Donald Trump megkezdte elnöki ciklusát, ettől nem teljesen függetlenül nagy változás jöhet az ukrajnai háború menetében, többek között ezek az események is hatnak a különböző csatornákon keresztül (vámok, globalizáció, infláció, gazdasági növekedés, befektetők kockázati éhsége stb.) a befektetésekre. Szakértőinkkel a hazai részvényekben, a lakóingatlanokban, a műtárgyakban és a kriptoeszközökben rejlő potenciálról beszélgetünk, kiderül, érdemes-e most befektetési céllal lakást, kortárs festményt vagy dogecoint venni.
A kriptoeszközök robbanásszerű fejlődése a banki kockázatokat is növeli, ha az adott hitelintézeteknek vannak kitettségei e piacon. Az EU a változásokra a banki tőkekövetelményekről szóló (CRR 3) rendelet módosításával reagált, ami tőkekövetelményt ír elő a különböző típusú kriptoeszköz-kitettségekre, rendelkezik a kockázatkezelésről, a felügyeleti adatszolgáltatásról és a nyilvánosságra hozatalról is. Miközben további szabályozási lépések is várhatók, a jó hír az, hogy egyelőre nincs pénzügyi stabilitási kockázat a bankszektorban a kriptók forradalma miatt.
Mi a jobb választás, a PMÁP, a FixMÁP vagy a BMÁP? Vagy jön még jobb ajánlat, és érdemes kivárni? Melyik befektetési alap lesz idén a nyerő? Érdemes még felszállni a kriptovonatra? Budapesten vagy vidéken érdemes befektetési céllal ingatlant venni? Festményt vagy szobrot vegyek a műtárgypiacon? Ha hasonló kérdések foglalkoztatnak, akkor gyere el interaktív befektetési eseményünkre, a Portfolio Investment Day 2025-re, ahol te is felteheted a kérdéseidet az ország legjobb szakértőinek. A panelbeszélgetésekben lehetőséget nyújtunk arra, hogy a közönség is kérdezzen, regisztrálj, és hozd magaddal a kérdéseidet!
Donald Trump a kriptoeszközök ellenségéből a kriptók nagy barátjává képezte át magát, a választási kampányban számtalan ígérete is volt arra, hogy hogyan marad az Egyesült Államok ezen a területen is a világ vezető hatalma. Az azért látszik, hogy nem ez a legfontosabb terület, amivel megválasztása óta foglalkozik az új elnök, Kanada, Mexikó és Kína megregulázása vagy a Grönlandra való rátenyerelés előrébb van a sorban, de azért a kriptóknál is van haladás. Mutatjuk, hogy mit ért el a Trump kormányzat az elmúlt hetekben, azon túl, hogy most már az elnöknek és a feleségének is van saját mémcoinja.
Donald Trump néhány éve még átverésnek tartotta a kriptoeszközöket, most pedig elindult a saját coinja, a TRUMP, aminek a piaci értéke bő egy nap alatt akkorára nőtt, mint az OTP értéke.
Még nincs vége a hónapnak, de az eddigi számok alapján korábban soha nem látott tőke áramolhat idén novemberben az amerikai bitcoin ETF-ekbe, írja a Bloomberg.
A héten 100 ezer dollár közelébe emelkedett a bitcoin árfolyama, a nagy ralinak abban a fázisában vagyunk, amikor mernek nagyokat mondani a szakértők, most egy 500 ezer dolláros célár érkezett.
A bitcoin árfolyama újabb mérföldkőhöz közelít, miután megközelítette a 90 000 dolláros szintet. A legnagyobb piaci értékű kriptoeszköz egy nappal korábban napokkal ezelőtt lépte át a 80 000 dolláros határt, és a szakértők szerint további emelkedés várható.
Egy héttel ezelőtt, jelentős rali után majdnem történelmi csúcsot döntött a bitcoin, azóta viszont nagyot korrigált az árfolyam, így ismét fontos technikai szinten van a jegyzés.
Az HBO új dokumentumfilmje Peter Todd kanadai fejlesztőt azonosítja Satoshi Nakamotóként, a bitcoin kriptovaluta álnéven ismert alapítójaként. A film készítője, Cullen Hoback régi és új nyomok alapján jutott erre a következtetésre, majd szembesítette Toddot és Adam Backet, a Blockstream alapítóját - aki szintén a fő gyanúsítottak között szerepel - a bizonyítékokkal - írta a Politico.
Ázsia a világ népességének 60%-át teszi ki, idén Ázsia a globális GDP-növekedés 60%-át adja, és az előrejelzések szerint 2030-ra Ázsia a globális GDP 60%-át fogja adni, eközben az ázsiai részvények alulreprezentáltak a befektetők portfólióiban, pedig potenciál van bennük bőven. Főként ezek, a kínai, indiai, dél-koreai, tajvani befektetési lehetőségek álltak a Fidelity tőkepiaci eseményének fókuszában, ahol az iparvállalatokról és a kriptoeszközökről is beszéltek a Fidelity szakemberei. Az esemény házigazdája Al-Hilal István, a Fidelity Közép- és Kelet-Európa értékesítési vezetője volt.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A Revolut saját stablecoint hozhat létre, ennek az előkészítése már előrehaladott állapotban van, írja a tervet ismerő személyekre hivatkozva a Coindesk.
Két érdekes írás jött velem szembe a nyáron azzal kapcsolatban, hogy a bitcoin menekülőeszköz-e vagy sem. A kérdés azért aktuális, mert július végén is volt egy korrekció a piacokon, amikor újra meggyőződhettünk arról, mennyire stabilan mozog piaci turbulenciák közben a kriptoeszközök árfolyama. 2018 óta gyakorlatilag két évente van egy nagy esés a tőzsdéken (idén még inkább csak minipánik volt), megnéztük, hogy mik a tapasztalatok, jó ötlet-e esésben kripoeszközökben ülni.
Az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC) hétfőn beperelte a NovaTech kriptocéget és annak házas társalapítóit, Cynthia és Eddy Petiont. A vád szerint a cég csalárd módon több mint 650 millió dollárt gyűjtött világszerte több mint 200 000 befektetőtől, olyan ígéretekkel, amelyek nem jöttek össze - írja a Reuters.
Donald Trump azt mondta, hogy kirúgja az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet elnökét, és kripto-barát vezetőket választ, ha megnyeri a novemberi elnökválasztást, írja a Bloomberg.
Egyhavi csúcsra tépték 67 ezer dollár felett a péntek esti kereskedésben a bitcoint azután, hogy a CrowdStrike informatikai frissítése globális káoszt okozott, és ez erősítette a bizalmat a decentralizált rendszerek, illetve a kripto eszközök iránt.
Három étvizeddel a konfliktus után még 93 ezer ember él aknamentesítetlen területen.
Kínában a fogyasztók hónapról-hónapra alacsonyabb árakkal találkozhatnak, mivel az ország nem tudja külföldön eladni termékeit.
Folytatódik a vámháború.
Harmadszor meglepetés idén a havi inflációs szint, most pozitív irányba.
Hosszú ideje nem látott összeomlás történik a tőkepiacokon.