Az Európai Bizottság csütörtökön közzétett egy áttekintést az állami támogatási intézkedések alkalmazásáról az ideiglenes válság- és átállási keret (TCTF) keretében. A jelentés szerint a tagállamok aktívan éltek a lehetőséggel, de a jóváhagyott forrásoknak csak egy részét használták fel eddig. GDP-arányos Magyarország folyósította a legtöbb támogatást a vállalatoknak és a háztartásoknak.
Howard Lutnick kereskedelmi miniszter szerda este a Fox News műsorában kijelentette, hogy Donald Trump célja az Egyesült Államok adóhivatalának (IRS) teljes eltörlése. A bejelentés egybeesik azzal a híradással, hogy az IRS hamarosan több ezer alkalmazottat bocsáthat el. Trump korábban már felvetette egy „Külső Bevételi Szolgálat” létrehozását, amely a vámokból és külföldi bevételekből finanszírozná az államot, ezzel megszüntetve a szövetségi jövedelemadót.
Díjmentes marad a szálláshely-minősítés: a Nemzetgazdasági Minisztérium elfogadva a turisztikai szervezetek és vállalkozások véleményét, visszavonja a szálláshely-minősítésről szóló jogszabálytervezetet - jelentette be a minisztérium.
A Trump-adminisztráció arra utasította a Pentagont, hogy dolgozzon ki egy átfogó költségcsökkentési tervet, amely jelentős változásokat hozhat az amerikai védelmi kiadásokban - írja a Washington Post.
Az Európai Unió fontolgatja, hogy 93 milliárd eurónyi fel nem használt Covid-helyreállítási alapot irányítson át a védelmi szektorba, miután az USA figyelmeztette, hogy visszavonhatja biztonsági támogatását a kontinensről - közölte a Financial Times.
A közelgő német választások befektetői szempontból egyszerre nagyon izgalmas és rémesen unalmas eseménynek ígérkezik. Az oximoron oka, hogy maga a választás úgy tűnik, a papírformát fogja hozni, az viszont nagyon izgalmas, és a magyar gazdasági növekedés szempontjából is fontos, hogy az új kormány milyen reformokat és milyen gyorsan képes megvalósítani.
A republikánusok felé hajló Fox News műsorvezetője, Sean Hannity interjút készített Donald Trump amerikai elnökkel és Elon Musk milliárdossal, ami kedden került adásba. A beszélgetés során a két politikai szövetséges védelmébe vette a szövetségi kormányzat átalakítását célzó lépéseiket, de rengeteg más téma is szóba került - jelentette a Hill.
A lett kormány arról döntött, hogy jelentősen növeli az ország védelmi kiadásait, 2027-től a hazai össztermék (GDP) 5 százalékát fordítja erre a célra.
A Covid-járvány időszakát idéző, 2023. évi 10 százalékos forgalomcsökkenés után 2024-ben 2,8 százalékkal, 5,55 millió hektoliterre nőtt az öt legnagyobb magyar sörgyártó belföldi forgalma - közölte Kántor Sándor, a Magyar Sörgyártók Szövetségének igazgatója. Ezzel a bővülés dinamikája visszatért a 2021-ben és 2022-ben mért 3 százalék körüli mértékhez.
Donald Trump elnöknek nagy tervei vannak, azonban az USA rossz költségvetési helyzete megköti a kezét. Szerencsére Trump pénzügyminiszterét sem ejtették a fejére, és már azt spekulálja a piac, hogy egy soha nem látott pénzügyi trükkel adhat muníciót az USA 47. elnökének a tervei megvalósítására. A központban az arany áll, de a kötvény és a részvénypiacok sem maradnának érintetlenül.
Az Egyesült Államokban újabb akadályba ütközött a Biden-kormányzat diákhitel-mentesítési programja. Egy fellebbviteli bíróság kedden megakadályozta a SAVE (Saving on a Valuable Education) néven ismert terv végrehajtását, ami várhatóan milliók számára jelent majd magasabb havi törlesztőrészleteket - írta a Cnbc.
Az Európai Unió Tanácsa jóváhagyta Magyarország középtávú költségvetési tervét és meghatározta az ország számára követendő kiadási pályát. Emellett ajánlást fogadott el a túlzott deficit 2026-ig történő megszüntetésére. Az intézkedések az EU új gazdasági kormányzási szabályainak végrehajtásával is összefüggésben állnak - jelentette az Európai Unió Tanácsa.
Franciaország továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe költségvetési helyzetének stabilizálásában, Eric Lombard gazdasági miniszter pedig a 2026-os büdzsé összeállítását különösen megterhelő feladatként jellemezte. A legnagyobb vita azonban a tervezett nyugdíjreformról lesz, ami boríthatja az országot.
A YouGov brit közvéleménykutató csoport hétfőn ismertetett legfrissebb felmérése szerint a britek többsége nem szeretne több adót fizetni a védelmi kiadások növelése érdekében.
Az EU-tagállamok fiskális helyzete jelentős eltéréseket mutat, különösen az államadósság, a költségvetési egyenleg és a bankrendszer hazai államadósság-kitettsége („home bias”) tekintetében. Míg korábban az Európai Unió kifejezetten pártolta, hogy a tagállamok a hazai szereplőkre támaszkodjanak inkább az adósságfinanszírozásban, most egy friss bizottsági elemzésben árnyalták már álláspontjukat. Arra jutottak, hogy a magas belföldi kitettség (különösen ha a bankrendszer felé áll fenn) növeli a pénzügyi stabilitási kockázatokat, különösen egy esetleges fiskális vagy gazdasági sokk esetén a túlságosan nagy egymásrautaltság miatt, amire a Bizottság erősebb diverzifikálást ajánl a finanszírozásban.
A NATO-tagállamoknak jelentősen növelniük kell védelmi kiadásaikat a jelenlegi GDP-arányos 2 százalékról: Mark Rutte NATO-főtitkár szerint a GDP 3 százalékánál is többet kellene erre a célra fordítani. Az új célkitűzésről a NATO-vezetők júniusi hágai csúcstalálkozóján döntenek majd. A kiadások növelése mellett új képességi célokat is meghatároznak, amelyek kijelölik a plusz források felhasználási irányait - írta meg a Politico.
Önállósította magát és átírta a játékszabályokat.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
De van egy fontos kitétel.
Ejtették a Coinbase elleni pert.
A magyar érintettek határozottan cáfolták az értesülést, az OTP-t is beleértve.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?