A BlackRock 2,55 milliárd fontért felvásárolja a Preqin brit adatszolgáltató csoportot, ezzel első ízben lép be a pénzügyi információszolgáltatás területére – írja a Financial Times.
A VanEck csütörtökön benyújtotta az első amerikai tőzsdén kereskedett Solana alap (ETF) bevezetésére irányuló kérelmét, amely a Solana token azonnali árát követné le - írja a Reuters.
Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) már július 4-én jóváhagyhatja az ethereum blokklánc natív tokenje, az ether azonnali árához kötött tőzsdén kereskedett alapokat (ETF-eket). A vagyonkezelők és a szabályozó hatóságok közötti tárgyalások már a végső szakaszba értek - számolt be róla a Reuters iparági vezetők és más piaci szereplők információira hivatkozva.
Ma hirtelen elromlott a hangulat a kriptodevizák piacán, a bitcoin vezetésével nagyot zuhantak a legfontosabb eszközök. A bitcoin ráadásul kritikus szint közelébe került - ezért megnéztük, hogy melyik kulcsszintekre kell figyelni, ha folytatódik az esés.
A New York Community Bancorp leminősítését követően ismét az amerikai bankrendszer iránti bizalom gyengülésére kezdett spekulálni néhány szereplő, aminek hatására komoly emelkedésbe kezdtek a jelentősebb kriptovaluták, a bitcoinnal és az etherrel az élen. A legfanatikusabb bitcoin-hívők egyenesen a jelenlegi pénzügyi rendszer alternatívájának tekintik a kriptopiacot, az ezzel kapcsolatos hangok érthető módon felerősödtek a hitelminősítő lépését követően - most a 2008-as Lehmann-csődöt előrejelző Robert Kiyosaki is megszólalt az ügyben.
Az amerikai értékpapír-felügyelet szerdán jóváhagyta az első olyan amerikai tőzsdén jegyzett tőzsdén kereskedett alapokat (ETF), amelyek a bitcoint követik - mondta Gary Gensler, a felügyelet elnöke a Reuters beszámolója szerint. A döntés vízválasztó a világ legnagyobb forgalmú kriptovalutája és a szélesebb kriptoipar számára.
Egy újabb eseménydús év végéhez közeledik a kriptoközösség és a teljes iparág. A 2021-es árfolyamcsúcsok után tavaly jelentős visszaesést láthattunk a piacon, azonban idén év végére megérkezett a várt árfolyamnövekedés is a legnagyobb kriptoeszközök számára, a Bitcoin átlépte a 40 ezer dolláros szintet.
Egyedülálló felmérést indít a Dorsum és a Portfolio, kíváncsiak vagyunk a véleményedre!
A jelenlegi becslések szerint 115 millió dollárt lophattak el egy kriptopénz platformról.
Nagyot ugrottak a tegnapi tőzsdei kereskedésben a kriptovaluták mellett a kapcsolódó vállalatok, így a kriptotőzsdék és egyes bankok részvényei is, miután az amerikai tőzsdefelügyelet a befektetők által vártnál enyhébb szabályozói lépést javasolt a kriptotérre vonatkozóan. A szektor egyre javuló megítéléséhez az a körülmény is hozzájárulhatott mostanában, hogy a nagy intézményi befektetők is egyre hangsúlyosabban építik kitettségeiket a vonatkozó vállalatokban.
Changpeng Zhao, a Binance vezérigazgatója a Twitteren szólalt meg az FTX kriptotőzsde múlt hét végi csődbejelentése után.
Lassan pont kerül a kriptotőzsde-botrány végére, Sam Bankman-Fried vállalata, az FTX ugyanis csődeljárást jelentett be, derül ki a cég Twitteren közzétett közleményéből. Bankman-Fried a vezérigazgatói posztról is lemondott, helyét John J. Ray III veszi át.
A vermonti pénzügyi szabályozási hivatal szerint a Celsius Network kriptohitelező félrevezette a befektetőket a pénzügyi helyzetét illetően, a CEL nevű tokenjét használva a mérlegének megerősítéséhez, és időnként új befektetők pénzével fizette ki a régi ügyfeleit.
Nagy lehetőségeket lát a digitális jegybanki pénz, konkrétan a digitális euró bevezetésében a német Bundesbank elnöke.
Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke szerint a kriptopénzek "a semmin alapulnak", és szabályozásra szorulnak, hogy az emberek ne veszélyzetessék a megtakarításaikat további spekulációkkal.
A kriptobefektetők akár a teljes kriptoeszköz-vagyonuk elvesztését kockáztatják, és csalások áldozatául eshetnek – figyelmeztetnek az EU értékpapírpiaci, banki és biztosítói felügyeletei egy közös közleményben a Reuters beszámolója szerint.
2020 júliusában robbant fel a decentralizált pénzügyi piac, amelyhez azóta már több mint 3 millió felhasználó csatlakozott, az egekbe repítve a rendszerben cirkuláló kriptoeszközök értékét. A piac azóta már sokszor megmutatta az árnyoldalát, amely mögött a kriptoeszközök volatilitása, valamint a csalók és hackerek egyre fokozódó kártékony tevékenysége áll. A rendszer visszásságaira a szabályozók is felfigyeltek, és indokoltnak tűnhet egy átfogó szabályozási keretrendszer megalkotása a központosított ellenőrzést nélkülöző paltformok előnyeinek megtartása és kiterjesztése, valamint a benne rejlő kockázatok enyhítése érdekében. Az OECD új tanulmánya részletesen ismerteti a DeFi rendszerek sajátosságait, és többek között a fenti témákat is részletesen érinti. Cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tanulságokat, és bemutatjuk, hogy milyen lehetőségek állnak a szabályozók előtt, ha a decentralizált pénzügyeket új alapokra kívánják helyezni.
Itt az első közvélemény-kutatás.
A második kötetre még várni kell.
Brüsszel újabb közbeszerzési korlátozásokat vethet ki Kínára.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?