Az LVMH, a francia luxusipari óriás visszaszerezte vezető pozícióját Európa legnagyobb tőzsdei vállalataként, megelőzve a dán Novo Nordisk gyógyszergyártót. A luxusipar fellendülése és a gyógyszeripart érintő szabályozási aggályok állnak a háttérben - írta meg a Bloomberg.
Nagyot emelkedtek ma a luxusipari részvények Európában. A szektor részvényeinek árfolyamát az mozgatta meg, hogy a Richemont luxuskonszern friss jelentése szerint jelentős növekedést ért el az év végi időszakban, annak ellenére, hogy a kínai kereslet visszaesett - tudósított a CNBC.
A kínai fogyasztói bizalom gyengülése és annak hatása a luxusipari részvényekre, valamint a CME Group, mint vonzó befektetési lehetőség állnak a figyelem középpontjában a Sanlam Investments portfóliómenedzsere szerint. A szakember óvatosságra int a luxusmárkák részvényeivel kapcsolatban, míg a származtatott ügyletek piacán jó lehetőséget lát - közölte a Cnbc.
A hongkongi székhelyű DFS Group, az LVMH luxuskonszern leányvállalata bejelentette, hogy bezárja velencei üzletét, amely a történelmi Fondaco dei Tedeschi épületében működik. A döntés hátterében a vállalat globális átszervezése és a nehéz gazdasági helyzet áll, ami különösen érzékenyen érintette a velencei egységet - írja a Reuters.
A luxusipar idén lassulásnak indult, amire utoljára a 2008-as válság idején volt példa. A Bain & Company éves jelentése szerint a makrogazdasági bizonytalanság és a kínai gazdaság jelentős lassulása negatívan hat a fogyasztói kiadásokra - jelentette a Cnbc.
Jelentős növekedést ért el a harmadik negyedévben a világhírű Birkin táskák gyártója, a Hermes. Ezzel az eredménnyel a francia cég jócskán felülteljesít riválisaihoz képest, mivel az LVMH, illetve a Kering is komoly kihívásokkal néznek szembe a jelenlegi gazdasági helyzetben.
A világ legnagyobb luxuskonszernje, az LVMH a világjárvány óta először jelentett csökkenést negyedéves eladásaiban. A francia vállalat részvényei szerdán több mint 7 százalékkal estek, magukkal rántva a versenytársak, köztük a Kering és a Burberry papírjait is.
Bernard Arnault mindeddig a legtöbb pénzt vesztő milliárdos volt az évben 24 milliárd dolláros visszaeséssel, de most, hogy Kína zöld utat adott az ösztönző intézkedések fokozására, új életre kelt Európa leggazdagabb emberének vagyona – írja a Bloomberg.
A Tiffany & Co., az LVMH vezető ékszergyártója, jelentős változtatásokat tervez sanghaji jelenlétében. A vállalat a tervek szerint leskálázza több mint 12 000 négyzetméteres üzletét a kínai metropoliszban - közölte bennfentes forrásokra hivatkozva a Bloomberg.
Az elmúlt hetekben számos vezető luxusipari vállalat publikálta 2024 első félévi eredményeit, melyek vegyes képet mutatnak az ágazat teljesítményéről. Az iparág polarizálódik, egyes szereplők jelentős nyereséget könyvelhettek el, míg mások rosszabb félévet zártak – egyebek mellett erről beszélt a Portfolio Checklist keddi adásában Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezetője.
Bernard Arnault francia mágnás vagyona idén az összes többi milliárdosnál nagyobb mértékben zuhant, mivel a luxuscikkek iránti kereslet továbbra is csökken – írja a Bloomberg.
Nagy mínuszban vannak ma reggel a luxusrészvények és a francia tőzsde is, miután a világ legnagyobb luxuskonszernje, az LVMH lassuló bevételnövekedésről számolt be.
Frédéric Arnault-t, az LVMH vezérigazgatójának és elnökének, Európa leggazdagabb emberének, Bernard Arnault 29 éves fiát nevezték ki a Financière Agache ügyvezető igazgatójának, az egyik olyan holdingvállalatnak, amelyen keresztül az Arnault család irányítja a luxuscikkeket gyártó csoportot. Frédéric Arnault Nicolas Bazire-t váltja a pozícióban – írja a Financial Times.
Minden a fantasztikus hetesnek nevezett részvényekről (Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Nvidia, Meta Platforms, Tesla) szólt az elmúlt hónapokban, pedig van élet az amerikai részvénypiacon túl is. A Citi Európában nézett körül, és mutatott hét európai részvényt, amely sok szempontból nagyon hasonlít az amerikai behemótokra.
Az LVMH részvényei több mint 9 százalékot ugrottak a pénteki kereskedésben, miután a világ vezető luxusmárka-csoportja a vártnál nagyobb forgalomról számolt be gyorsjelentésében 2023-ra vonatkozóan, ennek apropóján az éves osztalékát is megemelte a vállalat.
Már meghallgatható a Hype, a Portfolio Checklist első luxusipari különkiadása, melyben Orbók Ilonával, a szektor szakértőjével dolgozzuk fel az iparág legfőbb aktualitásait.
Az élelmiszerárakról is beszélt a miniszter.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
Gyakorlati tapasztalatok és példák egy egész napon át.
Még egyes vezetők is kiakadtak a levél tartalmán.
Szaúd-Arábiában tartják meg a következő egyeztetést.
Szombaton vérátömlesztésre is szüksége volt Ferenc pápának.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.