A harmadik vecsési olajkút további 600 hordóval növeli a MOL magyarországi termelését - derült ki a Mol szerdai közleményéből
Tovább csökkennek itthon az üzemanyagárak - számolt be a holtankoljak.hu
Figyelmeztette a cseheket a Mol CR, hogy gondok lehetnek az üzemanyag szállításaival, miután december elején lejár a Csehországnak nyújtott európai uniós kivétel az orosz kőolajból készült termékek behozatalára.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Amíg az oroszellenes uniós szankciók érvényben maradnak, addig Magyarországnak és Szlovákiának meg kell kapnia az orosz vezetékes kőolajimport embargó alóli felmentést, különben a magyar kormány az egész oroszellenes szankciós csomagot megvétózza – rögzítette az orosz RIA Novosztyinak adott interjúban Szijjártó Péter.
Irán célba veszi az izraeli energia- és gázipari létesítményeket, amennyiben Izrael megtámadja – mondta pénteken Ali Fadavi, a Forradalmi Gárda parancsnokhelyettese.
Öt százalékos szárnyalással egyhavi csúcs körül zárt a két vezető kőolajfajta a csütörtöki tőzsdei kereskedésben az iráni-izraeli komoly feszültség miatt, és a vártnál jóval erősebb amerikai ISM szolgáltatói beszerzésimenedzser-index adat hatására. Az olajár ugrása és a forint jelentős gyengülése a dollárral szemben együtt olyan tényezők, amelyek igencsak megugraszthatják Magyarországon az üzemanyagárakat a benzinkutakon.
Miután a szlovák állami energiaszolgáltató már jelezte, hogy tárgyalásokat folytat az év végén lejáró orosz-ukrán gáztranzit megállapodás utáni idők energiaellátásának biztosítására, csütörtökön nagyon fontos üzenetet mondott ki Robert Fico. A szlovák miniszterelnök szavai azt jelentik, hogy északi szomszédunk mindent meg fog tenni azért, hogy 2025-től is folytatódjon az orosz, vagy egyéb eredetű földgáz, illetve kőolaj ukrajnai tranzitja. Ez azért is fontos, mert ahogy a Portfolio saját információi alapján megírta: még mindig Ukrajnán át vesz évi 1 milliárd köbméter orosz földgázt a magyar állami cég, és így kulcskérdés, hogy mi lesz az ottani tranzit sorsa. A régiós gázellátás kérdései és a gázár kilátások is szóba kerülnek a Portfolio jövő heti Energy Investment Forum konferenciáján, amelyre még nem késő regisztrálni itt.
A szaúdi olajminiszter figyelmeztetést adott ki az OPEC+ tagországainak a kitermelési kvóták betartásának fontosságáról. A Wall Street Journal jelentése szerint a miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy az olajárak akár 50 dollárra is zuhanhatnak hordónként, ha a tagok nem tartják magukat az elfogadott kitermelési korlátokhoz.
Fehéroroszországban nemrég zárult le a Paks II. projekthez hasonló technológiájú erőmű építése, így a korábban ott dolgozó mérnökök folyamatosan kerülnek át Paksra – jelezte csütörtök este Szijjártó Péter.
Az emelkedő világpiaci árak és a gyengébb rubel miatt harmadával nőtt az orosz olaj- és gázipari vállalatok bevétele az év első felében – derült ki a FinExpertiza könyvvizsgáló és tanácsadó cégek hálózata által készített tanulmányból. Emellett az is lényeges, hogy az feldolgozóipari ágazatok is nagy forgalomnövekedést értek el az erősödő belföldi keresletnek köszönhetően.
Idén már 5,2 milliárd köbméter gáz áramlott Magyarországra Szerbia felől, csaknem annyi, mint tavaly egész évben, és "Magyarország az elkövetkező időszakban a jelenleginél is nagyobb szerepet szán a Török Áramlat vezetéknek a földgázellátása tekintetében" – jelezte egy szerdai budapesti sajtótájékoztatón Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter. A magyar ellátásbiztonságról, régiós kilátásokról részletesen beszél a Portfolio október 10-i Energy Investment Forum konferenciáján Marosvári Csaba, a tárca energiaellátás biztonságáért felelős helyettes államtitkára. Részletek és regisztráció itt.
Soha nem fordult még elő a Brent piacán, hogy a befektetők árcsökkenésre játszó pozícióinak darabszáma (164 ezer kontraktus) meghaladta az áremelkedésre játszókét (151 ezer kontraktus), de a múlt héten ez is megtörtént – derült ki az ICE péntek éjjel közzétett adataiból.
Az Ukrajnán át érkező orosz olajszállítmányok a Mol által bejelentett új szerződések ellenére is kockázatosak - hangsúlyozta az InfoRádióban az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője, Pletser Tamás, aki azt is hangsúlyozta, hogy az ismert geopolitikai kockázatok és a különadók növelése miatt minősítették le a Mol részvényeit.
A Mol új megállapodást kötött az orosz olaj folyamatos szállításáról Fehéroroszországon és Ukrajnán keresztül a Barátság vezetéken. A Reuters forrásai szerint azonban a korábbi gyakorlattal ellentétben a Mol fogja viselni az összes költséget, amely a fehérorosz-ukrán határtól a finomítóiba történő szállításhoz szükséges.
A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója, Hernádi Zsolt optimista hangvételű nyilatkozatot adott az Indexnek a közelmúltban felmerült kőolajszállítási nehézségek megoldásával kapcsolatban. A vállalatvezető kiemelte, hogy sikerült megállapodni az Oroszországból történő kőolajszállítás folytonosságáról a Barátság vezetéken keresztül, és hangsúlyozta, hogy az egész régiót nehéz helyzetbe hozná, ha leállna az orosz kőolajszállítás- tudósított az Index.
A belföldi kőolaj- és földgáz kitermelés fokozása, az importkitettségek mérséklése érdekében öt év után ismét meghirdetett kutatási és kitermelési koncessziókat az Energiaügyi Minisztérium. Jövő tavasztól nyolc térségben, a Balaton közelében és az Alföld több térségében összesen 7700 négyzetkilométeren indulhatnak meg a kutatások, a feltárás, majd a kitermelés, amely az ország teljes területének 8%-át jelenti; és a 20 évre szóló koncessziók akár tíz évvel meg is hosszabbíthatók. A hazai szénhidrogén kitermelés helyzetéről és kilátásairól, az importkitettségről is szó lesz a Portfolio október 10-i Energy Investment Forum konferencián, amelyről további részletek itt érhetők el.
Jelentős kedvezmények jönnek.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Három év alatt háromszor csökkentették a bíborosok fizetését.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?