Az EurAsian Times számolt be arról, hogy az Egyesült Államok légiereje egyre több balesetet szenved, és ez nyugtalanító lehet Washingtonban.
Hiperszonikus fegyverrendszert fejleszt a brit kormány. A londoni védelmi minisztérium vasárnapi tájékoztatása szerint az új fegyverek hiperszonikus hajtóművének tesztsorozata már be is fejeződött.
Az Egyesült Államok Külügyminisztériuma jóváhagyta 20 darab F-16-os vadászgép potenciális értékesítését a Fülöp-szigetek számára, mintegy 5,58 milliárd dollár értékben - írta meg a Breaking Defense.
A BAE Systems ausztrál leányvállalata egy olyan új fegyverrendszert tesztelt, ami különféle tüzérségi lőszerekből képes okos siklóbombákat csinálni.
Az orosz állami védelmi konglomerátum, a Rosztek leányvállalata, az Egyesült Repülőgépgyártó Vállalat (UAC) leszállította az év első Szu-35Sz vadászgép-szériáját az Orosz Légierőnek. A fejlesztés jelentős mérföldkő az orosz légierő modernizációjában, különösen a nyugati szankciók és az ukrajnai konfliktus árnyékában - számolt be az Army Recognition.
Múlt hét pénteken nagyot robbant a hír, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, jöhet a hatodik generációs vadászgép a Next Generation Air Dominance (NGAD) programon belül, ez viszont más képességek területén is kérdéseket vetet fel – számolt be a The War Zone.
A South China Morning Post számolt be arról, hogy a kínai tudósok egy olyan új meghajtási technológiával hajtottak végre sikeres tesztet, amely „újradefiniálhatja a hiperszonikus repülés jövőjét”.
Az Egyesült Államok F-35-ös vadászbombázója a fejlesztési program kezdetétől fogva egy igazi botránymágnes: csúszások, költségvetési gondok, technikai nehézségek miatt évek óta folyamatos hírverés van a gép körül. Az elmúlt hetekben azonban nem műszaki problémák vagy dollármilliárdos túlköltekezések miatt pörgött a sajtóban az F-35-ösök neve: Washington szövetségesei sorra fordulnak el a méregdrága vadászgépek beszerzésétől – nem azért, mert magával a platformmal van gond, hanem mert úgy látják, Donald Trump elnök finoman szólva is kiszámíthatatlan külpolitikája miatt az Egyesült Államok hosszú távon nem megbízható szövetséges. A látványos diplomáciai odaszólások, ellentámadások ellenére nincsenek könnyű helyzetben azok a NATO-tagállamok, amelyek az F-35-ös alternatíváját keresik.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói egy budapesti üzletben számos, az országba engedély nélkül behozott kémeszközt foglaltak le néhány nappal ezelőtt - közölte a hivatal hétfőn.
Németország és Franciaország vezetése összeveszett azon, hogy a nemrég bejelentett, 150 milliárd eurós fegyverkezési program forrásait pontosan mire költsék el – tudta meg a Financial Times.
Az amerikai légierő hatodik generációs vadászgépének jövője bizonytalan, miközben egy belső tanulmány szerint a Next Generation Air Dominance (NGAD) program nélkülözhetetlen a légi fölény biztosításához a jövő konfliktusaiban - számolt be a Defense One.
Az orosz 2Sz43 Malva egy kifejezetten új fegyver: az önjáró löveget öt éve láthatta először a szélesebb közönség, Ukrajnában pedig aránylag ritkán fordul meg. Az ukránok ugyanakkor most kiszúrtak egy tarackot, amit gyorsan szét is lőtt a tüzérség.
Oroszországgal fegyverszünetet lehet gyorsan kötni, de békét nem - vélekedett Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés főnöke az Ukrinform ukrán állami hírügynökségnek adott, csütörtökön megjelent interjújában.
Az amerikai hadsereg 2025 végéig rendszerbe állítja első hiperszonikus fegyverét, miután a tesztelési folyamat a vártnál hosszabb időt vett igénybe - tudósított a Defense News.
Svédország 100 millió eurós légvédelmi támogatást nyújt Ukrajnának, amelynek részeként a hazai Tridon Mk2 légvédelmi rendszert is átadják az országnak - írta az Interfax.
Az orosz-ukrán háború lassan három éve alatt nyilvánvalóvá vált, hogy a katonák szeretnek kísérletezgetni a rendelkezésre álló, önmagában gyakran elavult eszközökkel. Ezekből a próbálkozásokból néha egészen használható konstrukciók születnek, mint például a mára már széles körben ismertté vált, páncélozott járművekre szerelt madárkalitka. Máskor olyan borzalmak jönnek létre, mint a következő valami.
Nagy lépés lenne ez az igények kielégítéséhez.
Megváltozott a biztonsági helyzet.
Pedig nem kellene, hogy így legyen.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Moszkvánál pattog a labda.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.