A kamatok mérsékelten még emelkedhetnek, erre pedig szükség is lesz ahhoz, hogy az inflációt le lehessen törni, az amerikai gazdaság pedig recesszióba kerül, ami miatt jöhet piaci korrekció, ami viszont rövid távú lesz, mondta el a Portfolio-nak Matt Jones, a Fidelity egyik legnagyobb tapasztalattal rendelkező portfóliómenedzsere, akivel a Fidelity befektetői konferenciáján beszélgettünk monetáris politikáról, tőkepiaci kockázatokról, mesterséges intelligenciáról, és arról is, hogy miért nem volt még magyar részvény az alapjában.
A feltörekvő piaci univerzumban izgalmas Dél-Afrika, ahol a külkereskedelmi mérleg nem volt olyan jó állapotban az elmúlt 10 évben, mint most, de Dél-Korea és Tajvan is érdekes, főleg a technológiai szektor magas súlya miatt, India pedig sikeres növekedési sztori, jó demográfiával és kiszámítható a politikával, az új sztárpiac azonban a közel-keleti régió, ahol stabil a gazdasági növekedés, és nagy IPO-boom van, hangzott el a Fidelity befektetői konferenciáján. Az eseményen Vanessa Chan és Catherine Yeung befektetési igazgatók beszéltek az ázsiai piacokról, Pálfi Zoltán portfóliókezelő a feltörekvő piaci befektetési lehetőségekről, Matt Jones pedig a Fidelity abszolút hozamú globális részvényalapjáról, a konferencia házigazdája Al-Hilal István, a Fidelity Közép- és Kelet-Európa értékesítési vezetője volt.
A Fidelity Investments azt tervezi, hogy 13 milliárd dollárt kezelő befektetési alapot alakít át ETF-re – számol be a hírről a Bloomberg.
Új alapot indít a Fidelity Európában, amelyen keresztül fedezett hiteleket fog tudni nyújtani a kontinens középvállalatainak, ezzel kihasználva a bankok gyengélkedését – írja a Financial Times.
A volatilis gazdasági környezetben az ingatlanpiac érdeklődése afelé fordul, hogy mennyire lesz zökkenőmentes a cashflow a következő 12 hónapban. A szigorítási ciklus lassulásával és a kamatlábak stabilizálódásával azonban a Fidelity szerint lehetőségek is megnyílnak majd azon befektetők előtt, akik készen állnak arra, hogy megragadják őket. Ráadásul a racionálisabb árazás időszaka is eljöhet, ami előkészíti a terepet az ágazatok, helyszínek és ingatlantípusok függvényében eltérően alakuló hozamok számára.
2019 után a Fidelity ismét megrendezte az ázsiai befektetésekre fókuszáló eseményét, az Asia Roadshow-t, az előadások és a panelbeszélgetések fókuszában Ázsia „újragondolása” állt. A konferencia házigazdája Al-Hilal István, a Közép- és Kelet-Európai üzletág értékesítési vezetője volt, az előadásokon többek között szó volt a világ második legnagyobb gazdaságának rövid távú kihívásairól, illetve hosszú távú befektetési lehetőségeiről is, de a gazdaság motorjának számító fogyasztói szokások várható alakulásáról is értekeztek a szakértők, illetve a saját, ázsiai piacon gyakorolt befektetési stratégiáját és filozófiáját is bemutatta a Fidelity portfóliómenedzsere.
Ez év májusában sokan értetlenül néztek, amikor a Tesla kikerült a S&P 500 ESG indexből. Bár a cég termékei katalizátorként hatottak az elektromos közúti járművek elterjedésére, az általa korábban elkövetett munkajogi szabálysértések, valamint a gyártólétesítményei zöldebbé tételét és a felhasznált akkumulátorok ellátási láncát érintő kérdőjelek miatt mégsem maradhatott az indexben: az említett problémák lerontották az általános ESG-minősítését, melyen az indexben történő szerepeltetésével kapcsolatos döntés alapult. A fenntarthatósághoz hasonló, összetett témák alapos feltérképezéséhez a Fidelity szerint nem elég, ha a befektetők a vállalatok egyetlen ESG-pontszámára támaszkodnak.
A Fidelity, amely közel 23 000 vállalkozás munkavállalói juttatási programját kezeli, az első olyan nagy nyugdíjbiztosítási szolgáltató lesz, amely lehetővé teszi a bitcoin kitettséget a nyugdíjszámlákon is.
A Fidelity Investments az első nagyobb nyugdíjszolgáltató Amerikában, amely zöld utat adhat a bitcoinba történő befektetéseknek a nyugdíjpénzeknél – számol be a hírről a The Wall Street Journal.
A BlackRock és az Invesco után több nagy alapkezelő is bejelentette, hogy vizsgálja olyan befektetési alapok piacra dobását, amelyek kriptoeszközökhöz való kitettséget adnak a befektetőknek – számol be a hírről a Financial Times.
Tizenöt éve nem látott felvásárlási láz vette kezdetét az alapkezelői piacon, de nem a nagyobb ügyletek helyett a kisebb szolgáltatók iránti érdeklődés ugrott jelentősebbet – írja a Financial Times.
A Fidelity friss elemzése szerint nem okozott törést az amerikaiak nyugdíjmegtakarításainál a koronavírus – számol be a hírről a MarketWatch.
A CNBC értesülései szerint a bitcoin rövidesen újabb lépést tehet a mainstream elfogadás felé: a NYDIG kripto-letétkezelő cég és a Fidelity National Information Services (FIS) közreműködésével egyes amerikai bankok ügyfelei hamarosan első ízben vásárolhatnak, tarthatnak és adhatnak el bitcoint a meglévő számláikon keresztül, akár nagyon kis összegben is. A FIS egyik felsővezetője szerint ahogy több száz kisebb bank csatlakozik a programhoz, az olyan óriások, mint a JPMorgan Chase és a Bank of America is komoly nyomás alá kerülhetnek, hogy kriptodevizákat kínáljanak lakossági banki ügyfeleiknek.
A Fidelity Investments szerdán felfedte terveit, melyek szerint egy bitcoin ETF-et indítana el, amely a kriptodeviza árfolyamát követi. Ez egy újabb óriási lépés lehet a kriptodevizák számára a mainstream elfogadás felé a pénzügyi világban.
A Fidelity International, egy összesen 706,3 milliárd dollár összegű ügyfélvagyont kezelő globális alapkezelő és a Moonfare, egy magánpiaci alapokkal foglalkozó digitális befektetési platform bejelentette, hogy exkluzív stratégiai értékesítési partneri együttműködésre lép egymással. Ennek köszönhetően a Fidelity ügyfelei a Moonfare magánpiaci alapokból álló, egyedileg összeállított portfóliójához is hozzáférést nyerhetnek.
Kijött a Morningstar friss listája arról, melyek voltak tavaly a legkeresettebb és legnagyobb tőkekiáramlást elszenvedő alapkezelők. A Franklin Templeton végzett például az élen a legtöbb ügyfélpénzt elvesztők sorában – írja a Financial Times.
Nem várt előnye lehet a vírusnak.
Howard Lutnick lesz a kereskedelmi miniszter.
A török elnök szerint Oroszország rákényszerült a mai lépésre.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.