Állítólag Washingtonban valaki nem vette jó néven, hogy az oroszok meg akarják röptetni Indiában a Szu-57-es lopakodó vadászbombázót az amerikai F-35-ös mellett, úgyhogy most úgy néz ki, nem fog együtt repülni a két rivális ötödik generációs katonai repülőgép.
Érdekes fotó került elő az Indiában zajló Aero India 2025 légibemutatóról: néhány méterre bukkant fel egymástól az amerikai F-35-ös és az orosz Szu-57-es ötödik generációs vadászbombázó. Ez a két gép talán még sosem volt ilyen közel egymáshoz.
Az ukrán védelmi minisztérium jelentésével párhuzamosan az orosz tárca is kiadta vasárnap a jelentését az ukrajnai háborús fejleményekről, eredményekről. Ebből többek között az derült ki, amit délelőtti hírfolyamunkban már röviden jeleztünk, miszerint elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki Orihovo-Vaszilivka települést, illetve orosz állítás szerint sikerült eltalálniuk egy HIMARS-rakétát.
Az elmúlt 24 órában 133 katonai összecsapás volt a fronton az ukrán vezérkar reggeli helyzetjelentése szerint. Zaporizzsja megye kormányzója szerint az orosz hadsereg 342 csapást mért az elmúlt nap alatt a régió 11 településére. Szumi megyéből 76 támadásról érkezett jelentés, a Donyeck megyei Pokrovszknál az ukrán csapatok 54 támadást vertek vissza, az oroszországi kurszki régióban pedig 28-at.
Hamarosan bemutatja Oroszország a legújabb 120 milliméteres Lótusz önjáró aknavetőt az IDEX 2025 nemzetközi haditechnikai kiállításon, az Egyesült Arab Emírségekben.
2023 novembere óta nem látott mélységbe süllyedt az orosz haderő páncélos-vesztesége Ukrajnában – derült ki háborús elemzők január végi összesítéséből.
Drónok ellen hatékonynak bizonyult a farönkökkel, gumilapokkal és fémlemezekkel megerősített orosz harckocsi, de a tüzérségi tüzet nem bírta – írja harctéri felvételek alapján David Axe, amerikai haditechnikai szakértő a Forbes hasábjain.
Az alabamai székhelyű Cummings Aerospace sikeresen befejezte a Hellhound nevű sugárhajtású, 3D-nyomtatású kamikaze drón repülési tesztjeit. A vállalat most készül az amerikai hadsereg idén induló lőszerpályázatára, ahol ezt az innovatív fegyverrendszert kívánja bemutatni - közölte a Defense News.
Az Egyesült Államok jelenlegi elnöke, Donald Trump ismét komoly vádakkal illette Oroszországot, ezúttal hiperszonikus rakétatechnológia ellopásával gyanúsítva meg Moszkvát - számolt be a Kyiv Independent.
Két orosz hajó kötött ki a szíriai Tartúszban, megkezdődött az orosz katonai bázisok evakuációja – írta meg a BBC.
A South China Morning Post számolt be arról az értesülésről, amely szerint új teszteknek vetették alá az új hiperszonikus levegő-levegő rakétákat, ez egyben megerősítette a létezésüket is.
Egyre értékesebbek az orosz haderőben az idestova 70 éves BTR-50-es páncélozott szállító harcjárművek, ahogy a modernebb eszközök fogyatkoznak – írja David Axe haditechikai szakértő a Forbes hasábjain.
Kína 2024 végét valóságos haditechnológiai parádéval zárta, egymás után jöttek az olyan szenzációnak számító villantások, amelyekkel Peking igazi erődemonstrációt tartott. A keleti nagyhatalom igyekszik a saját hadseregéről olyan képet mutatni a világnak, amely prezentálja, hogy az modern és ütőképes. Azt nem lehet hitelt érdemlően ellenőrizni, hogy a látványos felbukkanások valódi képességeket rejtenek, vagy csak szemfényvesztés az egész, de a hadseregnek a háttérben van egy eltitkolni szándékozott, ritkán firtatott, megoldhatatlannak tűnő gondja: a korrupció.
Szerbia lett az első ország Európában, amely beüzemelte a kínai FK-3 légvédelmi rakétarendszert – közölte a South China Morning Post.
2024 végén hatalmas szenzációt okozott, hogy Kínában váratlanul megjelent két, eddig még nem látott „hatodik generációs” harci repülőgép a légtérben. A repülésre december 26-án, Mao Ce-tung 131. születésnapján került sor, a katonai szakértők pedig meglepve próbálták megmagyarázni, hogy mit jelent a látványos eseménysor a légierő képességeire nézve. Biztosat egyelőre még nem lehet kijelenteni, de Washingtonnak van miért aggódnia a nagy rivális fejlődése miatt.
Az Egyesült Államok légierejének következő generációs lopakodó bombázója, a B-21 Raider fejlesztése jelentős mérföldkőhöz érkezett. A program keretében jelenleg három repülőgép vesz részt aktívan a tesztkampányban, ami a jövőbeni műveleti bevetésekre való felkészülés fontos állomása. A Northrop Grumman által gyártott B-21 a tervek szerint a B-1 Lancer és a B-2 Spirit bombázókat váltja majd le, miközben a világ első hatodik generációs bombázójaként forradalmasíthatja a légi hadviselést - számolt be az Army Recognition.
A legkedvezőbb lehetőségek még csak most jöhetnek.
A törökök és az oroszok most örülnek.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Ez sok mindent megmagyaráz.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
Kínai munkakultúra és megfigyelő állam testközelből.
A magyar bankoknak lépniük kell!