Szerdán egy olyan törvényjavaslatot regisztráltak az ukrán parlament honlapján, amely arra irányul, hogy hadiállapot idején Ukrajna zárja le az Oroszországból induló földgáz- és kőolajszállítási útvonalakat. Erre reagálva Facebook-posztjában Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter leszögezte: akár a földgáz-, akár a kőolajszállítási útvonalak lezárása elfogadhatatlan és ellentétes az EU-integrációhoz kapcsolódó elvárásokkal.
A francia infláció a vártnál kisebb mértékben emelkedett decemberben, derül ki az INSEE statisztikai hivatal előzetes adataiból. Az euróövezet más országaival összehasonlítható harmonizált mutató 1,8 százalékra nőtt az előző havi 1,7 százalékról, ami elmaradt az elemzők által várt 1,9 százalékos emelkedéstől.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tájékoztatása szerint újraindult a kőolaj szállítása Magyarország felé a Barátság kőolajvezetéken.
Csütörtök óta szünetel az orosz és kazah olaj áramlása Magyarországra, Szlovákiába, Csehországba és Németországba a Barátság-vezetéken keresztül. A leállás oka egy orosz szivattyúállomás műszaki problémája - közölték az ügyet ismerő források a Reutersnek.
A ma elfogadott 15. oroszellenes uniós szankciós csomag meghosszabbította annak a jogi lehetőségét, hogy a Mol szlovákiai finomítója exportálni tudja az orosz eredetű kőolajból származó termékeket Csehországba – jelentette be a mai külügyi tanácsülés utáni sajtótájékoztatón Szijjártó Péter.
Újabb stratégiai mérföldkövet jelölt ki Magyarország és Törökország a két ország kapcsolatában – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Ankarában.
Egy új megállapodás értelmében az orosz állami olajvállalat, a Rosznyeft közel napi 500 000 hordó nyersolajat fog szállítani az indiai magán-olajfinomítónak, a Reliance-nek a két ország közötti eddigi legnagyobb energetikai üzletben – közölte a Reutersszel három, az üzletet ismerő forrás.
Szaúd-Arábia jelentősen csökkenti az olaj árát ázsiai vevői számára, miközben az OPEC+ továbbra is halogatja a kitermelés fokozásáról szóló döntését. Az árkorrekció a gyenge keresleti kilátásokat tükrözi, különösen Kínában – írja a Bloomberg.
Újraindultak pénteken az orosz nyersolajszállítások Csehországba a Barátság-kőolajvezetéken. A Reuters információi szerint a leállást valószínűleg egy fizetési nehézség okozta, ami az orosz olajkitermelő Rosneft és az ukránok között jelentkezett.
Az olajipari óriás Shell és a norvég Equinor bejelentette, hogy egyesítik brit tengeri olaj- és gázipari eszközöket egy közös tulajdonú energetikai vállalat létrehozása érdekében. A tervek szerint az új cég az Egyesült Királyság legnagyobb független északi-tengeri termelőjévé válhat, napi 140 ezer hordó kőolaj-egyenértéket kitermelve 2025-ben - tudósított a Cnbc.
Megszűnt a kőolaj áramlása Csehországban a Barátság-kőolajvezetéken keresztül, amit az érintett olajfinomítót üzemeltető vállalat már jelzett a kormány felé is. Az eset egyelőre nem okoz ellátási problémát, de szükség esetén az állami olajtartalékok is rendelkezése állnak - közölte iDNES.cz.
A lengyel Pern szolgáltató vasárnap bejelentette, leállították az olajszállítást a Barátság (Druzsba) kőolajvezetéken, miután szivárgást észleltek – írja a The Kyiv Independent.
Matúš Šutaj Eštok szlovák belügyminiszter a szlovák közmédia műsorában azt mondta, terrortámadás előkészületeire utaló jeleket talált a szlovák hírszerzés a Barátság (Druzsba) kőolajvezeték ellen – írja az Új Szó.
Csehország a jövő év közepétől teljesen leállítja az Oroszország felől érkező kőolaj-importot. A döntést az alapozta meg, hogy célegyenesbe került annak a szállítóvezetéknek a fejlesztése, amely pótolni tudja a keletről kieső mennyiséget.
Az orosz finomítóipar súlyos válsággal néz szembe, amely már több üzem működését is veszélyezteti. Legalább három finomító kényszerült leállásra vagy kapacitáscsökkentésre az utóbbi időben a jelentős veszteségek miatt. A problémák hátterében az exportkorlátozások, az emelkedő nyersolajárak és a magas hitelköltségek állnak.
A magyar biztonság szempontjából Szerbia a legfontosabb ország, ezért újabb magyar-szerb beruházásokat határoztak el a kőolajszállítás, a gázszállítás, a villamosvezeték-építés, a földgázkereskedelem és a földgáztárolás kérdésében, valamint megállapodtak a Röszke-Horgos hatérátkelőhely modernizálásáról is - közölte Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Budapesten, a magyar-szerb stratégiai együttműködési tanács ülése után.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Egy friss felmérés szerint a lakosság egyötöde elmenne, ha megnyitnák a határokat.
Jól bírják a feltörekvő devizák az első Trump-döntéseket.
Applikációval fog majd működni.
Nem ez a jelölt első botránya.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.