A fenntarthatóság nem csak kihívás, hanem komoly üzleti lehetőség is. Mindezt jól mutatja, hogy a fenntarthatósági technológiák fejlesztésével foglalkozó szektorok növekedése 2030-ig elérheti az évi 25 százalékot is, illetve hogy ma már globálisan a befektetők több mint 50 százaléka veszi figyelembe pénzügyi beruházási döntéseinél a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontokat is. Nem meglepő tehát, hogy az idén ősszel megrendezésre kerülő Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozó egyik fókuszpontja annak hangsúlyozása, hogy a fenntarthatóság ma már kifejezett versenyelőny lehet bármely vállalkozás számára.
Magyarország már Horvátországgal is megállapodott arról, hogy a két ország kölcsönösen elfogadja egymás védettségi igazolványát, így mindazok, akik oltási igazolvánnyal rendelkeznek, szabadon közlekedhetnek a két ország között, karantén és tesztkötelezettség nélkül. Csakhogy van itt egy apró kikötés.
A magyar fővárosban rendezik Közép-Európa legnagyobb fenntarthatósági rendezvényét, a Planet Budapest 2021 - Fenntarthatósági Expót és Világtalálkozót; a rendezvény célja, hogy a visegrádi országokkal együttműködésben hozzájáruljon a fenntartható fejlődési fordulathoz - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) szerdán az MTI-vel.
Markáns üzenet a pályázati piacról a VNT-nél látott, újabb „negyedórás maraton”: a járvány második hullámának tetőpontjához közeledve is több száz olyan vállalkozás van Magyarországon, amely optimistán tekint a jövőbe, ezért készen áll beruházni, fejleszteni.
Újabb támogatási program indul az exportáló magyar vállalatoknak - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter kedden Facebook-oldalán.
Szlovákia az egyik legfontosabb külgazdasági partnere Magyarországnak, "velük van a leghosszabb határszakaszunk, velük dolgozunk jelenleg a legtöbb infrastrukturális összeköttetésen" - hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Facebookon, miután telefonon egyeztetett Richard Sulík szlovák gazdasági miniszterrel.
A koronavírus elleni védekezésben hosszú távra kell berendezkedni, ez már beigazolódott, és a hosszú távú védekezést több területen kell végrehajtani - közölte a külgazdasági és külügyminiszter szombaton az MTI-vel.
Jó hír, hogy a paksi atomerőmű-bővítés műszaki tervét el tudtuk fogadni – emelte ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az Alekszej Lihacsovval, a Roszatom vezérigazgatójával kedden Moszkvában folytatott tárgyalása után.
November 7-én Magyarországra látogat Recep Tayyip Erdogan török elnök - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) csütörtökön az MTI-vel.
Több országban narancssárga hófigyelmeztetés lépett életbe.
Mutatjuk, mekkora tételről van szó.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?