A kételyek eloszlatása, a felmerülő kérdések megválaszolása és a legfontosabb kezdő lépések azonosítása a célja annak az online konferenciának, amelyen a hazai piacon már sikeres, ezért exportban gondolkodó kis- és középvállalkozások tehetik fel kérdéseiket a szakmai előadóknak.
Hatalmas érdeklődés mellett zajlott a Portfolio idei utolsó online klubrendezvénye, melynek partnere a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség volt. A december 15-i virtuális konferencián olyan nagy nevekkel találkozhattak az érdeklődők, mint a Master Good, az NNG, az Erste Bank, a HELL Energy, a KPMG és a Masterplast. A résztvevő cégtulajdonosok, vállalatvezetők, közgazdászok a külföldi terjeszkedésben rejlő lehetőségeket, annak buktatóit mutatták be, gyakorlati tanácsokkal ellátva a nézőket, akik többségében a hazai kkv-szektor képviselői voltak.
A koronavírus-járvány rövid és középtávon is jelentősen befolyásolja a nemzetközi kereskedelem működését. Magyarországon számos olyan hazai tulajdonú kis- és közepes vállalkozás van, amely a válsághelyzetet lehetőségként éli meg, sőt, ki is használja a nemzetközi piacokon történő terjeszkedésre. Ezért december 15-i online szakmai eseményünkön kiemelkedő magyar vállalati példákon keresztül mutatjuk be az exportpiacokban és a külföldi tőkebefektetésben rejlő potenciált. Az esemény ingyenes, regisztrációhoz kötött, amit itt lehet megtenni. Cikkünkben bemutatjuk az esemény előadóit, kerekasztal-beszélgetések résztvevőit.
A koronavírus-járvány rövid és középtávon is jelentősen befolyásolja a nemzetközi kereskedelem működését. Magyarországon számos olyan hazai tulajdonú kis- és közepes vállalkozás van, amely a válsághelyzetet lehetőségként éli meg, sőt, ki is használja a nemzetközi piacokon történő terjeszkedésre. Ezért december 15-i online szakmai konferenciánkon kiemelkedő magyar vállalati példákon keresztül mutatjuk be az exportpiacokban és a külföldi tőkebefektetésben rejlő potenciált. Az esemény ingyenes, regisztrációhoz kötött, amit itt lehet megtenni.
A szerdai közlönyben megjelent kormányhatározat értelmében létrejön a Nemzeti Exportvédelmi Program, amely a hazai cégeket támogatja, hogy a koronavírus-járvány miatt elvesztett exportpiacaikat visszaszerezzék, illetve új országokban jelenjenek meg. Mindezt 25 milliárd forintos keretösszegben, vissza nem térítendő forrást nyújtó pályázaton keresztül.
Csütörtöktől adhatja be a kijelölt állami intézmény a támogatási kérelmét a mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének javítását, illetve a külpiacra lépésüket segítő kiemelt pályázati felhívásra és miután ez majd nyer, utána kérhetnek támogatást a konstrukcióból maguk a kkv-k - jelentette be Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.
A Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) szervezésében 17 magyar orvostechnikai vállalat mutatkozik be január végén Dubaiban, az Arab Health kiállításon. A világ egyik legnagyobb egészségipari szakkiállításán több mint 4 ezer kiállító mintegy 64 országból kínálja innovatív termékeit 160 ország több mint 55 ezer látogatója számára - tájékoztatta a HEPA a Portfolio-t.
Hardver startupok számára indít közös akcelerációs programot a Tungsram és a Startup Campus. A kiválasztott csapatok kezdő 20 millió forintos tőkebefektetést, gyártási kapacitást és üzleti képzést kapnak ahhoz, hogy a féléves program végére sorozatgyártásra alkalmas prototípust és piacképes üzleti modellt készítsenek. Az akceleráció fő befektetési partnere a Hiventures, emellett szakmai partnerként csatlakozott a Deloitte Private és a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA), az EDC Debrecen pedig a program hivatalos Smart City partnere.
A hazai startupok nemzetközi piacra lépését segítő megállapodást írt alá egymással a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA), a Hello Tomorrow, a Hiventures, az MVM- Smart Future Lab, a Startup Campus, a Tungsram és a Valor Hungariae. A december 18-án létrejött együttműködéssel a felek az induló innovatív vállalkozásokat képzésekkel, üzleti túrákkal és piacra lépési programokkal készítik fel a globális terjeszkedésre.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter nyitotta meg pénteken a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) moszkvai képviseletét.
A szerb-magyar kereskedelmi kapcsolatok az utóbbi években kiemelkedően jók, és a befektetések szempontjából is jelentős előrelépések történtek a közelmúltban, a jövőben pedig további közös sikerekre lehet számítani - hangsúlyozta Hendrich Balázs, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség vezérigazgatója kedden Belgrádban, ahol megnyitotta az ügynökség nyugat-balkáni regionális partnerirodáját.
Egy évvel ezelőtt jelentősen átalakult a magyar cégek külföldi piacra lépését támogató állami struktúra: a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. helyét a Külgazdasági és Külügyminisztérium alá tartozó HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség vette át. A HEPA elsődleges célja, hogy segítse a magyar cégek exporttevékenységét - más állami, gazdasági háttérintézményekkel együttműködve. Hendrich Balázst, az ügynökség vezérigazgatóját a Portfolio többek között a magyar exportsratégia gyakorlati megvalósításáról, a hazai cégek kockázatvállalási hajlandóságáról és a keleti nyitás folytatásáról kérdezte. A szakember természetesen gyakorlati tanácsokat is adott azoknak, akik azon gondolkoznak, hogy külföldre vigyék terméküket, szolgáltatásukat.
Átbeszélték a szakértők a hazai klímaterv realitását, összefoglaltuk a lényeget.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
Pozícióját elcserélné Ukrajna NATO-csatlakozására.
Biztosította Nagy-Britannia támogatásáról az ukránokat.
Mutatjuk, ki hol vásárolna befektetési céllal.
Szavai szerint semminek nem szabad megzavarnia az orosz és az amerikai elnök rendezési szándékát.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.