjenek segítséget, többek között oltóanyagot, a betegség által leginkább érintett afrikai országoknak. Az összehangolt segítségnyújtás különösen indokolt, mivel a rendelkezésre álló oltóanyag hiánya éppen azokon a területeken okoz komoly problémát, ahol a járvány a leginkább pusztít.
Ki ne emlékezne arra, hogy mekkora felfordulást okozott a tőzsdéken a Covid-járvány 4 évvel ezelőtt. A járvány terjedésével hatalmasat ralizott több gyógyszergyártó részvénye is, miután a befektetők már korán elkezdték árazni, hogy mely cégek lehetnek a védőoltás kifejlesztésének és globális értékesítésének nagy nyertesei. A napokban egyre többen aggódnak a majomhimlő gyors terjedése miatt, egyesek pedig már egy új, a Covidhoz hasonló világjárvány kitörésétől tartanak. Mutatunk egy részvényt, ami több elemző szerint is nagy növekedés előtt állhat, ha valóban súlyosbodik a majomhimlő terjedése.
Egyre többen aggódnak a majomhimlő (mpox) terjedése miatt, azonban kutatók úgy vélik, hogy nem lehet olyan súlyos globális hatása, mint amekkora a Covid-19-nek volt.
A nemzetközi közösség évtizedek óta tartó hanyagsága vezetett ahhoz, hogy Afrikában a majomhimlő új, a korábbiakhoz képest könnyebben terjedő variánsa ütötte fel a fejét olyan országokban, amelyeknek nagyon kevés erőforrásuk van arra, hogy megfékezzék a vírus terjedését - jelentette ki kedden Dimie Ogoina, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértője.
A Fülöp-szigeteken két új majomhimlő-vírusfertőzést azonosítottak, amelyek az enyhébb, 2-es kládba tartoznak. Az egészségügyi minisztérium hétfői közlése szerint ezzel háromra emelkedett az aktív esetek száma az országban - számolt be a Reuters.
A thaiföldi egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy az országban kimutatták a majomhimlő-vírus új, mutálódott törzsét. Ez az első ilyen eset Ázsiában - jelentette a Bloomberg.
Az ugandai egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy két újabb mpox-vírusfertőzést azonosítottak az országban, ezzel a négyre emelkedett a megbetegedések száma – írja a Reuters.
A majomhimlő (mpox) új vírusvariánsának elterjedését meg lehet fékezni – hangsúlyozta pénteken Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) csütörtökön bejelentette, hogy Elefántcsontparton először azonosítottak majomhimlő (mpox) klád 2 eseteket. Ez az első alkalom, hogy az afrikai országból ilyen típusú megbetegedéseket jelentettek a 2022-ben kezdődött, több országot érintő járvány során.
A német kormány mobil laboratóriumot küld a Kongói Demokratikus Köztársaságba, hogy segítsen a majomhimlővel (mpox) fertőzöttek azonosításában és a betegség terjedésének megfékezésében - jelentette be szerdán a német gazdasági együttműködési és fejlesztési Minisztérium.
A majomhimlő terjedése miatt nincs ok pánikra az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint annak ellenére sem, hogy a múlt héten Svédországból bejelentették az mpox néven is ismert betegség Klade Ib vírusváltozatának első megerősített felbukkanását Afrikán kívül.
Az Egészségügyi Világszervezet egyik vezetője kedden hangsúlyozta: a majomhimlő nem az új Covid, függetlenül attól, hogy az új vagy a régi törzsről beszélünk. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy kritikus próbatétel előtt állunk a járvány miatt.
Ezt a kérdést az élet minden területén érdekes vizsgálni.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Egyre keményebb helyzetben az Európai Unió.
Kínai munkakultúra és megfigyelő állam testközelből.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.