Görögország azt tervezi, hogy 2024 áprilisától csoportonként akár 5000 euróért exkluzív idegenvezetést kínál az Akropoliszban a szokásos nyitvatartási időn kívül - tudósított a Bloomberg.
A december a kultúra és művészetek ünnepe is, a hideg téli napokon a múzeumok és kiállítótermek színt varázsolhatnak a mindennapjainkba. A műtárgy.com cikkében összegyűjtött néhány kiemelkedő hazai tárlatot.
A járvány előtti szintre emelkedett Kínában a belföldi turizmus az aranyhét ünnepén, a külföldi utazások viszont még nem tértek vissza teljesen – számol be a hírről a CNBC.
A kulturális és kreatív iparágakat a gazdaság egyik legperspektivikusabb ágazataként ismerik el világszerte, ezek nagy potenciállal rendelkeznek, hozzájárulnak a helyi és regionális jóléthez, illetve munkahelyeket teremtenek. A 21. század első évtizedében a kulturális és kreatív ipar (CCI) a gazdaság jelentős részévé vált. Cikkünk a kulturális és kreatív gazdaság helyzetét vizsgálja a Szigetközben. Célunk a szűken értelmezett kulturális és kreatív ipar erejének és a benne rejlő, eddig még feltáratlan potenciáloknak a feltárása komplex módon a vizsgált 35 településen a 2015-2020 időszakban. A tanulmány a szigetközi kistáj kulturális és kreatív iparának problémái és hiányosságai mellett a fejlesztési lehetőségekre is rávilágít.
Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke munkaebéden találkozott David Pressmannal, az Egyesült Államok rendkívüli és meghatalmazott magyarországi nagykövetével - tájékoztatta a jegybank kedden az MTI-t.
A Fővárosi Közgyűlés előtt van egy előterjesztés, amely a budapestiek egyik ötletét valósíthatja meg a közösségi költségvetés kerete terhére. Ha megszavazzák, akkor az nagy segítség lehet sok egyedül élő nyugdíjasnak.
A pozitív élményszerzés fontossága számos területen válik egyre hangsúlyosabbá, lassan már az élményalapú munkahely fogalma sem tűnik teljesen idegen kifejezésnek. Magonyi Andreas Zsolt kommunikációs és gazdaságpszichológiai szakemberrel, az „Üzlet, kultúra és tudomány” társaság egyik alapítójával beszélgettünk a kulturális értékteremtésről és a művészeti élmények multifunkciós hatásairól.
Egy hét múlva, október 7-én kezdődik a HVCA-Portfolio Investment Conference 2022, amely a közép-és kelet európai kockázati tőke, magántőke befektetési szektorok egyik legjelentősebb regionális fóruma. A Portfolio a rendezvény meghívott előadóját, Fischer Ivánt, a Budapesti Fesztiválzenekar zeneigazgatóját kérdezte a zenekar sikereiről, a folyamatos megújulásról, a hazai kultúrafinanszírozásról és a magánszektor szerepvállalásáról.
A Ludwig Múzeumban szeptember 16-án nyílt „Nem vagyok robot. A szingularitás határán” című kiállítás az ember és technológia, a humán- és mesterséges intelligencia közötti viszony rohamos változását, és a teljesen új, az emberiség létét meghatározó új dimenziókat mutatja be nemzetközi és magyar műalkotásokon keresztül. Legfőbb állítása, hogy a 21. századot meghatározó digitalizációs fejlődés észrevétlenül is egyre közelebb ér, egyre mélyebben kúszik be az emberek leghétköznapibb tevékenységeibe, és hamarosan eljöhet az a pont, amikor a technológia irányítása kikerül az ember kezei közül. Az emberiség a szingulartiásnak nevezett határállapot szélén bolyong, csak nüánszok választhatják el a disztópikus összeomlást az utópisztikus jövőképtől. A döntés felelőssége az ember kezében van, a kérdés csak az, hogy mit kezd a merőben új lehetőségekkel?
Tizenöt évvel ezelőtt ki gondolta volna, hogy az egész nyugati világ legnagyobb kulturális beruházása itt zajlik a Városligetben, alig győzzük majd az átadókat és sorban bezsebeljük a nemzetközi elismeréséket - mondta Orbán Viktor miniszterelnök az új Néprajzi Múzeum átadásán.
Az UNESCO szerint az ukrajnai orosz katonai invázió kezdete óta legalább 53 ukrán kulturális helyszínben tett kárt a háború.
A térségre vonatkozó környezetvédelmi intézkedéseket vésték fel arra a több mint 300 éves kőtáblára, amelyet kínai régészek tártak fel az észak-kínai Hopej tartományban.
A kormány béremelést és elismerést ígér a kulturális ágazatban, a szakszervezet azonban megdöbbenésének és felháborodásának adott hangot a közalkalmazotti jogviszony elvétele miatt, egyeztetést szeretne.
Hétfőtől nyújthatják be pályázatukat azok a magyarországi városok, amelyek el szeretnék nyerni az Európa Kulturális Fővárosa 2023 címet. A címet viselő városnak az EU 1,5 millió eurós hozzájárulást ítél meg. A pályázat benyújtási határideje 2017. december 20.
Karácsony és Szilveszter között gyakrabban jut időnk egy kis kulturális kikapcsolódásra. Erre a múzeumok és a kiállítóhelyek is nagyszabású kiállításokkal és kapcsolódó programokkal készülnek. Lássuk mit érdemes megnézni: a műtárgy.com karácsonyi kiállítás ajánlójának 2-ik része következik.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A Gazprom pénzügyeit intéző Gazprombankot érintik az intézkedések.
Vita zajlik a kamatcsökkentés mértékéről.
Szűkíthetik a kínálatot Franciaországban.
Trumppal is együtt akarnak működni.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?