Kedden tartotta negyedik ülését a Gazdasági Kamarák Egyeztető Fóruma, amelyen az energiaközösségek kialakításának szükségességét, illetve a kiterjesztett gyártói felelősségi (EPR) díjak esetleges belső átrendezését is felvetették a kamarai vezetői Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszternek – derült ki a tárca összefoglalójából.
A klímaváltozás miatti uniós és globális vállalások eddig is jelentős, működésüket alapjaiban befolyásoló energetikai és karbonsemlegesítési lépésekre kényszerítették a vállalatokat, de a szomszédos Ukrajnában kitört háború olyan szintre pörgette az energiaválságot, hogy még a magyar háztartásokat is utolérte. Az elszabaduló árak olyan takarékoskodási hullámot indíthatnak el, amelyben Széll Szilárd, a Grape Solutions vezérigazgatója szerint kulcsszerepet kaphatnak azok a fejlesztések, amelyek az energiafogyasztások adatai alapján optimalizálni tudják a már meglévő rendszereket.
Számos kihívással néz szembe a hazai energiaágazat az időjárásfüggő megújulók rendszerintegrációjától az ellátásbiztonságon át a klímaváltozásig. Ez azonban nem csak a vállalati szektort érinti, hiszen a szabályozói oldalon is rengeteg feladatot teremt, amit valahogyan kezelni kell. Ebbe beletartozik többek között a hatósági árak kialakítása, a kiegyenlítő energiaárak emelkedésének kezelése, a határkeresztező távvezetékek engedélyeztetése, az egységes energiapiac kialakításának vagy éppen az energiahatékonyság elérésének elősegítése mondta el a Portfolio-nak Horváth Péter János, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke. Az Energiahivatal első embere ezen kívül azt is elmondta, hogy a jövő energiarendszerében egyre nagyobb szerepet kapnak majd az energiaközösségek, és személyes küldetésének tekinti erőforrásaink bölcs használatát.
Új kabinettel fordulhatnak az új évre.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láttunk már.
Itthon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Folyamatosan mennek előre az oroszok.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
235-re nőtt a sérültek száma.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?