Mozgalmas napokat élünk a tőzsdéken, a rendkívül fejlett és alacsony költségű kínai mesterséges intelligencia, a DeepSeek alaposan megbolygatta az AI-sztorit, amire meredek esés volt a reakció a vezető amerikai chipgyártó vállalatok részvényeitől. Az eladási hullám a kriptodevizákat sem kímélte, az Nvidiával párhuzamosan a bitcoin is lefordult - azonban a chipgyártóval szemben a kriptók gyorsan felpattantak, és ismét optimista a befektetői hangulat. Olyannyira, hogy a második legnagyobb kriptoeszköz, az ethereum árfolyama kikerült a hónapok óta tartó csökkenő trendből, a mostani szintről pedig akár egy komoly emelkedés is indulhat.
A romló nemzetközi légkör ellenére jó hangulatban zajlott a kereskedés a magyar tőzsdén, ráadásul új történelmi csúcsra is került a BUX - a hazai blue chipek közül az OTP árfolyama is soha nem látott magasságba került. Ami a nemzetközi piacokat illeti, ma érkeztek a hét legfontosabb adatai: az amerikai részvényindexek nagyot is estek, miután a munkaerőpiaci adat a magasba repítette az amerikai hozamokat, a friss adatok tükrében ugyanis megnőtt a valószínűsége, hogy a Federal Reserve visszavesz a kamatcsökkentésekből.
Az év eleji felpattanás nem tartott sokáig a bitcoinnál, az elmúlt napokban jelentős nyomás alá került az árfolyam, ráadásul az esés következtében egy nagyon fontos szinthez érkezett el a jegyzés, amit ha áttör a bitcoin, akkor akár egy nagyobb zuhanás előtt is megnyílhat a tér. Éppen ezért megnéztük, hogy meddig eshet még az árfolyam, és azt is, hogy milyen fontos szintekre érdemes most figyelnie a befektetőknek.
Tegnap előbb még történelmi csúcsot ért el, ezt követően azonban lefordult a bitcoin árfolyama szerdán. Az esésben ráadásul a többi kisebb kriptoeszköz is követte a bitcoint.
Többször is új történelmi csúcsot döntött a bitcoin az elmúlt napokban, a legnépszerűbb kriptoeszköz árfolyama már a 107 000 dollárt is átlépte, egyelőre pedig nem úgy tűnik, hogy egyhamar alábbhagyna a befektetők lelkesedése. A bitcoin árnyékában azonban van egy olyan befektetés, amelyről viszonylag kevés szó esik, most azonban nagy izgalmakat ígér. Nézzük is meg miről van szó!
Újabb nap, újabb történelmi csúcs a bitcoinnál, a 100 ezer dolláros álomhatár átlépését követően nagyon úgy tűnik, hogy nincs megállás a legfontosabb kriptoeszköz ralijában. Az ilyen mámoros eufóriában sok befektető felcsatolja a szemellenzőt és csak előre tekint, várja az újabb és újabb csúcsokat és a még őrültebb ralikat – pont ilyenkor, pont a dübörgő bikapiac tetőfokán szokott azonban elérkezni a fordulat és a hatalmas zuhanás a bitcoinnál, ami aztán vagy egy életre elveszi a kezdő tréderek kedvét az egész sztoritól, vagy legalábbis évekig kényszerül arra az egyszeri befektető, hogy durván mínuszos pozícióban ücsörögjön. Elemzésünkben egy olyan mutatóval foglalkozunk, ami már most figyelmeztet az érkező korrekcióra, ráadásul egy fontos tanulságot is kínál azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes tenni, amikor elindul a lavina a bitcoinnál.
Vörös betűkkel véshetik a naptáraikba a szerdát a bitcoin-hívők, tegnap késő este ugyanis sikerült a bitcoinnak átlépnie a 100 ezer dolláros álomhatárt, ezzel 2 ezermilliárd dollár fölé nőtt a legfontosabb kriptoeszköz piaci kapitalizációja, immár nagyobb az értéke, mint a világ legnagyobb olajcégének, vagy akár a teljes ezüstpiacnak. Ahogy az ilyenkor gyakran (de nem mindig!) lenni szokott, a bitcoin szárnyalását a kisebb kapitalizációjú kriptók is követik, és az egyik legfontosabb eszköznél már be is indult az emelkedés, aminek köszönhetően olyan szintre került az árfolyam, ami nagyon izgalmas lehetőséget nyújthat a következő napokban.
Jó hete volt a kriptopiacnak, kiderült ugyanis, hogy Donald Trump elnöksége alatt a tőzsdefelügyelet és az árutőzsdei kereskedelmi bizottság élére is kriptobarát vezető kerülhet. A befektetők azonnal reagáltak, nagyot emelkedett a bitcoin árfolyama, ezzel párhuzamosan a kisebb kapitalizációjú kriptodevizák is meglódultak, sőt: van egy fontos kriptoeszköz, ami jóval nagyobbat ment a bitcoinnál, és ezzel egy nagyon izgalmas szintre ért el az árfolyam, ahonnan akár nagyon meredek rali is indulhat.
Gőzerővel dübörög a kriptopiaci rali, napról-napra dönti az új történelmi csúcsokat a bitcoin, karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár. Eközben rákapcsoltak a kisebb méretű kriptodevizák is, ráadául van egy olyan kriptó, aminek az árfolyama jellemzően néhány napos csúszással, de le szokta követni a bitcoin emelkedését. Ráadásul most kulcsfontosságú szintre is került ennek a coinnak az árfolyama, amin ha sikerül túllendülni, akkor akár még nagyobb rali is kibontakozhat.
Donald Trump lett Amerika elnöke, a választást követően nagyot ment a tőzsdéken a Trump-trade: új csúcsra szárnyaltak az amerikai részvényindexek, erőre kapott a dollár, bezuhant az arany, és ami talán a legizgalmasabb: brutális rali indult a kriptodevizáknál, élen a bitcoinnal. Ebben a turbulens időszakban szólalt meg a 2008-as gazdasági válságot sikeresen előre jelző Robert Kiyosaki, aki régóta nagyon hangos bitcoin-fanatikus.
Dübörög a kriptopiac Donald Trump múlt szerdai győzelme óta: a bitcoin árfolyama lényegében naponta tör újabbnál újabb csúcsokra, és már a hatalmas mérföldkőnek számító 100 000 dolláros szint elérése is közel került. A március óta csak szenvedő kisebb kapitalizációjú kriptoeszközök is felpattantak, és van egy olyan befektetés is, melynek árfolyama jellemzően néhány napos csúszással, de le szokta követni a bitcoin árfolyamának emelkedését. Ráadásul ennek a befektetésnek most egy fontos szinten van az árfolyama, ahonnan nagy rali jöhet. Lássuk, miről is van szó!
Az éjjeli órákban már 90 000 dollár közelében is volt a bitcoin, ezt követően azonban érezhetően elkezdődött egy kisebb profitrealizálás a piacon. Nagy meglepetésről, illetve hatalmas fordulatról szó sincs, a mostani korrekció remek lehetőséget kínálhat azok számára, akik lemaradtak az előző napok ralijáról. Nézzük is a lehetőségeket!
Az amerikai elnökválasztás már a küszöbön van, szinte kézzel tapintható az izgalommal vegyes feszültség a kriptodevizák piacán, nagyon ideges mozgásokat láthatunk. Tegnap hajszálnyira került a történelmi csúcstól a bitcoin, az utolsó pillanatban viszont visszavonulót fújtak a befektetők, ma pedig már esést láthatunk. Van azonban egy befektetés, ami jellemzően egy kis csúszással követi le a bitcoin emelkedését, és pontosan ez történik ma is, emelkedik az árfolyam - ráadásul olyan szintre került ahonnan egy nagyon komoly rali is beindulhat. Lássuk, miről van szó!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Tegnap megjött a zöld jelzés az amerikai jegybanktól arra vonatkozóan, hogy érkezik a monetáris fordulat. Reagált is a piac, egekbe szöktek a vezető részvényindexek, kilőtt az arany, és ami ennél is izgalmasabb: nagyot ralizott a bitcoin, és ezzel kulcsfontosságú szintre ért el az árfolyam. Jöhet innen a kitörés, akár új történelmi csúcsra is kapaszkodhat az árfolyam? Vagy ha lefordulásra számíthatunk, akkor hol vannak a fontos kapaszkodók?
Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében arról volt szó, sikerül-e a kormánynak elérni az állampapírpiaci céljait azzal, hogy a bankoknak kedvezményt ígér az extraprofit adóból. Erről Palkó Istvánt, a Portfolio vezető pénzügyi elemzőjét kérdeztük. A második részben arról beszéltünk, hogy mégis honnan volt a német kormánynak közel 3 milliárd dollár értékű bitcoinja és mit kezdett vele. Vendégünk Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvénypiaci elemzője volt.
Az elmúlt napok árfolyammozgásait figyelve úgy tűnik, hogy akár meg is törhet a június eleje óta tartó lejtmenet a kriptodevizák piacán: több napja jelentős emelkedést láthatunk a bitcoinnál, de az ether és a solana is remekül teljesít.
Végül a magyar kormány sem vétózott.
Medveczky Andrást, a Siemens Zrt. Buildings üzletágának vezetőjét kérdeztük.
Gázából ki, Ciszjordániába be.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A Vatikán szerint a szentatya nyugodt éjszakát töltött a kórházban.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.