Eddig nem megerősített információk szerint nem is egy légitámadással, hanem két felülről érkező Spike NLOS típusú páncéltörő rakétával ölték meg Iszmail Haníjét, a Hamász legfőbb politikai vezetőjét.
Felrobbant egy orosz megfigyelő műhold szerda éjjel, a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósoknak fedezékbe kellett húzódniuk az incidens miatt - közölte az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
Ha nem megy jól a Gucci, miért vásárol a tulajdonosa milliárd eurós ingatlant Milánóban? Benézte a luxusipar Kínát? Miért haldoklik sok cég a luxusipar online kereskedelemi szegmensében, és milyen piaci rést láttak meg a luxusban a repterek? Egyebek mellett ezekről a támákról kérdeztük Orbók Ilona luxusipari szakértőt, a BDO Magyarország ügyvezetőjét a Hype, a Portfolio luxusiparral foglalkozó podcastjének új adásában.
Orbók Ilona is ott lesz a következő Portfolio Investment Day konferencián, a szakembert természetesen a luxusiparban rejlő kisbefektetői lehetőségekről is kérdezzük majd. Részletek és jelentkezés ide kattintva!
A Kering francia luxuskonszern részvényei 14 százalékos esést könyveltek el, miután a cég bejelentette, hogy a Gucci eladásai az első negyedévben várhatóan 20 százalékkal csökkennek az előző évhez képest, főként az ázsiai piaci tranzakciók visszaesése miatt, ami a csoport teljes bevételének 10 százalékos csökkenését vetíti előre - számolt be a Cnbc.
A legmagasabb ukrán kitüntetést, az Ukrajna Hőse érdemérmet adományozta Volodimir Zelenszkij leváltott főparancsnokának, Valerij Zaluzsnijnak.
Közel 1 milliárd dollárért vásárolt meg egy épületet New Yorkban a Gucci és a Balenciaga anyavállalata, a Kering SA. Az Ötödik sugárúti épület megvételével a vállalat csatlakozik azon luxuscégekhez, akik befektetési céllal New York-i ingatlanokat vásárolnak - tudósított a Bloomberg.
Egy héttel az ukrajnai háború kezdete után kevés francia nagyvállalat jelentette be, hogy kivonulna Oroszországból, a francia kormány pedig óvatosan adagolja az üzleti közösségnek szánt üzeneteit.
Nem csak a Louis Vuitton és a Chanel, hanem a Gucci is megemelte a luxustáskái árát, derül ki a Jefferies riportjából.
A francia luxusmárkák gyártója, a Kering közzétette legfrissebb számait, bár a cég számára erősen indult az idei év, a negyedév végére a helyzet azonban nagyot romlott, miután a koronavírus járvány miatt a társaság az európai és amerikai üzleteinek fokozatos bezárására kényszerült.
Hétfőn jelentették be, hogy az Egyesült Államok hozzávetőleg 2,4 milliárd dollár értékű francia termékre kíván adót kivetni, köztük például pezsgőkre, sajtokra, kézitáskákra, válaszul az amerikai technológiai vállalatokra kivetett francia digitális adók miatt. A bejelentés után a francia luxuscikk gyártó cégek részvényei nagyot estek ma, a Louis Vuitton tulajdonosa, az LVMH mellett a Kering és a Hermes árfolyama is lejjebb került.
Kedden tette közzé gyorsjelentését a Kering, a francia luxusmárkák gyártója a várakozásokat meghaladó árbevételről számolt be, a csoport beszámolója után az elemzőházak célárat emeltek, a Kering részvényei pedig új történelmi csúcsukra emelkedtek ma délelőtt.
Tovább folytatódik a gyorsjelentési szezon. A világ legnagyobb szemüveggyártójának, a Luxotticának az árbevétele és adózott eredménye is emelkedett a legutóbbi negyedévben és a Gucci márkáról ismert Kering árbevétele is magasabb lett a várakozásnál, amire a befektetők zsákolni kezdték a részvényeket. De jelentett a Ford és a Pfizer is.
Idehaza a vártnál magasabb infláció csak a forintot mozgatta meg.
Nem ujjongnak az ötletért.
A munkaerő felvételt is korlátozni fogják.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Amerika szeirnt jó irányba haladnak a dolgok.
A tervek szerint 5 milliárd dollárt vonhat be a cég.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.
Mit látunk a piacokon?